کمپرسور باد چیست؟

قطعات کمپرسور باد چیست؟ از نظر فنی ، کمپرسورهای بادی یا هوایی ماشین هایی هستند که یک شکل از انرژی را به شکلی دیگر تبدیل می کنند ، که بعداً می توان آنها را ذخیره و استفاده کرد. اما نه این توضیح مختصر و نه توضیحات دقیق تر در زیر ، این اختراع و تأثیر عمیق آن بر زندگی ما را عادلانه توصیف نمی کند.

بنابراین ، از نظر غیر فنی ، پاسخ به سوال فوق این است: “ماشین هایی که تقریباً بیش از هر اختراع دیگر جهان ما را تغییر دادند.”

آنچه ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد ، در واقع توصیف بسیار دقیقی از تأثیر کمپرسورهای هوا بر جامعه امروز ما و به ویژه بخش صنعت است. در کمتر از 150 سال از زمانی که مهندس اتریشی ویکتور پوپ اولین کارخانه کمپرسور را ساخته است ، موضوع تامین هوای فشرده آنقدر ضروری شده است که امروزه به همراه برق ، آب و گاز “چهارمین کارخانه” نامیده می شود.

اعداد و آمار این جمله بلندپروازانه را تأیید می کند. تخمین زده می شود که 10 درصد از کل برق مصرفی صنایع تولیدی برای فشرده سازی هوا استفاده می شود.

برای درک اهمیت هوای فشرده و کمپرسورهای تولید کننده آن ، بایستی ابتدا نگاهی دقیق تر به فیزیک آن بیندازیم. هوای فشرده به سادگی هوای معمولی است که با این‌تفاوت که در فضای بسیار کوچکتری وارد شده و فشرده سازی می گردد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، مولکول های آن سرعت می یابند و آنچه “انرژی جنبشی” نامیده می شود ایجاد می شود. این انرژی جنبشی یا می تواند بلافاصله مورد استفاده قرار گیرد یا بعدا ذخیره و آزاد شود.

یکی از دلایلی که هوای فشرده بسیار ضروری شده است تنوع آن است. تقریباً هر صنعتی به نوعی به هوای فشرده وابسته است ، از کارخانه های تولید تا اتومبیل ، کشتی و قطار ، از محل ساخت و ساز تا بیمارستان ، از هوای فشرده در آن ها استفاده می شود.

با کاربردهای بسیار زیاد ، طبیعی است که انواع مختلفی از کمپرسورهای هوا را در دست داشته باشیم. از این گذشته ، کمپرسور کوچک بی سر و صدا که تغذیه هوای فشرده مورد نیاز برای دندان پزشکی را انجام می دهد ، نباید مانند کمپرسور صنعتی باشد که کل یک کارخانه تولیدی را تغذیه می کند.

پیدا کردن کمپرسور مناسب هوا

با این حال ، بسیاری از گزینه ها همچنین پیدا کردن کمپرسور مناسب برای افراد را دشوار می کند. برای سهولت کار ، در اینجا مروری خواهیم داشت بر انواع و فناوری های مختلف کمپرسور.

بیایید ابتدا نحوه عملکرد کمپرسورها را ببینیم. دو فناوری اصلی فشرده سازی وجود دارد:

۱. کمپرسورهای جابجایی مثبت ، دارای یک حفره پر از هوای معمولی (یا گاز دیگری در فشار اتمسفر) هستند. این حفره سپس کوچکتر می شود ، به این معنی که همان مقدار هوا باید وارد فضای کوچکتری شود و فشار و انرژی جنبشی آن افزایش می یابد.

۲. کمپرسورهای پویا با افزایش سرعت هوا (یا گاز) با توربین ، و سپس کاهش سرعت آن در یک دیفیوزر ، فشار مورد نیاز را افزایش می دهند.

کمپرسورهای جابجایی مثبت بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و فناوری های متفاوتی برای جابجایی هوا دارند.

کمپرسورهای رفت و برگشتی از حرکت رفت و برگشتی استفاده می کنند ، کمپرسورهای اسکرو دوار از یک روتور و کمپرسورهای اسکرول کم استفاده شده دارای روتور دوگانه هستند.

