گیربکس صنعتی کوچک
گیربکس حلزونی کوچک

گیربکس های حلزونی کوچک در صنایع مختلف در مقیاس کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای گسترده ای دارند. گیربکس حلزونی تخت پیشرو گیربکس صنعتی در ایران است . آنها در ساخت گیربکس های صنعتی مانند گیربکس هلیکال، گیربکس خورشیدی، گیربکس حلزونی و موتور دنده ای تخصص دارند.

گیربکس حلزونی کوچک – چرخ دنده های حلزونی دارای دندانه هایی هستند که زاویه ای نسبت به شفت دارند. این امر منجر به تماس بیش از یک دندان در حین عمل می شود که باعث می شود چرخ دنده بتواند بار بیشتری را حمل کند. به دلیل تقسیم بار بین دندانه ها، این آرایش به چرخ دنده های مارپیچ اجازه می دهد تا نرم تر و بی صداتر از چرخ دنده های خار کار کنند.

طراحی و ساخت مدولار گیربکس هلیکال مزایای مهندسی و عملکردی متعددی از جمله درجه بالایی از قابلیت تعویض قطعات و مجموعه های فرعی را ارائه می دهد. این یک تولید اقتصادی را فراهم می کند، در حالی که بالاترین استاندارد یکپارچگی قطعات را حفظ می کند.

گیربکس های حلزونی یکی از پرکاربردترین گیربکس ها هستند و از هر گیربکس دیگری کارآمدتر هستند. ترتیب آنها بسیاری از عملیات را تسهیل می کند.

گیربکس هلیکال با توجه به نیاز آنها به کاربرد در صنایع مختلف، تغییرات مختلفی در گیربکس حلزونی کوچک وجود دارد.

  • چرخ دنده مارپیچ تکی

چرخ دنده های مارپیچ تک چرخ دنده هایی هستند که در زاویه معینی نسبت به محور قرار دارند. می توانید جهت چرخ دنده ها را با دست چپ و راست داشته باشید. ویژگی اصلی چرخ دنده، تماس بیشتر با سطح و ظرفیت حمل بار است.

گیربکس صنعتی کوچک
  • چرخ دنده مارپیچ دوبل

چرخ دنده های حلزونی دوتایی گونه ای از چرخ دنده های مارپیچ هستند که در آن دو وجه مارپیچ در کنار یکدیگر قرار می گیرند و شکافی آنها را از هم جدا می کند. هر صورت دارای زوایای مارپیچ مشابه اما متضاد است. استفاده از یک مجموعه مارپیچ دوتایی از چرخ دنده ها، بارهای رانش را حذف می کند و امکان همپوشانی بیشتر دندان ها و عملکرد نرم تر را ارائه می دهد.

مانند چرخ دنده مارپیچ، چرخ دنده های مارپیچی دوتایی معمولاً در چرخ دنده های بسته استفاده می شود.

  • چرخ دنده شاه ماهی

چرخ دنده های شاه ماهی شبیه به چرخ دنده مارپیچ دوگانه هستند، اما شکافی ندارند که دو وجه مارپیچ را از هم جدا کند. چرخ دنده های شاه ماهی معمولا کوچکتر هستند و برای کاربردهای شوک و لرزش زیاد مناسب هستند. چرخ دنده های شاه ماهی به دلیل دشواری های ساخت و هزینه های بالا، اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند.

گیربکس حلزونی کوچک و دنده هلیکال

چرا چرخ دنده های هلیکال؟

  • دندانه های زاویه دار به تدریج نسبت به دندانه های چرخ دنده درگیر می شوند تا بتوانند نرم تر کار کنند.
  • چرخ دنده های گیربکس حلزونی کوچک و همچنین  گیربکس های حلزونی بسیار بادوام هستند و برای کاربردهای بار بالا ایده آل هستند.
  • این ظرفیت برای انتقال حرکت و قدرت بین شفت های موازی یا زاویه راست را دارد.

گیربکس های هلیکال کارآمدترین گیربکس های تولید شده در صنعت هستند و درست بعد از گیربکس های سیاره ای با راندمان 98 درصد کار می کنند.

کاربرد کلی چرخ دنده های گیربکس حلزونی کوچک و گیربکس های مارپیچی گسترده است.

گیربکس هلیکال در صنایع زیر کاربرد دارد:

  • صنایع کود سازی، صنایع چاپ و صنایع خاکی
  • صنایع فولاد، نورد، نیرو و صنایع بندری
  • صنایع نساجی، صنایع پلاستیک، صنایع غذایی، نوار نقاله، آسانسور، دمنده، کمپرسور، صنایع نفت و برش.

علاوه بر موارد فوق، آنها همچنین در سنگ شکن ها، اکسترودرها، کولرها، جرثقیل ها، میکسرها و نوار نقاله ها کاربرد دارند که همگی کاربردهای کم مصرف هستند.

گیربکس صنعتی کوچک


ما در ایتال سرویس کیفیت بالا را در هر مرحله از فرآیند فروش تضمین می کنیم تا بهترین استانداردها را رعایت کنیم. ما یکی از تولیدکنندگان پیشرو گیربکس حلزونی کوچک در ایران با واحد تولیدی پیشرفته هستیم.

ایتال سرویس دارای یک مرکز تحقیق و توسعه داخلی است که تاییدیه دولت ایران را دریافت کرده است. ما راه حل های انتقال نیرو را در سراسر صنایع ارائه می دهیم. تیم کارشناسان ما نیازهای مشتریان را درک می کنند و راه حل های متناسب با نیازهای آنها را ارائه می دهند.

برای نیازهای انتقال قدرت مکانیکی خود با گروه صنعتی ایتال سرویس تماس بگیرید