کفکش توان تک 1/1.4 اینچ

کفکش توان تک 1/1.4 اینچ

1. گروه بندی کفکش توان تک

کفکش توان تک 1/1.4 اینچ را می توان به صورت زیر گروه بندی کرد:

 

کفکش توان تک 1/1.4 اینچ از یک منبع آب مانند رودخانه ؛
– برای بلند کردن آب (مقدار زیاد ، فشار کم) از یک چاه ؛
– برای پمپاژ آب به سیستم تأمین ، مخزن آب بالا یا برج آب ؛
– برای افزایش فشار

ایستگاه های پمپاژ برای دو عملکرد اول به طور کلی دارای ظرفیت بالابری 2-20 متر هستند. ایستگاه های پمپاژ برای به دست آوردن آب از یک منبع آب بسته به منبع دو نوع دارند:

 

– پمپاژ از آب های سطحی (رودخانه ، کانال ، دریاچه ، مخزن و غیره) ؛– پمپاژ از آب زیر سطحی (آب خاک ، چشمه عمیق نشسته ، آب غار ، آب چشمه ، آب حاشیه ای و غیره) همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است.

برای تأمین آب استخرهای ماهی ، دو نوع اول بیشترین استفاده را دارند. ساخت این دو نوع تا حد زیادی یکسان است. ترتیب کلی این دو نوع در شکل 1 و 3 نشان داده شده است.

برای تأمین آب به جوجه ریزی ، سیستم های چرخش مجدد و ایستگاه های پمپاژ مرکزی مزارع پرورش ماهی ، از پمپ ها برای گرفتن آب زیر سطحی استفاده می شود .

دستگاه تقویت کننده فشار وارد شده به سیستم آبرسانی کمبود فشار را جبران می کند که می تواند با انجام این موارد انجام شود:

 

– محفظه هوا تخلیه (شکل 7 ب)
– کنترل دور پمپ ها (شکل 7 الف).

2. کفکش خوب توان تک

موانع عملکرد پمپ باید از بین برود ، مانند شاخه ها ، شن و ماسه ، سنگریزه ها و غیره. چاه پمپ برای لوله ورودی باید در صورت پمپ های کوچکتر با شبکه مش 20 میلی متر و با شبکه 20 تهیه شود -50 میلی متر مش در مورد پمپ های با ظرفیت بالاتر از 1000 لیتر در ثانیه. لوله ورودی پمپ های کوچکتر را می توان برای محافظت با سر گل سرخ ورودی تهیه کرد.

اندازه چاه پمپ باید ده برابر تخلیه آب در دقیقه باشد. یک چاه پمپ با اندازه بزرگتر ممکن است باعث چرخش آب شود.

تفاوت بین کمترین سطح آب ممکن در چاه پمپ و قسمت ورودی لوله مکش را می توان به شرح زیر محاسبه کرد.

3. لوله عمیق

کفکش توان تک 1/1.4 اینچ یا لوله های مکش با شافت عمودی نباید به طور مرتب مرتب شوند ، زیرا چرخش آب در اولین ورودی دهان زنگ ممکن است عملکرد دیگران را مختل کند ، یک آرایش ، جایی که آب عمود بر خط مرکزی ورودی دهانه زنگ است مطلوب تر است خط میانی ورودی دهان زنگوله باید تقریباً به دیواره مقابل محفظه ورودی نزدیک باشد (فاصله بهینه 0.75 d t است ). نمونه هایی برای آرایش مطلوب چاه های پمپ در شکل 5 و 6 نشان داده شده است.

در مواردی از پمپ ها با تحویل زیاد ، باید یک مخروط راهنما در زیر دهانه زنگ در پایین پمپ قرار داده شود تا جریان آب کنترل شود. بنابراین فاصله ورودی دهانه زنگ از ته چاه پمپ 0.8 تا 1.0 d t است (که بدون مخروط راهنما 0.35 تا 0.5 d t است ).

4 تنظیم کفکش توان تک 1/1.4 اینچ

با در نظر گرفتن نوع پمپ و محفظه ورودی ، سه روش تنظیم وجود دارد.

 

(الف) پمپ های شاخه عمودی در آب چاه پمپ غرق می شوند.
ب) پمپ هایی با شافت عمودی یا افقی که در یک محفظه خشک واقع در کنار چاه پمپ تنظیم شده اند.
پ) پمپ شافت عموماً افقی واقع در بالای سطح آب.

در ترتیبی که در (الف) ذکر شده سه مورد دیگر امکان پذیر است:

 

– پمپ زیر آب است و موتور رانندگی بالاتر از سطح آب است 

در این حالت موتور الکتریکی مستقیماً به شافت عمودی پمپ متصل می شود و در مکانی خشک و بدون آب قرار دارد. از مزایای این محلول می توان به فضای نسبتاً کم (فاقد لوله مکش و شیر پا) و راه اندازی و راه اندازی آسان آن اشاره کرد (نیازی به پرایمینگ نیست زیرا هوا نمی تواند به لوله مکش نفوذ کند). نواقص آن خصوصاً در صورت اختلاف سطح زیاد بین موتور و پمپ ، مشکلات نصب یاتاقانها در شافت عمودی ، افت کارایی (به دلیل وجود چندین یاطاقان راهنمای راهنما) ، افزایش خوردگی و دشواری بررسی ، تعمیر و نگهداری و تعمیر (ابتدا باید پمپ تخلیه شود). این تنظیم در شکل 1 نشان داده شده است. در موارد تحویل کوچک ، گاهی اوقات می توان از پمپ های محوری محور استفاده کرد.

– موتور رانندگی و پمپ اصلی بالاتر از آب و مرحله اول زیر سطح آب است

 

با استفاده از یک قسمت غوطه ور مرحله اول ، پمپ آب ورودی پیدا می کند. قبل از شروع هیچ گونه آغاز کاری لازم نیست. سطح انتقال آب توسط قسمت فوقانی کنترل می شود ، بنابراین در واقع پمپ دارای یک مرحله دوتایی است که از یک فشار کم (مرحله غوطه ور شده) و یک فشار فشار بالاتر تشکیل شده است. این راه حل با داشتن چندین مزیت (شافت برق با ظرفیت کم ، نگهداری قسمت اصلی پمپ آسان است) تا حدی نقص فوق الذکر را برطرف می کند.این محلول بیشتر در پمپ های فشار بالا استفاده می شود.

 کفکش و موتور رانندگی در زیر سطح آب

 

کفکش توان تک ور و چاه عمیق متعلق به اینها هستند. تنظیمات مشخصه این نوع پمپ ها در شکل 4 نشان داده شده است ، جایی که یک پمپ غوطه ور در یک چاه رانده شده تنظیم می شود  ، که یک پمپ غوطه ور بالابربا تحویل بالا نشان داده شده است ، 

هزینه نصب و تنظیم کفکش توان تک که به طور جداگانه در محفظه خشک قرار داده شده است (بالا (b)) زیاد است. ساخت مکانیکی ، عملیاتی و نگهداری آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. مزیت این چیدمان این است که هیچگونه پرایمینگ یا شیر پا لازم نیست. برای کار خودکار ، این مناسب ترین راه حل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.