هر کدام مزایا و کاربردهای متفاوتی دارند.
برای مثال کمپرسورهای پیستونی ماشینهای نسبتاً ساده ای هستند که خرید آنها ارزان تمام می شود. آن ها اغلب راه حل مناسب برای عملیات با تقاضای کم هوای فشرده هستند.

کمپرسورهای روتاری پیچ پیشرفته تر هستند و هزینه کل آن ها پایین تر تمام می شود. اما آن ها از نظر مصرف انرژی بیشتر از مدل قبل هستند و می توانند هوای فشرده تری تولید کنند.

از طرف دیگر ، کمپرسورهای پویا عمدتا برای عملیات و برنامه هایی استفاده می شوند که نیاز به حجم زیاد هوا دارند.

تمایز فناوری‌ها در کمپرسور ها

قطعات کمپرسور باد علاوه بر نحوه عملکرد ، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که نقاط قوت کمپرسور و نحوه استفاده بهینه از آن را تعیین می کند.

روغن تزریق شده یا بدون روغن: همه فعالیت های صنعتی نیازی به کیفیت عالی در هوای فشرده سازی شده ندارند. به عنوان مثال ، تقریباً هرگونه هوای فشرده برای باد کردن لاستیک مفید است ، اما هوای فشرده ای که در تماس با داروها یا مواد غذایی قرار می گیرد ، باید بسیار تمیز و دارای قوانین بهداشتی دقیق باشد. اولی “هوای پرانرژی” و دومی “هوای فعال” نامیده می شود. به طور معمول ، هوای پرانرژی باید کمتر تمیز باشد و کمپرسور تزریق روغن می تواند این کار را انجام دهد. خرید و کار آنها مقرون به صرفه است ، اما هوایی که تولید می کنند حاوی اثری از روغن است.

این امر آنها را برای کاربردهای هوای فعال که نیاز به هوای تمیز دارند نامناسب می کند. در این مورد ، کمپرسور بدون روغن انتخاب بسیار بهتری است زیرا هوای کاملاً تمیز تولید می کند.

کمپرسورهای رفت و برگشتی 1 مرحله ای یا 2 مرحله ای:

کمپرسورهای رفت و برگشتی در دو گونه موجود است: در مدلهای 1 مرحله ای یا 2 مرحله ای.

برای مشاغل کوچکتر که نیازی به تامین مداوم هوا ندارند ، نوع ارزان تر 1 مرحله ای این کار را انجام می دهد. با این حال ، برای اجرای ابزارهای قوی و اطمینان از تامین مداوم هوای فشرده ، پیستون 2 مرحله ای احتمالاً راه حل بهتری است.

درایو تسمه ای در مقابل درایو مستقیم: کمپرسورهای تسمه ای هنگامی مناسب تر هستند که قابلیت اطمینان ، سهولت استفاده ، کارآیی هزینه و اسب بخار بیشترین اهمیت را داشته باشند. اگر فعالیت شما به کمپرسوری نیاز دارد تا سرعت و قدرت خود را تنظیم کند ، به طور کلی درایو مستقیم ترجیح داده می شود.

سرعت ثابت یا سرعت متغیر درایو: یک عامل دیگر نیز وجود دارد ، انرژی زیاد برای فشرده سازی هوا سبب می شود ، طول عمر کمپرسور تضمین شود و هزینه های مربوط به انرژی ، بخش عمده ای از هزینه کل آن را تشکیل می دهد.

این موضوع ما را به تفاوت بین کمپرسورهای سرعت ثابت و سرعت متغیر می رساند. همان طور که از نامش پیداست ، مدل های سرعت ثابت فقط یک سرعت دارند. این کمپرسورها برای فعالیت هایی که نیاز به جریان مداوم هوا دارند به خوبی جواب می دهد (البته خروجی کمپرسور باید همیشه با میزان هوای فشرده مورد نیاز مطابقت داشته باشد تا انرژی را هدر ندهد).

با این حال ، اگر یک فعالیت تولید دارای نوسان در میزان هوای مورد نیاز باشد ، کمپرسور سرعت ثابت بسیار ناکارآمد است. در این موارد ، کمپرسورهای سرعت متغیر گزینه بسیار بهتری هستند. قیمت اولیه آنها بالاتر است اما چون با تنظیم سرعت کمپرسور با میزان هوای فشرده مورد نیاز ، انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند ، بسیار کارآمدتر هستند و هزینه مالکیت بسیار کمتری را ارائه می دهند.

