لطفا قبل خرید تماس حاصل نمایید

گیربکس کاهنده

بازدید: 2,656 بازدید

طیف وسیعی از گیربکس های کاهنده سرعت ساخت ما برای طیف وسیعی از کاربردها طراحی شده اند. مجموعه ما که در اروپا طراحی و تولید شده است شامل گیربکس‌های حلزونی، مارپیچ خطی، مارپیچ مخروطی و کاهنده پایه شفت با مجموعه‌ای از محلول‌های نصب است. FCR می تواند پشتیبانی فنی کامل را ارائه دهد، به تعیین راه حل برای برنامه شما کمک کند و برای نصب فوری از قبل مونتاژ کند.

گیربکس صنعتی

گیربکس کاهنده که به عنوان کاهنده سرعت یا ضرب کننده گشتاور نیز شناخته می شود، برای کاهش سرعت خروجی موتور استفاده می شود.  گیربکس صنعتی های کاهشی به سادگی یک قطار دنده بین ماشین آلات و موتور هستند. نسبت خروجی به دنده ورودی به گونه ای است که به شفت خروجی اجازه می دهد آهسته تر بچرخد و باعث کاهش سرعت و افزایش گشتاور می شود

·معیار انتخاب برای انتخاب کاهنده دنده چیست؟

کاهنده دنده فلندر

قبل از خرید یک کاهنده دنده، مهم است که چندین فاکتور را در نظر بگیرید.

یک کاهنده دنده برای تطبیق ویژگی های (گشتاور و سرعت) محور ورودی و خروجی یک مکانیسم استفاده می شود. به همین دلیل است که باید گشتاور و سرعت چرخش را بدانید.

بنابراین مناسب است که قبل از هر چیز در مورد گشتاور از خود بپرسید . یک کاهنده گشتاور موتور شما را افزایش می دهد و بنابراین به عضو گیرنده اجازه می دهد تحت تاثیر یک گشتاور جدید بچرخد. سازندگان کاهنده دنده گاهی اوقات حداقل و حداکثر گشتاور (بیان شده بر حسب نیوتن متر، نیوتن متر) را نشان می دهند که می تواند توسط هر یک از محصولات آنها پشتیبانی شود. چگالی گشتاور با توجه به کاهنده دنده متفاوت است. به عنوان مثال، گیربکس های سیاره ای چگالی گشتاور بالایی دارند.

هدف دیگر گیربکس کاهنده دنده کاهش سرعت موتور گیربکس حلزونی است و توصیه می کنیم که نسبت کاهش ایده آل را برای استفاده خود در نظر بگیرید. بر اساس سرعت چرخش موتور شما، نسبت کاهش برای تعیین سرعت چرخش خروجی استفاده می شود. این اطلاعات نیز توسط تولید کنندگان در صفحات محصول خود نشان داده شده است. بر حسب دور در دقیقه داده می شود.

در نهایت، باید از خود بپرسید که چه نوع مجموعه کاهنده دنده برای کاربرد شما مناسب‌تر است. شفت های ورودی و خروجی کاهنده دنده شما می تواند کواکسیال، شفت موازی یا متعامد باشد. این بستگی به استفاده مورد نظر شما دارد.

گیربکس اروپایی

·         انواع مختلف گیربکس کاهنده دنده چیست؟

چهار نوع اصلی گیربکس کاهنده دنده وجود دارد: گیربکس صنعتی کوچک کاهنده دنده  سیاره ای ، کاهنده دنده حلزونی، کاهنده  دنده قطار دنده و کاهنده دنده اریب . هر کاهنده دنده مزایا و معایب خود را دارد. شما باید یکی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با استفاده مورد نظر شما دارد.

به عنوان مثال، اگر به دنبال سطح خوبی از راندمان هستید، شاید باید به جای کاهش دهنده دنده اریب، یک گیربکس سیاره ای را در نظر بگیرید.

انواع اصلی گیربکس صنعتی کاهنده دنده:

  • گیربکس های سیاره ای
  • کاهنده دنده حلزونی
  • کاهنده دنده قطار دنده
  • کاهنده دنده اریب

·         چه زمانی باید از گیربکس سیاره ای استفاده کرد؟

گیربکس حلزونی ویتنشتاین

یکی از ویژگی های اصلی گیربکس سیاره ای، مجموعه کواکسیال است. این نوع مونتاژ به این معنی است که گیربکس های سیاره ای فشرده هستند.

از مزایای گیربکس های سیاره ای می توان به اندازه جمع و جور، راندمان بالا، فاصله کم و نسبت گشتاور به وزن بالا اشاره کرد. از طرفی طراحی پیچیده و پرهزینه آنها نیاز به نگهداری تخصصی دارد.

