گیربکس خورشیدی چیست؟

گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی اساس بسیاری از نوآورانه‌ترین پیشرفت‌های فنی این لحظه، کدام تکنیک هزار ساله است؟ رباتیک، پرینت سه بعدی و وسایل حمل و نقل جدید همه یک چیز مشترک دارند: اغلب آنها توسط یک گیربکس خورشیدی هدایت می شوند. به‌عنوان تامین‌کننده گیربکس‌های خورشیدی، مطمئناً همه چیزها را می‌دانیم، اما اگر برای اولین بار با این تکنیک روبرو شوید، چه؟ ما تصمیم گرفتیم آن را به وضوح برای همه توضیح دهیم – در این مقاله به اصول اولیه گیربکس خورشیدی می پردازیم.

گیربکس خورشیدی چیست؟

گیربکس خورشیدی جعبه دنده ای است که شفت ورودی و شفت خروجی در یک راستا قرار دارند. یک گیربکس خورشیدی برای انتقال بزرگترین گشتاور در فشرده ترین شکل (معروف به چگالی گشتاور) استفاده می شود.

هاب شتاب دوچرخه نمونه ای عالی از مکانیزم چرخ سیاره است: آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید در چنین توپی کوچکی این همه قدرت و توانایی داشته باشید؟ برای هاب سه سرعته از سیستم دنده خورشیدی یک مرحله ای و برای هاب پنج سرعته 2 مرحله ای استفاده می شود. هر سیستم چرخ دنده سیاره ای یک حالت کاهش، یک جفت مستقیم و یک حالت شتاب دارد.

از نظر ریاضی، کوچکترین نسبت کاهش 3: 1 است، بزرگترین آن 10: 1 است. در نسبت کمتر از 3، چرخ دنده خورشید در برابر چرخ دنده های سیاره بیش از حد بزرگ می شود. در نسبت بیشتر از 10 چرخ خورشیدی خیلی کوچک می شود و گشتاور کاهش می یابد. نسبت ها معمولا مطلق هستند یعنی یک عدد صحیح.

کسی که قیمت گیربکس صنعتی خورشیدی را اختراع کرده است مشخص نیست، اما از نظر عملکردی توسط لئوناردو داوینچی در سال 1490 توصیف شد و برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است.

چرا گیربکس خورشیدی نامگذاری شده است؟

گیربکس کاهنده خورشیدی نام خود را به دلیل نحوه حرکت چرخ دنده های مختلف با هم گرفته است. در یک گیربکس خورشیدی ما یک چرخ دنده خورشیدی (خورشیدی)، چرخ دنده ماهواره ای (حلقه ای) و دو یا چند چرخ دنده سیاره ای را می بینیم. به طور معمول، دنده خورشیدی رانده می شود و بنابراین چرخ دنده های خورشیدی را که در حامل سیاره قفل شده اند حرکت می دهد و شفت خروجی را تشکیل می دهد. چرخ دنده های ماهواره ای موقعیت ثابتی نسبت به دنیای خارج دارند. این شبیه به منظومه شمسی خورشیدی ما است و نام آن از آنجا آمده است. چیزی که کمک کرد این بود که سازه‌های چرخ دنده‌های باستانی به طور گسترده در طالع بینی برای نقشه‌برداری و دنبال کردن اجرام آسمانی ما استفاده می‌شدند. بنابراین این گام بزرگی برای برداشتن نبود.

در عمل، ما اغلب از منظر استفاده از گیربکس های خورشیدی برای اتوماسیون صنعتی صحبت می کنیم. به همین دلیل است که ما دنده خورشیدی را شفت ورودی، چرخ دنده های سیاره ای و حامل را شفت خروجی و چرخ دنده ماهواره ای (یا چرخ دنده حلقه ای) را محفظه می نامیم.