استفاده از کمپرسور هوا برای کار با ابزار و تجهیزات در محل کار شما می تواند هزینه ها را کاهش داده و عمر ابزار شما را افزایش دهد. اما مزایای هوای فشرده به همین جا ختم نمی شود.(قطعات کمپرسور باد)

در اینجا 13 روش استفاده از کمپرسورهای هوا در صنعت ، سرگرمی و زندگی روزمره آورده شده است. نمی توان انتظار برخی از آنها را داشت.

13 روش استفاده از کمپرسورهای هوا در صنعت

 1. باد کردن

در حالی که اکثر کمپرسورهای باد ، هوای تحت فشار را برای حرکت موتور ذخیره می کنند ، در ابتدایی ترین شکل خود مستقیماً از آن هوا برای کاربردهای ساده استفاده می کنند. مثلا از هوای فشرده می توان برای باد کردن لاستیک های وسیله نقلیه و دوچرخه ، بادکنک ، تشک های بادی و سایر بادی ها استفاده کرد.

 1. رنگ آمیزی با اسپری

از کمپرسورهای کوچک هوا برای تغذیه برس های هوایی برای مصارف شخصی و تجاری استفاده می شود ، از برس های اداری ظریف برای هنرمندان گرفته تا سیستم های بزرگتر برای رنگ آمیزی و لمس بدنه خودرو.

 1. شستشوی تحت فشار

واشرهای فشاری و جت های آب از هوای فشرده برای پمپاژ آب با فشار بالا استفاده می کنند و این امر باعث می شود تا کفپوش های بتنی و سنگ تراشی ها کارآمدتر تمیز شوند ، لکه ها و موتور چربی زدایی محفظه نیز پاک شود.

 1. چشمه ها

کمپرسورهای هوا همچنین آزادسازی دقیق آب در چشمه ها و ویژگی های آب و زمان برف بازی در مراکز خرید را کنترل می کنند.

 1. غواصی

هوای فشرده همان چیزی است که غواصی را ممکن می سازد. هوای تحت فشار ذخیره شده در مخازن به غواصان اجازه می دهد مدت بیشتری زیر آب بمانند.

 1. پینت بال

اسلحه های پینت بال به کارتریج های هوایی متصل می شوند که از هوای فشرده برای شلیک مهمات استفاده می کنند. هوای فشرده همچنین اسلحه های هوای فشرده را تغذیه می کند.

 1. خنک کننده

احتمالاً رایج ترین استفاده از کمپرسور هوا در زندگی روزمره ، یخچال ، فریزر و کولر گازی همه از کمپرسور هوا برای خنک کردن هوا استفاده می کنند.

 1. موتورها

کمپرسورهای هوا در موتورهای خودرو برای گرمایش و سرمایش و همچنین ترمزهای هوایی در کامیون ها و قطارهای بزرگ گنجانده شده است. بسیاری از پارکهای موضوعی با هوای فشرده اجرا می شوند.

 1. سلامتی

هوای فشرده مصارف متعددی در مراقبت های بهداشتی دارد ، مانند دندانپزشکان که از هوای فشرده برای پاکسازی بقایا و جلوگیری از عفونت ها در طول درمان و تأمین اکسیژن به بیماران استفاده می کنند.

 1. کشاورزی

مزارع از کمپرسور هوا برای سمپاشی محصولات ، تجهیزات تغذیه ، انتقال خوراک و غلات به سیلوها و تهویه گلخانه ها استفاده می کنند.

 1. تولید

سیلندرهای پنوماتیک طیف وسیعی از فرایندهای پنوماتیک را در کارخانجات و کارخانه های تولیدی ، از موقعیت یابی ، برش و سمباده گیری تا بسته بندی و حمل و نقل تامین می کند.

 1. کارگاه ها

کمپرسورهای برقی بنزینی و برقی می توانند ابزارهای برقی را برای استفاده شخصی و در مغازه های ماشین سازی به حرکت درآورند. ابزارهای کوچک مانند میخ و آچارهای ضربه ای فقط به یک کمپرسور کوچک هوا نیاز دارند ، در حالی که یک واحد قوی تر برای تمرینات هوایی ، سمباده یا آسیاب مورد نیاز است.