ما استفاده از گیربکس های سیاره ای را برای کاربردهایی که نیاز به شتاب های قوی دارند (رباتیک) و همچنین برای کاربردهایی با سرعت کم اما گشتاور بالا (کوره های چرخشی صنعتی) توصیه می کنیم. آنها همچنین به طور گسترده برای مراکز ماشینکاری و سایر ماشین آلات و ماشین آلات متحرک مورد استفاده در کارهای عمومی و کشاورزی استفاده می شوند.

مزایای اصلی

  • تا 50 درصد گشتاور بیشتر نسبت به گیربکس های سیاره ای با چرخ دنده های خار معادل
  • توزیع بار بهتر، که عمر سرویس را افزایش می دهد
  • عملیات بی صدا تر
  • واکنش کم که بیش از 2 دقیقه قوس بازی نباشد

·         چه زمانی باید از گیربکس کاهنده دنده حلزونی استفاده کرد؟

گیربکس کاهنده دنده کرم دانکرموتورن

گیربکس کاهنده های چرخ دنده حلزونی دارای شفت های ورودی و خروجی عمود بر هم هستند. آنها معمولاً برای برنامه هایی استفاده می شوند که به نسبت انتقال بسیار بالایی نیاز دارند.

مکانیسم کاهنده های چرخ دنده حلزونی غیر قابل برگشت است. این بدان معنی است که چرخ کرم نمی تواند کرم را به حرکت درآورد. مزیت این مکانیسم غیرقابل برگشت این است که سطح امنیت بیشتری را برای سیستم تضمین می کند.

کاهنده‌های چرخ دنده حلزونی نسبت به گیربکس‌های سیاره‌ای ارزان‌تر هستند و همچنین کم صداتر هستند. کاهنده های چرخ دنده حلزونی لرزش ندارند، بنابراین صدای کمی تولید می کنند و استفاده از آنها راحت تر است.

با این حال، مانند گیربکس های سیاره ای، موتور گیربکس صنعتی کاهنده های چرخ دنده حلزونی به دلیل جمع و جور بودن، به سرعت گرم می شوند. آنها همچنین دارای یک سطح عملکرد متغیر هستند. با این حال می توانید با ترکیب کاهنده دنده حلزونی خود با سایر گیربکس ها و قطارهای دنده عملکرد را بهبود بخشید.

توصیه می کنیم این نوع فناوری را برای نوار نقاله، وینچ و جابجایی انتخاب کنید.

·         چه زمانی باید از گیربکس کاهنده دنده قطار دنده استفاده کرد؟

گیربکس کتابی کاهنده دنده قطار دنده فلندر

کاهنده‌های چرخ دنده با محورهای موازی معمولاً برای کاربردهایی که به قدرت زیادی نیاز دارند مانند نوار نقاله استفاده می‌شوند.

سادگی فناوری آنها به شما امکان می دهد در هزینه های تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید. علاوه بر این، کاهنده‌های دنده قطار دنده عملکرد بسیار بالایی دارند، نزدیک به 1.

آنها نسبت کاهش پایینی در هر قطار دنده دارند.

·         چه زمانی باید از گیربکس کاهنده دنده اریب استفاده کرد؟

کاهنده دنده اریب MOTOVARIO

ویژگی اصلی گیربکس کاهنده های دنده مخروطی، میل لنگ زنگی آن است که به کاربر اجازه می‌دهد تا سیستم چرخش دستگاه را تغییر دهد. این به شما امکان می دهد از یک سیستم چرخش عرضی به یک سیستم چرخش طولی تغییر دهید.

کاهنده های دنده اریب جمع و جور هستند. آنها همچنین قوی هستند و می توانند قدرت زیادی را تحمل کنند. به این ترتیب، اگر به گشتاور بالا نیاز دارید، توصیه می کنیم این فناوری را انتخاب کنید. استحکام دندان های آنها به شما امکان می دهد از آنها با موتورهای سه فاز آسنکرون یا سروموتورهای سنکرون یا آسنکرون استفاده کنید.

کاهنده های دنده اریب بی صدا هستند و استفاده از آنها را لذت بخش می کند. علاوه بر این، آنها سطح عملکرد بالایی را ارائه می دهند و در مصرف انرژی کارآمد هستند. با این حال، سطح عملکرد آنها کمتر از گیربکس های سیاره ای است. کاهنده های دنده اریب نیز بسیار گران هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری دشوار دارند.

کاهنده‌های دنده اریب معمولاً برای نوار نقاله‌های پرقدرت و همچنین برای ماشین‌های متحرک مورد استفاده در کشاورزی یا کارهای عمومی استفاده می‌شوند.