امکانات گیربکس های خورشیدی

با ساخت و ساز یکسان می توان به سرعت ها و جهت های چرخشی مختلف پی برد. این را می توان با معکوس کردن گیربکس که امکانات زیر را ارائه می دهد به دست آورد:

سمت رانده شدهدنیای جامدسمت رانده شدننتیجه
شفت ورودیمسکنشفت خروجیکاهش
شفت ورودیشفت خروجیمسکنحرکت معکوس + تاخیر
شفت خروجیشفت ورودیمسکنتاخیر انداختن
شفت خروجیمسکنشفت ورودیشتاب
مسکنشفت خروجیشفت ورودیحرکت معکوس + شتاب
مسکنشفت ورودیشفت خروجیتاخیر انداختن
شفت ورودی و خروجیNAمسکن1:1

معمولاً گیربکس خورشیدی (در گیربکس) در کجا استفاده می شود؟

گیربکس خورشیدی معمولاً در کجا استفاده می شود (در انتقال):

  • در یک ربات برای افزایش گشتاور
  • در دستگاه چاپ برای کاهش سرعت غلطک ها
  • برای موقعیت یابی دقیق
  • در یک دستگاه بسته بندی برای محصولات قابل تکرار
گیربکس خورشیدی SEW
گیربکس خورشیدی SEW

خرید گیربکس خورشیدی : به چه نکاتی باید توجه کنید

معیارهای خرید موتور گیربکس صنعتی خورشیدی چیست؟ پاسخ به این سوال دشوار است، زیرا بستگی زیادی به محل استفاده دقیق گیربکس دارد. اول از همه، مشخصات اولیه (مثلاً: گشتاور، برگشت، نسبت) باید صحیح باشد، اما سپس مشخصات ثانویه (مثلاً: مقاومت در برابر خوردگی، سطح صدا، ساخت و ساز) و ثالث (مثلا: زمان تحویل، قیمت، جهانی) در دسترس بودن، خدمات) مهم هستند.

از آنجایی که Apex Dynamics سریعتر اجرا می شود، می توانید برای تمام سوالات خود با ما تماس بگیرید. ما به سرعت، اغلب در همان روز، با یک پاسخ سفارشی و/یا پیشنهاد سفارشی پاسخ خواهیم داد. به این ترتیب، شما هرگز نباید نگران تاخیر باشید، ما هر گیربکس را بدون انبار و سریعتر از دیگران تحویل می دهیم.

گریس یا روغن به عنوان روان کننده در گیربکس خورشیدی

حتی با توجه به اینکه گیربکس صنعتی با چه دقتی ساخته و مونتاژ شده است، همیشه سطوح غلتشی یا کشویی درون آن وجود دارد. به همین دلیل است که هر گیربکس حاوی یک روان کننده – چه روغن، چه گریس یا ژل مصنوعی – برای اطمینان از عملکرد خوب دنده ها و جلوگیری از سایش است. علاوه بر این، روان کننده اغلب خنک کننده را نیز فراهم می کند و صدا یا لرزش را کاهش می دهد. Apex Dynamics از روان کننده مخصوص شرکت Nye Lubricants استفاده می کند که در واقع نوعی ژل است.

ما مقاله ای در مورد این موضوع منتشر کردیم:
روانکاری هوشمند: بدون روان کننده بدون دنده صاف!

6 استدلال برای یک گیربکس خورشیدی در ترکیب با یک موتور سروو

  1. گشتاور به 3 دنده تقسیم می شود (دنده سیاره)، و بنابراین – در ابعاد مساوی – گشتاور تقریبا 3 برابر یک گیربکس “عادی” است.
  2. واکنش کم
  3. فشرده و در نتیجه اینرسی جرم کم.
  4. راندمان بالا.
  5. سیستم بسته
  6. نسبت های مطلق بین 3: 1 و 10: 1 در هر مرحله.