 1. ساختمان

سایت های ساختمانی می توانند طیف وسیعی از ابزارها و تجهیزات را با استفاده از کمپرسور بادی بزرگتر بزرگتر مانند مته ، چکش و فشرده کننده تغذیه کنند. برای سایت های دورافتاده بدون دسترسی قابل اطمینان به برق ، کمپرسورهای بنزینی و دیزلی با مخازن سوخت بزرگ ، قدرت بی وقفه را تأمین می کند ، بنابراین نیازی به شارژ تجهیزات یا کار با ژنراتور ندارید.

قطعات کمپرسور هوا و عملکرد آنها

قطعات اساسی مورد استفاده در کمپرسور هوا بسیار قدیمی هستند. بسیاری از این قطعات از گذشته های دود دور وجود داشته است. وقتی رومی ها از ترکیه (آسیای صغیر آن زمان) عبور کردند ، متوجه شدند که مردم محلی از میل لنگ و میله های اتصال در کارخانه های چوب بری استفاده می کنند. شواهد نشان می دهد که مکانیسم اصلی حرکت قسمتهای مکانیکی موتور چیز جدیدی نیست و مهندسان به این موارد چیزهای جدیدی اضافه کرده اند که باعث بهبود فرم و عملکرد می شود تا کمپرسور هوا به یک وسیله بسیار پیچیده تبدیل شود.

قبل از ادامه ، ممکن است قطعاتی که در زیر مورد بحث قرار می گیرند شباهت های زیادی با موتورهای احتراق داخلی مورد استفاده در خودروها داشته باشند ، این دو را نباید با هم اشتباه بگیرید. قطعات کمپرسور هوا اختصاصی هستند و نمی توانند در موتور خودرو استفاده شوند. در اینجا برخی از توضیحات قبل از ادامه ارائه شده است.

کمپرسور هوا چیست؟

کمپرسورهای هوا ماشین هایی هستند که انرژی مورد نیاز ماشین ها را تامین می کنند. از این دستگاه ها در بسیاری از مکان ها استفاده می شود ، از ایستگاه های سوخت گیری تا واحدهای تصفیه آب. هدف اصلی این دستگاه ها تأمین قدرت است و بنابراین قدرت آن در میل لنگ اندازه گیری می شود ، درست مانند موتورهای خودرو.

چه قطعاتی را می توانید در داخل کمپرسور هوا پیدا کنید؟

اجزای اصلی کمپرسور هوا شامل موتور الکتریکی ، پمپ و گیرنده است. گیرنده ها می توانند عمودی یا افقی بوده و اندازه ها و ظرفیت های متفاوتی داشته باشند. یک موتور الکتریکی پمپ کمپرسور را تغذیه می کند. سپس موتور نیروی خود را با یک قرقره را از طریق دو تسمه عبور می دهد ، که به انتقال نیرو از موتورها به پیستون های پمپ از طریق چرخ فلک و میل لنگ کمک می کند. فن فلایویل به خنک شدن پمپ کمپرسور کمک می کند.

پمپ کمپرسور: پمپ هوا را فشرده کرده و به گیرنده می رساند. کمپرسورهای هوای دو مرحله ای دارای حداقل دو سیلندر پمپ هستند. کمپرسورهای دو مرحله ای با فشردن هوا در دو بار ، ابتدا در یک سیلندر فشار کم بزرگتر ، و سپس در یک سیلندر کوچک فشار قوی ، می توانند فشار ایجاد کنند.

پیستون: با حرکت پیستون در سیلندر پمپ به سمت پایین ، هوا از طریق فیلتر و دریچه های ورودی هوا با فشار اتمسفر وارد سیلندر بزرگ می شود. در حرکت بالادست ، پیستون در سیلندر بزرگ هوا را تا حدود 50 psi متراکم کرده و آن را به عقب هل می دهد. به سیلندر کوچکتر از طریق لوله بین سرد کن.

گیرنده: هوا با استفاده از یک فن چرخ فلک که از داخل کولر عبور می کند و به سیلندر کوچکتر می رود ، خنک می شود. در استوانه کوچکتر ، فشار بالا برای فشرده سازی بیشتر به حالت نهایی استفاده می شود. هنگامی که پیستون به سمت بالا حرکت می کند ، هوا را فشرده کرده و از طریق یک شیر بازرسی به گیرنده رها می کند.