الکتروموتور

·         چگونه ابعاد گیربکس کاهنده دنده خود را محاسبه کنیم؟

برای محاسبه ابعاد کاهنده دنده خود، باید شفت مناسب را انتخاب کنید. سه جهت شافت مختلف وجود دارد: متعامد ، کواکسیال و موازی .

اگر یک گیربکس کاهنده چرخ دنده جهت شفت متعامد داشته باشد، شافت ورودی و خروجی عمود هستند. این اغلب در مورد کاهنده‌های دنده اریب و کاهنده‌های چرخ دنده حلزونی صدق می‌کند. جهت شفت متعامد نیز در تاسیسات صنعتی و پل های دیفرانسیل خودرو استفاده می شود.

اگر یک کاهنده دنده دارای جهت محور کواکسیال باشد، شفت های ورودی و خروجی در یک راستا قرار می گیرند. به عنوان مثال، این مورد در مورد گیربکس های سیاره ای یا کاهنده دنده های مورد استفاده در موتورها و موتورهای توربوپراپ مورد استفاده در صنعت هوانوردی است.

اگر یک گیربکس کاهنده دنده جهت شفت موازی داشته باشد، شافت ورودی و خروجی موازی هستند.

·         روند: گیربکس کاهنده دنده مغناطیسی

گیربکس کاهنده دنده مغناطیسی GEORGII KOBOLD

گیربکس کاهنده دنده مغناطیسی می‌توانند با استفاده از جاذبه مغناطیسی به جای تماس فیزیکی بین قطعات متحرک، جایگزین کاهنده‌های دنده معمولی شوند تا از ضرب سرعت و گشتاور اطمینان حاصل کنند. تا به امروز، مجموعه های پیچیده، وزن بالا و گشتاور کم، انتشار این فناوری مغناطیسی را کند کرده است.

با این حال، چرخ دنده های مغناطیسی نیاز به روغن کاری را از بین می برند و بنابراین هزینه های نگهداری را به حداقل می رساند. عدم روانکاری همچنین به این معنی است که مکانیسم ها می توانند در دماهای شدید کار کنند (در حال حاضر از -200 درجه سانتیگراد تا 350 درجه سانتیگراد آزمایش شده است).

این مزایا به ویژه برای برنامه‌هایی با هزینه‌های نگهداری بالا یا برای کسانی که در محیط‌های شدید مانند ماهواره‌ها و سایر دستگاه‌های هوافضا کار می‌کنند، جذاب هستند.

در کنار استفاده و خوردگی، سایش یکی از سه عامل اصلی محدود کننده عمر و عملکرد اجزای مکانیکی و سیستم های فنی است. با کاهنده های مغناطیسی، عدم وجود اصطکاک نه تنها سایش سیستم را از بین می برد، بلکه تأثیر مستقیمی بر عمر مفید دارد، که می تواند کلید حفظ مکانیسم هایی باشد که به راحتی قابل تعویض نیستند.

مواد جدا شده از سطح فرسوده در گیربکس های معمولی را نمی توان به راحتی جدا کرد، که می تواند عامل مهمی برای آلودگی باشد. آلودگی به ویژه برای تجهیزاتی که به طور مداوم قابل نگهداری نیستند، یک مشکل جدی است


در مورد گیربکس کاهنده سرعت چطور؟

گیربکس کاهنده های چرخ دنده حلزونی که در محرک مستقیم یا غیرمستقیم موجود هستند، در کاربردهای اسب بخار کم تا متوسط ​​برای کاهش سرعت و افزایش گشتاور استفاده می‌شوند. همچنین در خروجی‌های زاویه راست، موازی و ترکیبی موجود است. کاهنده‌های سرعت چرخ دنده حلزونی سه‌گانه در نسبت‌های 5000:1 تا 175000:1 و فواصل مرکزی از 7 اینچ تا 20 در دسترس هستند. کاهنده‌های چرخ دنده سیاره‌ای دارای دنده‌هایی هستند که با یک دنده آفتاب‌دار دندانه‌دار خارجی در مرکز قرار گرفته‌اند که با یکی از آنها مشبک می‌شود. یا چرخ دنده های سیاره ای بیشتر. گیربکس ها و کاهنده های زاویه راست ما دارای دنده های کارآمد پیشرفته هستند. جعبه کاهش دنده درون خطی، کاهنده دنده تسمه پیوند، کاهنده سرعت طفره رفتن و موارد دیگر را در ابعاد مختلف پیدا کنید.