چرا یک گیربکس خورشیدی از APEX DYNAMICS؟

گیربکس حلزونی های Apex Dynamics برای مثال برای فناوری سروو مدرن، به لطف مهر و موم های پیچیده Viton، دندانه های مارپیچ و شفت دنده خورشیدی متعادل، ایده آل هستند. ما حدود 49 سری محصول از گیربکس های خورشیدی را حمل می کنیم و خدمات، پشتیبانی و موجودی محلی ناشناس ارائه می دهیم. این ما را به تامین‌کننده‌ی بی‌نظیر گیربکس‌های کم‌لغز تبدیل می‌کند.

GBS Gearbox Services بین المللی سریع ترین، خدمات کامل و متخصص در سراسر جهان در تعمیر گیربکس گیربکس های خورشیدی است. با توجه به جدیدترین نوآوری‌های متخصصان خدمات گیربکس، هدف ما این است که گیربکس‌هایی را که اغلب بسیار حیاتی هستند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تولید برگردانیم. ما یک سابقه برنده در خدمات خورشیدی داریم! ما با داشتن تجربه با برندهای مختلف، نقاط ضعف و قوت هر برندی را می شناسیم و می توانیم نه تنها تعمیر، بلکه اغلب قابلیت اطمینان هر سیستم گیربکس را بهبود ببخشیم.

خدمات گیربکس خورشیدی

SOLAR در زمینه تولید درایوهایی مانند گیربکس، قطعات ماشین آلات با کیفیت بالا و پمپ ها یک بازیگر جهانی است. آنها قطعات سفارشی را برای متنوع ترین نصب ها تولید می کنند.
گیربکس حلزونی آنها دارای حداقل تولید صدا، راندمان مکانیکی خوب و قابلیت اطمینان عملیاتی طولانی است. این ویژگی ها نتیجه اجرای با کیفیت بالا با استفاده از مواد درجه یک، انتخاب مسئولانه ویژگی های چرخ دنده و سطح پرداخت خوب است.

خدمات بین المللی GBS گیربکس در خدمات گیربکس در تمام این صنایع تخصص دارد، زیرا تخصص ما در خدمات گیربکس است. کارشناسان پشتیبانی اضطراری بسیار مجرب ما برای ارائه راه حل های مؤثری که خواسته های شما را برآورده می کند، کار می کنند و تولید شما را راه اندازی می کند!

برای بیش از 20 سال، GBS Gearbox Services دانش گسترده ای در مورد فناوری چرخ دنده از طریق طراحی و ساخت گیربکس کتابی جدید به دست آورده است. امروزه GBS در حال ارائه خدمات به گیربکس های خورشیدی در بازارهای دریایی و صنعتی است.
با استفاده از این تجربه، بخش خدمات ما بالاترین سطح تعهد را به مشتریان فعلی و جدید برای محصولاتی که در حال حاضر در این زمینه فعال هستند ارائه می دهد.

صاحبان کشتی و شرکت های صنعتی در سراسر جهان برای اطمینان از پشتیبانی برتر ارائه شده توسط متخصصان مهندسی و فنی ماهر و متعهد که تیم خدمات GBS Gearsbox را تشکیل می دهند، ارزش قائل هستند.

مهندسان خدمات صحرایی برای بازدید از هر کشتی یا کارخانه در سراسر جهان در آماده باش دائمی هستند. با میانگین بی‌رقیب 25 سال تجربه صنعت و دریایی، همه آنها واجد شرایط و گواهینامه کامل برای کار در همه محیط‌ها، چه در خارج و چه در خارج از کشور هستند. سطح بالای تجربه فنی آنها باعث می شود که اکثر کارها در محل انجام شود، که توسط یک تیم مجرب عملی از مهندسین طراحی و پژوهش پیشرو در جهان در هلند پشتیبانی می شود.

تیم خدمات ما واجد شرایط بازرسی، نگهداری و تعمیر هر نوع گیربکس صنعتی یا دریایی است. نمونه‌های کار بسیاری از پیشرفت‌هایی که در گیربکس‌های غیر خورشیدی انجام داده‌ایم وجود دارد که عمر گیربکس را افزایش داده است.