در این مقاله در مورد کمپرسورهای باد و انواع آن و قطعات آن مطالبی بیان کردیم.

در زمینه تولید و صنعت ، داشتن یک منبع انرژی قابل اعتماد برای تولید نیرو و انجام کارها می تواند یک تجارت را ایجاد یا از بین ببرد. بنابراین ، سیستم های هوای کمپرسور باد و قطعات کمپرسور باد برای مشاغل کوچک و بزرگ مقیاس اساسی و اجباری است. اگر آنها به درستی کار نکنند ، تخمین زده می شود که 30 تا 50 درصد از انرژی استفاده شده در یک سیستم هوای فشرده در حین کار هدر رود ، که نشان می دهد اهمیت اینها چقدر است.قطعات کمپرسور باد

چالش های زیادی وجود دارد که مشاغل با آن روبرو هستند – آنها نه تنها باید خودشان را تنظیم كنند ، بلكه باید مقررات خارج را نیز در نظر بگیرند ، مانند استانداردهای سختگیرانه اعمال شده توسط ارگان های دولتی و گروه های صنعتی كه برای تأمین انرژی بالا و اهداف عملکردی در نتیجه ، تولیدکنندگان از طریق مقرون به صرفه بودن ، ایمنی و قابلیت اطمینان ، بهره وری از طراحی و ذخیره سازی به دنبال کسب یک مزیت رقابتی هستند.

این اهداف استراتژیک در تولید قطعات کمپرسور باد را می توان با استفاده از مهر و موم مناسب یا اجزای پلیمر به دست آورد. به دلیل شرایط کار ، کمپرسورها سخت ترین چالش ها را در صنعت ایجاد می کنند. قطعات کمپرسور باد در بازارهای صنعتی ، پالایشگاه های نفت ، فرآوری پتروشیمی ، فرآوری مواد شیمیایی ، مواد غذایی و آشامیدنی ، منسوجات ، معادن ، محیط زیست و بازارهای علوم زندگی استفاده می شوند.

کاربردهای فوق الذکر شامل محیط های سمی ، قابل احتراق یا سوزش و همچنین فشار زیاد است. بنابراین ، آنها باید قطعات قابل اعتماد مانند مهر و موم یا یاطاقان برای کمک به نشت و سایر موارد داشته باشند. قطعات کمپرسور باد انواع مختلفی دارند – پره ، اسکرول ، سانتریفیوژ ، رفت و برگشتی و پیچ.

کمپرسورهای اسکرو با فشار روتاری از فشارهای پنوماتیک و روتور برای فشرده سازی گاز به کمک اقدامات پیچ استفاده می کنند. آنها غالباً جای کمپرسورهای پیستونی قطعات کمپرسور باد را می گیرند ، خصوصاً در مواردی که نیاز به فشار هوای فشرده زیاد است ، به عنوان مثال در کاربردهای صنعتی. اینها همچنین سر و صدا کمتری دارند ، هزینه کمتری دارند و کار و نگهداری آنها آسان تر است.

لوازم کمپرسور باد

کمپرسورهای پیچ روتاری و قطعات کمپرسور باد با کاهش نشت داخلی پروفیل های روتور را بهبود بخشیده اند و این به آنها امکان می دهد کارایی و قابلیت اطمینان بهتری ارائه دهند. آنها همچنین می توانند مقیاس اقتصادی نسبت به گزینه های دیگر را ارائه دهند ، به ویژه با افزایش قدرت اسب بخار (HP).قطعات کمپرسور باد

در حالی که قطعات کمپرسور باد ترکیبی 250 اسب بخار یک تجهیزات بزرگ است که اغلب به زیرسازی خود نیاز دارد ، یک کمپرسور پیچ دوار 250 اسب بخار معمولاً “جمع و جور” در نظر گرفته می شود و می تواند با لیفتراک جابجا شود و در طبقه مغازه قرار گیرد. کمپرسورهای هوا با پیچ روتاری می توانند وسایل کم فشار و فشار بالا را به ترتیب بین 7 تا 100 بار کنترل کنند.

اکثر بازارهای جهانی در اختیار این لوازم کمپرسور باد است. در سال 2017 ارزش بازار 36.6 میلیارد دلار تخمین زده شد و پیش بینی می شود تا سال 2023 به 45.7 میلیارد دلار برسد. کمپرسورهای دوار از سال 2017 اکثر سهم بازار را به خود اختصاص می دهند و طبق Prescious & Strategic (P&S) اطلاعاتی ، آنها همچنان به افزایش سهم خود تا سال 2023 ادامه می دهند.

بازارها و بازارها همچنین موافقت می کنند که انتظار می رود بخش پیچ دوار بازار اجاره کمپرسور به بالاترین CAGR بین سال های 2016 تا 2026 رشد کند. در بیشتر قسمت ها ، تقاضای کمپرسورهای اسکرو و بنابراین افزایش پیش بینی شده توسط صنعتی شدن در اقتصادهای نوظهور و نیاز روزافزون به ابزار و ماشین آلات کارآمد در آنها ، نمونه هایی از این امر در آسیا-اقیانوسیه و چین مشاهده می شود.

جدا از آن ، کمپرسورهای اسکرو کاربردهای دیگری مانند صنایع نفت و گاز ، خودرو و علوم زیستی نیز دارند. برای جلوگیری از آلودگی احتمالی ماشین آلات مربوط به روغن ، غالباً در کمپرسورهای پیچ بدون روغن استفاده می شود.

لوازم کمپرسور باد اسکرو بدون روغن همچنین در صنایع غذایی و آشامیدنی بیشتر برای حفظ استانداردهای کیفیت هوا استفاده می شود ، جایی که اجتناب از آلودگی ذرات خارجی در هوای فشرده اجباری است.

حداکثر 30٪ از مشاغل صنعتی بدون هوای فشار بالا و با فشار بالا توسط کمپرسورهای پیچ دوار انجام نمی شود و عملکرد نامناسب آنها باعث هزینه و هزینه اضافی می شود. تحلیلگران تخمین می زنند که بین 5 تا 20 درصد از بهره وری کارخانه ها به دلیل خرابی از دست می رود و هزینه تخلیه بدون برنامه ریزی 50 میلیارد دلار در هر سال برای تولیدکنندگان صنعتی تخمین زده می شود.سوپاپ اطمینان

داستان های مرتبط

 • اتصال فلز مهر و موم: HTMS دنیای فناوری آب بندی Saint-Gobain Seals را تقویت و گسترش می دهد
 • کاربردهای مهر و موم و راه حل های مواد پلیمری در سیستم های فضایی ماهواره ای
 • سرویس دهی به آسمان: مهر و موم های دوار OmniSeal® بخشی مهم از ایمنی و هزینه در بخش هواپیمایی است

چگونه آب بندی راه حل های مانند OmniSeal ® پلیمر دوار لب مهر و موم کار در سیستم های کمپرسور روتاری پیچ به کمک به اطمینان از قابلیت اطمینان و عملکرد؟

مقاومت مهر و موم های دوار لب

لب مهر و موم های دوار از انواع مختلفی از PTFE ساخته شده، و آنها در اوایل 70s به بازار ارائه شد. آنها به منظور پر کردن شکاف بین مهر و موم های لب الاستومر و مهر و موم صورت صورت ایجاد شده اند تا به طور قابل توجهی در بهبود عملکرد کمک کنند.

آنها همچنین می توانند در دماهای شدید ، محیط های تهاجمی ، با سرعتهای سطح بالا ، تحت فشار زیاد کار کنند و نیازی به روغن کاری ندارند. بنابراین ، علاوه بر کمپرسورها ، در قطعات کمپرسور باد ، گیربکس ها ، موتورها و میکسرها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سنت Gobain مهر و موم خود OmniSeal خود را توسعه ® لب مهر و موم فلزی سربار برای عملکرد درست در کاربردهای صنعتی، برای مثال، کمپرسور و روغن کاری بدون روغن. مهر و موم روغن را در داخل هوا نگه می دارد ، اما همچنین در هنگام خاموش بودن دستگاه ، گرد و غبار ، هوا و خاک را از مکیدن در امتداد شافت چرخان حفظ می کند. مهر و موم های لاستیکی ثابت نشدند که موثر باشند زیرا آنها قادر به تحمل فشارهای زیاد نیستند و این می تواند منجر به نشت شود.

ممکن است تعجب کند که فناوری پیچ دوار چقدر قوی است ، و همچنین ممکن است تعجب آور باشد که بگوییم این فناوری در سوپرشارژها نیز استفاده می شود و می تواند به افزایش فشار و چگالی سوخت در احتراق داخلی با کارایی بالا کمک کند. موتورها ، که در نهایت به آنها کمک می کند تا سخت تر کار کنند.سه راهی

سوپرشارژ حدود 46٪ اسب بخار بیشتر و بیش از 30٪ گشتاور بیشتر به موتورها می بخشد و Saint-Gobain Seals همچنین مهر و موم های دوار لب را برای این برنامه فراهم می کند.

OmniSeal ® لب مهر و موم رسیدگی سرعت های بالا – سرعت شفت 4000 – 14000 دور در دقیقه و سرعت از سطح 525 – 7000 فوت / دقیقه؛ و همچنین دمای حداکثر 350 درجه فارنهایت / 177 درجه سانتیگراد. آنها فشارهای خلاuum 25 PSI (1.7 BAR) را برطرف می کنند ، نیاز به روغن کاری محدود دارند و عمر آب بندی طولانیتری دارند.

چرا باید از راه حل های آب بندی قابل اطمینان در کمپرسورهای پیچ استفاده شود

همانطور که بحث شد ، کمپرسورهای هوای و قطعات کمپرسور باد دوار در انواع مشاغل در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار متنوع هستند. با این نیاز جهانی ، مزایای بسیاری به دست می آید که فناوری این دستگاه و مهر و موم های حیاتی داخل آنها فراهم می کند. در زیر چهار جنبه از مهر و موم دوار لب به یاد داشته باشید:

 • مقرون به صرفه بودن: کمپرسورهای پیچ روتاری به گونه ای طراحی شده اند که می توانند برای مدت زمان طولانی کار کنند. هنگام استفاده از قطعات مهر و موم کننده قابل اعتماد که خراب نمی شوند ، در کل کاربردهای تولیدی و صنعتی ، هزینه کلی تولید کاهش می یابد. OmniSeal ® لب مهر و موم ثابت کرده اند به بیش از زندگی مهر و موم در کمپرسورهای اسکرو. در نتیجه ، ادعاهای گارانتی برای تولیدکنندگان بسیار کاهش می یابد. آنها همچنین دارای کنترل نشتی شدید ، با فشار خلاuum تا 400 PSI (27 BAR) هستند و می توانند با طیف گسترده ای از روان کننده ها کار کنند.نشانگر روغن
 • ایمنی و پایداری: کمپرسورهای هوای و قطعات کمپرسور باد دوار در عملکرد انواع ماشین آلات و سیستم ها کار می کنند ، که در درجه حرارت یا شرایط شدید کار می کنند. یک نیاز مهم این است که آنها بتوانند از پس گرمای کوره مانند ، سرمای شدید و فشار بالا برآیند. زندگی از OmniSeal ® لب مهر و موم های دوار بیش از 15000 ساعت، این می تواند انواع محدوده درجه حرارت، اداره – از 65 درجه فارنهایت تا 450 درجه فارنهایت (-53 ° C تا 232 ° C)، تابع به خوبی تحت فشار بالا از بیش از 500 PSI (34 بار) و در برابر سرعتهای بالای 7000 فوت در دقیقه / دقیقه (35 متر بر ثانیه) مقاومت می کنند. آنها همچنین شرایط سخت نشتی EPA را دارند و کنترل دقیق نشتی را فراهم می کنند.
 • کارایی طراحی: لوازم کمپرسور باد پیچ روتاری با طراحی قابل تنظیم هستند. بنابراین ، آنها یکی از کارآمدترین و متنوع ترین منابع نیرو برای کاربردهای صنعتی هستند. همین کار را برای OmniSeal معتبر است ® لب مهر و موم های دوار. اینها می توانند بصورت سفارشی طراحی شوند تا با طیف گسترده ای از روغنها ، مبردها و مواد ساینده سازگار باشند.
 • ذخیره سازی: دسترسی و ذخیره قطعات کمپرسور باد پیچ دوار می تواند دشوار باشد. برای قطعات داخلی نیز می توان همین را گفت. OmniSeal ® لب مهر و موم های دوار می توان به راحتی نصب آنها به عنوان جای یک فضای کوچک در سیستم.