پرسش: چگونه تعیین می کنیم که به کفکش جدیدی نیاز داریم؟ فشار آب ما طی چندین ماه در حال کاهش بود. سپس ، شب دیگر ، ما به خانه برگشتیم و هیچ آب خالی نداشتیم. قطع کننده مدار پمپ خوب به نظر می رسد.

الف ) اولین کاری که باید انجام دهید در صورت نداشتن آب این است که برق برق پمپ و آبگرمکن خود را خاموش کنید. که از آسیب احتمالی اضافی جلوگیری می کند.

سپس ، وقت آن است که منشأ مشکل را کشف کنیم. بهترین شرط شما این است که با یک پیمانکار معتبر و باتجربه چاه تماس بگیرید. کفکش شما ممکن است به احتمال زیاد مشکوک باشد ، اما دلایل دیگر می تواند دلایل خشک شدن شما را داشته باشد.

 

شما اشاره کردید که فشار آب را کاهش داده اید. این یکی از نشانه های یک مشکل احتمالی کفکش یا مخزن آب است. در اینجا موارد دیگر وجود دارد:

• آب کثیف

• صداهای بلند یا عجیب و غریب

• هوا از آب شیر آب می دهد

• قبض های برقی غیرمعمول زیاد (که ممکن است نشان دهد مجبور به کار مداوم یک پمپ برای حفظ فشار آب است)

در همین حال ، هرچیزی که به کفکش فشار وارد کند ، می تواند باعث خرابی زودرس آن شود. از جمله شرایطی که می تواند منجر به خرابی پمپ شود:

• فشار مخزن انبساط را از دست می دهد. مخزن ظرف بسته ای است که کفکش از آب پر می کند. هنگامی که آب مخزن را پر می کند ، هوای درون آن فشرده می شود ، معمولاً از طریق مثانه وینیل پر از هوا ، تا زمانی که فشار به اندازه کافی بالا رود تا سوئیچ فشار را فشار دهد. وقتی کسی یک شیر آب را باز می کند ، فشار هوا در مخزن مثانه را فشرده و آب را به زور خارج می کند. وقتی از آب برای کاهش فشار استفاده می شود ، سوئیچ پمپ را دوباره روشن کرده و چرخه تکرار می شود. اگر مخزن فشار خود را از دست بدهد (“شارژ قبلی” ، که با مخزن از کارخانه همراه است) ، پمپ برای پر نگه داشتن مخزن باید اضافه کاری کند.

 

• قطعی برق. مگر اینکه کفکش منبع تغذیه پشتیبان مانند باتری یا ژنراتور پشتیبان داشته باشد ، در صورت قطع برق ، معمولاً از کار می افتد.

• عدم رسیدگی به تعمیرات. تعمیرات پمپ چاه متداول شامل تعویض کلید فشار (حدود 20 تا 40 دلار به اضافه مکالمه سرویس) یا تعویض مخزن (250 تا 500 دلار به علاوه هزینه نصب) است.

به گفته کارشناسان ، ایده خوبی است که برنامه ریزی یک بازرسی سالانه از چاه و تجهیزات آن را انجام دهید. هزینه چنین خدماتی باید 100 تا 120 دلار باشد.

در همین حال ، اگر به کفکش جدید نیاز دارید ، برای هزینه قابل توجهی آماده شوید. هزینه تعویض و نصب کفکش و اجزای مربوط به آن در چاه کم حفره حدود 1000 دلار است. برای یک چاه سوراخ شده ، بسته به عمق شافت و قدرت اسب بخار ، ممکن است قیمت به 2000 دلار نزدیک شود.

چاه های قدیمی یا کم عمق ممکن است از یک پمپ جت روی زمین برای بیرون کشیدن آب از چاه استفاده کنند. پمپ های برقی زیر آب که آب را بالا می کشند بیشتر متداول است. آنها معمولاً دارای یک موتور مهر و موم شده هستند که در چاه پایین می آید و دارای منبع تغذیه روی زمین است.

پیمانکاران کفکش معمولاً راحت تر از پمپ های زیر آب می توانند چاه هایی را که به پمپ های روی زمین متکی هستند تعمیر کنند. تعمیر پمپ شناور تقریباً همیشه شامل کشیدن آن از چاه است. خوشبختانه اکثر پمپ های زیر آب تا 25 سال طراحی شده اند ، اما اگر چاه حاوی مقادیر زیادی رسوب یا ذرات دیگر باشد ، این دوام طولانی نخواهد داشت.

حتماً یک ارائه دهنده خدمات خوب استخدام کنید که دارای بررسی آنلاین خوب باشد و دارای مجوز مناسب در سطح شهرداری یا ایالت باشد. برای اینکه بفهمید چه نوع مجوز در محل زندگی شما لازم است ، با بخش بهداشت یا آب محلی خود تماس بگیرید.

شرایط صدور مجوز نیز ممکن است به نوع کار انجام شده بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از پیمانکاران چاه مجوز ارائه خدمات حفاری ، تعمیر و آب بندی را داشته باشند. برخی دیگر ممکن است به یک سرویس محدود شوند ، مانند نصب کفکش ها ، یا به طیف محدودی از خدمات ، مانند انواع خاصی از چاه ها یا حفره ها.