اجزای الکتروموتور
پمپ آب موتوژن

برند موتوژن یکی از برندهای معتبر و شناخته شده می باشد. پمپ آب نیز یکی از محصولات تولیدی این شرکت است. پمپ آب موتوژن به نسبت سایر برند ها دارای مزایایی است. در این مطلب قصد داریم تا پس از توضیح مختصری راجع به پمپ آب و برند موتوژن به چند نمونه از مزایا و ویژگی های خرید پمپ آب موتوژن اشاره نماییم. پس اگر قصد خرید این نوع از پمپ های آب را دارید و یا تنها خواستار بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه می باشید به شما پیشنهاد می شود که به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

معرفی پمپ آب

منظور از تلمبه یا پمپ وسیله ای مکانیکی است که برای جابجایی و انتقال انواع مایعات استفاده می شود. سیستم انتقال در این وسیله بر اساس اختلاف فشار می باشد. پمپ ها کاربردهای مختلفی دارند برای مثال می توان به استفاده از آن ها برای انتقال آب در ساختمان به طبقات بالاتر اشاره نمود. علاوه بر این می توان به استفاده از پمپ ها در کولر های آبی، برای پمپاژ آب به کولر نیز اشاره نمود.  پمپ ها بسته به کاربردشان دارای اندازه های مختلفی نیز می باشند.

برای مثال پمپ های مورد نیاز برای کارهای آزمایشگاهی یا پزشکی می تواند بسیار کوچک و در حد میکروسکوپی باشد اما در صنعت لازم است تا از پمپ های خیلی بزرگ استفاده نمود. در فرایند پمپاژ، پمپ انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی که می تواند موتور باشد می گیرد و به  مایعی که قصد پمپاژ آن را دارد منتقل می کند. در نتیجه انرژی مایع بعد از خارج شدن از پمپ بیشتر می شود که همین امر موجب حرکت ساده تر آن مایع به قسمت های بالاتر و یا مکان های مورد نیاز می شود. پمپ آب موتوژن، پنتاکس، اسپرونی، لوارا و… از جمله پمپ های محبوبی اند که توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت موتوژن

شرکت موتوژن از جمله ی معتبرترین شرکت های تولید کننده در منطقه خاورمیانه محسوب می شود. آغاز فعالیت این شرکت در سال ۱۳۵۲ و با نام گلد الکتریک بود که بعد ها به نام موتوژن تغییر پیدا نمود. از جمله محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند می توان به دینام موتوژن، پمپ آب موتوژن، الکتروموتور موتوژن و… اشاره نمود. شرکت موتوژن قادر است تا علاوه بر تامين نياز بازار داخلي ايران، محصولات خود را به کشورهای  دیگر نیز  صادر نماید. از جمله افتخارات دیگر این شرکت می توان به موفق شدن آن در گرفتن گواهی‌نامه‌ی ISO 9001:2008 از مؤسسه‌ی SGS سوئیس اشاره نمود.

مزایای پمپ آب موتوژن

خرید پمپ آب موتوژن نسبت به دیگر برند ها دارای مزایایی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ساختار اصولی

لازم است هنگام خرید و انتخاب پمپ های آب به مواردی نظیر ارتفاع ساختمان، دبی آن، میزان فشار مورد نیاز و… توجه داشت. پمپ های آب موتوژن از جمله پمپ هایی می باشند که این موارد را به صورت کاملا اصولی در ساختار پمپ های تولیدی خود رعایت کرده اند.

تنوع

یکی دیگر از مزایای موجود در پمپ موتوژن وجود تنوع بالا در آن می باشد. پمپ های آب تنها مختص به استفاده در ساختمان ها نیستند و می توانند با توجه به کاربرد آن ها دارای شکل و اندازه ی متفاوت باشتد. تنوع بالا در محصولاتی از جمله پمپ آب زمینه را برای انتخاب راحت تر آن فراهم می آورد.

قیمت

قیمت پمپ آب موتوژن با توجه به کیفیت آن مناسب می باشد. دقت داشته باشید که خرید پمپ های بی کیفیت، صرفا به دلیل قیمت های پایین آن می تواند موجب بروز مشکلات بسیاری شود.

کیفیت

کیفیت بالای محصولات تولیدی موتوژن تضمین شده است. این قضیه در پمپ آب موتوژن نیز صادق است. این کیفیت به دلیل به کارگیری کادری مجرب و توانمند و همچنین استفاده از لوازم و تجهیزات به روز می باشد. کیفیت محصولات موتوژن تا حدی بالاست که شرکت موتوژن حتی محصولات خود را به کشور های دیگر صادر می کند.

خرید پمپ آب موتوژن

برای خرید پمپ آب موتوژن لازم است به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را در رابطه با پمپ آب انجام دهید. از جمله ی مواردی که لازم است به توجه کنید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ارتفاع

همان طور که ذکر شد پمپ آب موظف است تا مایعات را به قسمت بالاتر هدایت کند. اما ارتفاع این قسمت ها باهم بدیهی است و مسلما نوع پمپ مورد نیاز در هر یک نیز متفاوت می باشد. یعنی پمپی که قرار است آب را تنها یک طبقه جابجا کند با پمپی که قرار است آب را چند طبقه بالا ببرد متفاوت است.

دبی آب

منظور از دبی آب میزان حجمی از مایع می باشد که در یک زمان معین از یک مقطع معین عبور می کند. بدیهی است که هرچه دبی آب بیش تر باشد نیاز به استفاده از پمپ آب بزرگ تری می باشد.  پمپ آب موتوژن با داشتن تنوع لازم در این زمینه انتخاب را برای مصرف کنندگان راحت کرده است.

انتخاب نوع مناسب

فشار مورد نیاز در پمپ های آب بسته به کاربرد آن ها ممکن است متفاوت باشد. برای خرید پمپ آب باید ابتدا ابتدا تعیین کنید که پمپ آب را برای چه کاربردی می خواهید و سپس با دریافت راهنمایی از فروشندگان نوع مناسبی از پمپ را بر حسب مسائلی مانند فشار مورد نیاز پمپ انتخاب نمایید.

جمع بندی

پمپ آب وسیله ای است که موجب انتقال آب به قسمت های مختلف می شود. از پمپ های آب می توان در موارد مختلفی مانند انتقال آب در ساختمان ها، انتقال آب کولر، مصارف پزشکی، مصارف صنعتی و… استفاده نمود. پمپ های آب دارای برند های مختلفی می باشند که از جمله معروف ترین آن ها می توان پمپ آب موتوژن را نام برد.

شرکت موتوژن از جمله معتبر ترین شرکت ها در زمینه ی تولید محصولاتی مانند پمپ آب می باشد. از جمله مزایای محصولات این برند می توان به کیفیت بالا، ساخت اصولی، تنوع بالا، قیمت مناسب و… اشاره نمود. شما می توانید برای خرید پمپ هایی با این برند به صورت حضوری به فروشگاه ها مراجعه کرده و یا از طریق سایت های فروشنده و به صورت غیر حضوری اقدام به خرید نمایید.