بیشتر بدانید

هدف از استفاده از گیربکس کاهنده سرعت چیست؟

در مقایسه با یک کاهنده سرعت بالا، گیربکس کاهنده سرعت برای کاهش سرعت ورودی، از موتور یا برخی درایوها استفاده می شود، در حالی که گشتاور مقادیر ورودی را به شفت خروجی کاهنده سرعت یا مکانیزم محرک ضرب می کنیم. ما انواع مختلفی را تولید می کنیم. کاهش دهنده های سرعت، طراحی شده برای افزایش گشتاور و کاهش سرعت بار موتورهای الکتریکی شما. این محصولات با کیفیت بالا و قیمت پایین را ارائه می دهد. هنگام طراحی یک کاهش دهنده سرعت، بدون توجه به کاربرد. به عبارت دیگر، کاهنده دنده باعث افزایش گشتاور و کاهش سرعت موتور گیربکس صنعتی و گیربکس خورشیدی می شود. یک کاهنده شفت توخالی یک سوراخ مرکزی با پیکربندی نوع جزء برای انعطاف‌پذیری طراحی سیستم و گزینه‌های صرفه‌جویی در فضا فراهم می‌کند. کاهنده دنده موتور الکتریکی خود را به راحتی در میان 45 محصول از برندهای پیشرو چینی بیابید.

گیربکس

معیار انتخاب و قیمت گیربکس صنعتی برای انتخاب کاهنده دنده چیست؟

گیربکس کاهنده دنده فلندر

قبل از خرید یک کاهنده دنده، مهم است که چندین فاکتور را در نظر بگیرید.

یک کاهنده دنده برای تطبیق ویژگی های (گشتاور و سرعت) محور ورودی و خروجی یک مکانیسم استفاده می شود. به همین دلیل است که باید گشتاور و سرعت چرخش را بدانید.

بنابراین مناسب است که قبل از هر چیز در مورد گشتاور از خود بپرسید . یک کاهنده گشتاور موتور شما را افزایش می دهد و بنابراین به عضو گیرنده اجازه می دهد تحت تاثیر یک گشتاور جدید بچرخد. سازندگان کاهنده دنده گاهی اوقات حداقل و حداکثر گشتاور (بیان شده بر حسب نیوتن متر، نیوتن متر) را نشان می دهند که می تواند توسط هر یک از محصولات آنها پشتیبانی شود. چگالی گشتاور با توجه به کاهنده دنده متفاوت است. به عنوان مثال، گیربکس های سیاره ای چگالی گشتاور بالایی دارند.

هدف دیگر کاهنده دنده کاهش سرعت موتور است و توصیه می کنیم که نسبت کاهش ایده آل را برای استفاده خود در نظر بگیرید. بر اساس سرعت چرخش موتور شما، نسبت کاهش برای تعیین سرعت چرخش خروجی استفاده می شود. این اطلاعات نیز توسط تولید کنندگان در صفحات محصول خود نشان داده شده است. بر حسب دور در دقیقه داده می شود.

در نهایت، باید از خود بپرسید که چه نوع مجموعه کاهنده دنده برای کاربرد شما مناسب‌تر است. شفت های ورودی 

.

معرفی محصول :

HB استاندارد  گیربکس صنعتی  با استفاده از نفوذ صدا جعبه ساختار ، بزرگتر مخزن سطح و بزرگ فن ، یک چرخ دنده خار و چرخ دنده های مخروطی اتخاذ پیشرفته دندان های آسیاب فرآیند ، به طوری که طیف از افزایش درجه حرارت ، کاهش سر و صدا ، عملیات اطمینان عملکرد بهبود یافته و قدرت انتقال افزایش یافته است.

گیربکس کتابی

پارامترهای فنی کاهنده

محدوده نسبت سرعت : سری H 1.25 × 450، سری B 5 تا 400
محدوده گشتاور: سری H 2 تا 900 کیلو نیوتن متر ، سری B 5.8 تا 900 کیلو نیوتن متر محدوده
توان : سری H 4 تا 5000 کیلووات، سری B 2.8 تا 3000 کیلووات

سری HB از استاندارد صنعتی گیربکسمدل:
H1SH3 H1SH5 H1SH7 H1SH9 H1SH11 H1SH13 H1SH15 H1SH17 H1SH19
H2SH4 H2SH5 H2SH6 H2SH7 H2SH8 H2SH9 H2SH10 H2SH11 H2SH12 H2SH13 H2SH14 H2SH15
H2SH16 H2SH17 H2SH18 H2SH19 H2SH20 H3SH5 H3SH6 H3SH7 H3SH8 H3SH9 H3SH10 H3SH11 H3SH12 H3SH13 H3SH14 H3SH15
H3SH16 H3SH17 H3SH18 H3SH19 H3SH20 H4SH7 H4SH8 H4SH9 H4SH10 H4SH11 H4SH12 H4SH13 H4SH14 H4SH15 H4SH16 H4SH17
H4SH18 H4SH19 H4SH20 B2SH4 B2SH5 B2SH6 B2SH7 B2SH2SH2SH2SH41 B2SH2SH21 B2SH2SH19

دسته‌بندی گیربکس
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت