کفکش

نمایندگی فروش کفکش در تهران

طبق آمار بدست آمده توسط سایت های آماری بهترین نماینده فروش و خدمات پس از فروش کفکش های ایرانی و چینی در تهران و بیشترین رضایت مندی مشتریان در گروه صنعتی ایتال سرویس انجام می گردد. مشاوران ایتال سرویس  ، قبل از خرید هر نوع کفکشی ، شما را راهنمایی خواهند كرد، تا بهترین محصول  را با توجه به نیاز خود برگزینید.

ایتال سرویس با بیش از یک دهه فعالیت در تولید،فروش و خدمات پس از فروش انواع کفکش مانند توان تک ،اسپیکو ،راد پمپ،فدک،استریم و …

 کفکش راد پمپکفکش راد پمپ

 

کفکش راد پمپ  مدرن معمولی یک منبع شگفت انگیز است و می تواند با حداقل سرویس دهی سالها آب عالی تولید کند. اکثر چاه ها قادرند بدون تعمیر و نگهداری سالها کار کنند.

با این حال ، صاحبان خانه گاهی متوجه نمی شوند که پمپ کفکش راد پمپ آنها نیاز به سرویس و نگهداری معمول دارد تا اینکه خیلی دیر است. سوالات متداولی که در مورد مشکلات آب چاه به دست ما می رسد شامل مواردی مانند علائم مخزن فشار نامناسب است ، چگونه می توانم این مشکل را برطرف کنم؟ چرا آب چاه من پاشیده است؟ من برای عیب یابی مخزن فشار خوب به کمک نیاز دارم.

خبر خوب این است که برخی علائم گویا وجود دارد که باید آنها را جستجو کنید که شما را از مشکلات کفکش راد پمپ و مشکلات مخزن فشار چاه آگاه می کند. مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید برای عیب یابی این مشکلات خوب انجام دهید.

ایتال سرویس

الکتروموتور

 

چگونه یک سیستم کفکش راد پمپ معمولی کار می کند

یک چاه آب مسکونی معمولاً دارای یک کفکش راد پمپ است که آب را مستقیماً به خانه پمپ می کند.

برخی از چاه ها دارای پمپ هایی به نام “کفکش راد پمپ” هستند که در سطح یا بالای چاه قرار دارند. بیشتر کفکش راد پمپ در کنار مخزن فشار استفاده می شوند.

هدف سیستم کفکش راد پمپ حفظ یک منبع ثابت آب تحت فشار در خانه و سیستم لوله کشی است. به منظور حفظ فشار آب ، پمپ چاه با کلید فشار خاموش و روشن می شود.

این معمولاً به این معنی است که پمپ هنگامی که سوئیچ فشار احساس می کند فشار در یک نقطه کم است (نقطه “قطع”) و در یک نقطه فشار بالا از قبل تنظیم شده (نقطه “قطع”) خاموش است. در بعضی از سیستم ها ، سوئیچ فشار ساده و خاموش وجود ندارد. این سیستم ها دارای یک سنسور فشار هستند که با یک کنترل کننده کار می کند تا به پمپ اجازه دهد کم و بیش در یک روش تدریجی پمپ شود ، که به آن سیستم “فشار ثابت” می گویند.

این سیستم از پمپ با سرعت متغیر استفاده می کند که به کفکش راد پمپ اجازه می دهد تا سریعتر یا کندتر بچرخد و بر اساس سنسور فشار ، آب را سریعتر یا کندتر پمپ کند. این موارد به طور فزاینده ای محبوب می شوند اما متداول ترین آن سیستم خاموش و روشن ساده است که از یک سوئیچ فشار ساده استفاده می کند.

7 علامت هشدار دهنده مرتبط با مشکلات کفکش راد پمپ:

1. چاه هوا را پمپ کفکش راد پمپ می کند و عملکرد چاه کاهش می یابد

2. چاه در حال پمپ کفکش راد پمپ شن و یا مقدار زیادی رسوب است

3. فشار آب کم است (علائم مخزن فشار)

4- قبض برق سر به فلک کشیده است

5. کیفیت آب تغییر کرده است

6. گازها یا حباب های محلول و هوا را در آب چاه قرار دهید

7. کلید کفکش راد پمپ به طور مداوم روشن و خاموش می شود

1. چاه هوا را پمپ کفکش راد پمپ می کند

برخی مشکلات چاه آب پس از چند سال خود را نشان می دهد. یک مثال خوب این است که شیر آشپزخانه خود را روشن کرده و مخلوطی از هوا و آب را منفجر کنید. بدترین حالت این است که سطح آب شما به نقطه ای رسیده است که در پایین یا پایین کفکش راد پمپ است و پمپ زمانی از چرخه پمپ هوا در هوا کشیده می شود.

دلیل دیگر شکسته شدن لوله افتادن پمپ چاه (لوله ای است که کفکش راد پمپ را به بالای چاه و سیستم آب متصل می کند). لوله های قطره ای یا از لوله آهنی ساخته شده اند یا از پلاستیک پی وی سی یا لوله پلی. ممکن است شکسته و خورده شده و دچار ترک خوردگی یا حتی در برخی موارد شکسته شوند و اجازه مکش هوا را بدهند. این نوع مشکل باید توسط یک چاه ماهر یا شرکت پمپ بررسی و تعمیر شود.

2. چاه در حال شن و ماسه یا مقدار زیادی رسوب است

اگر چاه آب شما به طور ناگهانی شروع به کفکش راد پمپ شن و ماسه می کند ، این اغلب نشانه ذوب شدن چاه یا پر شدن از شن و ماسه است. به طور معمول ، پمپ چاه نصب می شود بنابراین حداقل 10 – 20 فوت بالاتر از پایین چاه است.

وقتی پمپ سطح آب را در چاه روشن می کند ، می تواند به سطح پایین تری برسد. اگر پمپ نزدیک ته چاه پایین باشد ، می توان شن و ماسه را رسوب داد.

دلایل دیگر شن و ماسه در آب می تواند این باشد که صفحه چاه تخریب شده و اجازه می دهد شن و ماسه یا رسوب از بسته شن در اطراف صفحه چاه وارد شود.

شن و ماسه می تواند به سرعت دریچه های کفکش راد پمپ را فرسوده کرده و ته چاه را با شن پر کند. در هر صورت وجود ناگهانی شن و ماسه نشانه خوبی نیست و عیب یابی لازم است.

شن و ماسه را می توان قبل از مخزن فشار یا مخزن ذخیره با استفاده از تله شن و ماسه و رسوبات یا یک صفحه فیلتر 60 مش با یک شیر تصفیه اتوماتیک برداشت.

3. فشار کم آب کفکش راد پمپ کفکش راد پمپ

اگر به هیچ وجه از چاه آب استفاده نمی کنید ، دلایل زیادی می تواند باعث فشار کم آب از جمله خراب شدن کفکش راد پمپ ، سوپاپ چک گیر شده ، دریچه دروازه / توپی نیمه بسته یا خراب و مخزن فشار نشتی / خرابی باشد. در بعضی موارد ، باکتری های آهن باعث مسدود شدن نوک پستان لوله شده و منجر به سوئیچ فشار می شوند و باعث می شوند سوئیچ فشار فشار را حس نکند.

اگر آب چاه دارای مقدار زیادی باکتری آهن باشد ، ممکن است پمپ کفکش راد پمپ و / یا صفحه چاه شما با باکتری آهن مسدود شود. تمیز کردن چاه با محلول ویژه ای که برای از بین بردن باکتری های آهن طراحی شده است ، لجن و مقیاس اغلب می تواند چاه را به شرایط بهتری برگرداند.

در بعضی از سیستم های چاه ، فشار معمولاً تنظیم می شود تا در PSI 30 و در PSI 50 خاموش شود. برای خانه ها و وسایل امروزی ، این فشار می تواند خیلی کم باشد. غالباً می توان فشار را افزایش داد تا پمپ با PSI 40 تا 50 و با PSI 60 تا 70 PS روشن شود و این امر باعث می شود فشار آب مناسبی در خانه ایجاد شود.

با در نظر گرفتن کفکش راد پمپ و می توان بدون فشار در فشار بالاتر ، سوئیچ فشار را برای تأمین این فشار بالاتر تنظیم کرد. در صورت تنظیم سوئیچ فشار باید فشار هوا درون مخزن فشار تنظیم شود.

4- لایحه برق سر به فلک کشیده است

هنگامی که پمپ فرسوده می شود یا با باکتری های شن و ماسه ، سیلت یا آهن مسدود می شود ، کار بسیار سخت تر از حالت خوب است.

این بیش از حد کاری می تواند به طور فزاینده ای در هزینه های برق بالاتر باشد. یکی دیگر از دلایل عمده قبض برق زیاد ، خراب شدن سوپاپ چک در چاه است. این اجازه می دهد تا آب مخزن فشار به پایین به درون چاه جاری شود. این امکان را فراهم می کند تا آب مخزن فشار شما به پایین به داخل چاه برگردد ، سپس فشار را کاهش می دهد و به سوئیچ فشار سیگنال می دهد تا کفکش راد پمپ دوباره روشن شود و مخزن فشار تحت فشار قرار گیرد. این چرخه روشن و خاموش ممکن است هر چند دقیقه یک بار اتفاق بیفتد و اساساً به پمپ چاه اجازه می دهد تا عملاً 24 ساعت شبانه روز کار کند و باعث شارژ زیاد برق می شود.

5. کیفیت آب تغییر کرده است

اگر متوجه تغییر ناگهانی کیفیت آب شوید ، این می تواند نشانگر این باشد که برای شافت چاه ، پوشش ، پمپ یا لوله افت چاه اتفاق افتاده است. مشکلات ناگهانی مانند مقدار زیادی شن ، رسوب ، بو یا رنگ نیز می تواند نفوذ یا نشت آب سطحی در چاه شما را نشان دهد.

بهترین کار اگر کیفیت کفکش راد پمپ شما در طی چند روز به شدت تغییر کند آزمایش آب است. اگر متوجه افت شدید فشار آب شدید یا مقدار زیادی شن و ماسه یا شن ریز مشاهده کردید ، باید با یک متخصص آب چاه مانند حفار چاه محلی یا پیمانکار مجاز پمپ تماس بگیرید.

اگر پیمانکار چاه محلی ندارید ، مکان خوبی برای شروع این کار خدمات انجمن ملی آب های زیرزمینی.

6. گازها یا حباب های محلول در آب

آیا هوا در آب حل شده است یا با انفجارهای زیادی از شیر آب پاشیده می شود؟

این نوع مشکلات چاه آب باید توسط یک پیمانکار حرفه ای چاه یا پمپ بررسی و تعمیر شود.

در بعضی موارد ، سطح آب خوب است و هیچ لوله یا اتصالی ترک خورده وجود ندارد. بعضی از جداول آبهای زیرزمینی انواع گازی دارند. این گازها ممکن است در آب حل شوند ، اما بعداً از محلول خارج می شوند و باعث بیرون آمدن یا پاشیدن آب از شیر می شوند.

این نوع گازها ممکن است دی اکسید کربن ، متان ، سولفید هیدروژن یا سایر گازها باشند. چنین گازهایی می توانند مضر بوده و مشکلات ایمنی و بهداشتی قابل توجهی ایجاد کنند. در صورت بروز این مشکل ، معمولاً می توان با استفاده از سیستم های هوادهی و گاززدایی ، این گازها را از بین برد.

7. سوئیچ فشار و پمپ کفکش راد پمپ به طور مداوم دوچرخه روشن و خاموش است

این مشکل چاه آب می تواند به دلیل نشت در خانه ایجاد شود بنابراین کفکش راد پمپ به طور مداوم در حال کار است. همچنین می تواند به دلیل خوردگی پوشش چاه آب ، آستر یا صفحه باشد و باعث ایجاد سوراخ شود. سوراخ ها می توانند آب با کیفیت نامطلوب را وارد چاه کنند. به دنبال نشتی شیرآلات توالت ، سیستم های اسمز معکوس ، فیلترهای آهن و سایر سیستم های فیلتر شستشوی عقب باشید که ممکن است عملکرد نامناسبی داشته باشند.

علت شایع سوپاپ سوپاپ است. شیر چک یا شیر پا مانع از آن می شود که مخزن فشار کفکش راد پمپ را پس از جمع شدن با فشار آب به پایین به داخل چاه بفرستد.

اگر سوپاپ از کار بیفتد جریان آب به پایین چاه می رود و کلید فشار دوباره پمپ را روشن می کند. این چرخه روشن و خاموش ممکن است هر چند دقیقه یک بار اتفاق بیفتد و اساساً به پمپ چاه اجازه می دهد تا عملاً 24 ساعت شبانه روز کار کند و باعث شارژ زیاد برق می شود. سوپاپ را تعویض کنید و مشکل برطرف شد.

مسئله بسیار معمول دیگر ، از بین رفتن فشار هوای مخزن فشار است. بررسی این آسان است.پمپ کفکش راد پمپ را خاموش کرده و پس از مخزن فشار یا در خانه آب را فشار دهید تا فشار آب باقی نماند. با استفاده از فشار سنج تایر شیر شرردر بالای مخزن فشار را بررسی کنید. باید 2 PSI کمتر از فشار برش یا فشار کمتر باشد. اگر چاه شما با 30 و روشن شدن با PSI 50 خاموش شود ، باید 28 PSI در آن باشد.

چه مواردی را باید بررسی کرد:

 • تغییر در کیفیت آب ، اغلب همراه با ظهور ناگهانی رسوب در آب است.
 • خرابی مهر و موم آنولوس یا پوشش
 • باکتری های آهن یا باکتری های کاهنده سولفات (biofouling)
 • تغییر در کیفیت آب مانند رنگ ، بو (مثلا تخم مرغ فاسد) یا طعم آن. داخل مخزن توالت را از نظر تجمع لجن بررسی کرده و پمپ را بررسی کنید.
 • آلودگی از منابع ساخته شده توسط بشر
 • تغییر در کیفیت آب همانطور که توسط رنگ ، بو یا طعم مشخص می شود. نتایج حاصل از آنالیزهای منظم آب را برای تغییرات مقایسه کنید.
 • وسعت محدود آبخوان / کاهش شارژ آبخوان
 • افزایش ترکیباتی مانند سختی ، آهن ، منگنز و سولفات. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل اصلی آب را برای تغییرات مقایسه کنید. تغییر طعم و رنگ در آب نیز ممکن است رخ دهد.

نحوه اصلاح علائم هشدار دهنده کفکش راد پمپ:

 • در مورد تعمیرات احتمالی با یک پیمانکار مجاز حفاری مشورت کنید. ممکن است مصالح ساختمانی جایگزین مورد نیاز باشد.
 • برای تعیین پتانسیل خوردگی آب ، شاخص اشباع پمپ کفکش راد پمپ را محاسبه کنید.
 • منبع آلودگی را شناسایی و حذف کنید.
 • آیا آب تجزیه و تحلیل برای اطمینان از آن برای نوشیدن سالم است.
 • سیستم های تصفیه را برای از بین بردن شن یا در چاه یا قبل از مخزن فشار نصب کنید.
 • برای حذف گازهای اضافی در آب ، سیستم هوادهی و گاززدایی را نصب کنید.
 • شوک کردن سیستم چاه آب و لوله کشی

چگونه عیب یابی مخزن فشار را به خوبی انجام دهیم؟

1. پاور کفکش راد پمپ را خاموش کنید.
2. با باز كردن شلنگ یا شیر آب ، فشار را در لوله ها برطرف كنید.
3. فشار هوا را در مخزن با استفاده از فشار سنج تایر روی شیر هوا روی مخزن فشار بررسی کنید.
4- هوا را به مخزن فشار اضافه کنید تا فشار هوا 2 PSI کمتر از فشار قطع یا فشار پایین سوئیچ فشار شما باشد.
5. پمپ چاه را روشن کنید.
6. شیر آب یا شیرآلات شیلنگ را باز کرده و آب را صاف کنید.

برخی از علائم مخزن فشار بد چیست؟

1. اگر فشار هوا را روی شیر هوا در بالای مخزن فشار خود بررسی کنید و آب خارج شود ، (مثانه مخزن فشار خراب است)
2. سوئیچ فشار شما به سرعت روشن و خاموش می شود ، نشان می دهد مخزن فشار به هوا نیاز دارد یا بد
3. مخزن فشار شما در خارج دارای زنگ زدگی یا خوردگی بیش از حد است.
4. مخزن فشار شما در حال نشت است.

چرا مخزن فشار من فشار خود را از دست می دهد؟

1. اگر یک مخزن فشار نوع مثانه هوا اسیر دارید ، این تقریباً همیشه نشانه پارگی مثانه درون مخزن است. به طور کلی ، اینها قابل تعمیر نیستند و باید مخزن فشار تعویض شود.
2. در بعضی موارد ، شیر هوا در بالای مخزن ممکن است نشت کند و ممکن است سرویس شود.

تماس با ما

تلفن ثابت:55414397-021

تلفن تماس:09192228714

آدرس: تهران م قزوین خ قزوین مجتمع تجاری امپراطور طبقه 1- پلاک 23 ایتال سرویس

0
ادامه در مرورگر
برای نصب روی افزودن به صفحه اصلی
افزودن به صفحه اصلی
ایتال سرویس
Get our web app. It won't take up space on your phone.
نصب
ایتال سرویس دریافت اعلان از ایتال سرویس
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها