حل مشکلات پمپ آب

حل مشکلات پمپ آب

حل مشکلات پمپ آب

بسیاری از ما به پمپ های آب وابسته هستیم ، اما چقدر قابل اعتماد هستند ، چه مشکلی می تواند برای آنها ایجاد کند و چگونه آنها را تعمیر کنیم ؟ در اینجا ما به پمپ های آب ، پمپ های پر سر و صدا ، یاطاقان های فرسوده ، موتورهای سوخته ، خازن ها ، روشن و خاموش شدن پمپ ها ، فشار کم آب ، مخازن تحت فشار و نحوه جلوگیری از “دوچرخه سواری” پمپ نگاه می کنیم . ما همچنین یک راهنمای عیب یابی ارائه می دهیم .

  • مشکلات فشار آب
  • انواع پمپ آب
  • اندازه پمپ آب
  • روشن و خاموش شدن پمپ آب
  • مخازن فشار پمپ آب

پمپ های آب به طور کلی بسیار قابل اطمینان هستند

پمپ آب با مخزن فشار

پمپ های آب قهرمانان کوچکی در خانه های ما هستند اما تا زمانی که به مشکلی بر نخوریم معمولاً فراموش می شوند. تا زمانی که یک پمپ با کیفیت خوب خریداری می کنید ، آنها به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند که بدون توجه اغلب برای سالها کار می کنند. آنها ارزان قیمت هستند اما در سیستم هایی که زندگی ما را راحت می کند جز an اساسی هستند ، آیا می خواهید هنگام شستشوی توالت یا دوش گرفتن به یک چاه و یک سطل برگردید؟

قطعات یک پمپ آب

پمپ آب اصلی شامل یک پروانه ، یک چرخ با پره های روی آن است که در یک محفظه با یک لوله ورودی و یک لوله خروجی نصب شده است – یک آرایش ساده اما موثر. پمپ به یک موتور الکتریکی متصل است که آن را به حرکت در می آورد.

چندین م componentsلفه برای بهبود عملکرد و سودمندی آنها به پمپ های آب متصل شده است:

خازن

خازن یک خونریزی دهنده کوچک باهوش است. سپس انرژی الکتریکی را جمع می کند ، وقتی مقدار کافی داشت ، آن را با یک انرژی اضافی آزاد می کند. خازن ها به عنوان یخ شکن در مهمانی ها بسیار مفید هستند و برای ادامه کار ، انرژی اضافی می دهند. در موتورهای الکتریکی انرژي اضافی می دهند تا چرخش شوند. به طور معمول استوانه ای با قطر حدود 2 سانتی متر و طول 8 سانتی متر با سیم خارج شده از یک انتها ، خازن معمولاً در داخل یک پوشش کوچک در خارج از موتور الکتریکی نصب می شود.

کلیدهای فشار

بسیاری از پمپ های آبی که ما استفاده می کنیم دارای کلید فشار هستند که فشار آب را در لوله خروجی پمپ حس می کنند و پمپ را خاموش و روشن می کنند. سوئیچ های فشار نصب شده بر روی یک لوله کوچک را که در داخل محفظه پمپ با یک درپوش پلاستیکی پوشش برق را نصب کرده است ، پیدا خواهید کرد.

سوئیچ فشار قابل تنظیم پمپ آب

به طور معمول آب موجود در سیستم آب شما تحت فشار است. اگر شیر آب را روشن کنید ، فشار سیستم آب شما آزاد می شود و در نتیجه فشار سوئیچ فشار را که برای روشن کردن پمپ آب شما کار می کند ، آزاد می کند.

پمپ کار می کند تا زمانی که آب لوله خروجی به حداکثر فشار تنظیم شده افزایش یابد ، هنگامی که این فشار برسد فشار موجود در آب سوئیچ را برای خاموش کردن پمپ کار می کند.

ما نمی خواهیم فشار یکسانی برای روشن و خاموش کردن پمپ وجود داشته باشد و بنابراین در واقع دو کلید فشار وجود دارد که هر کدام با فشار از پیش تعیین شده تنظیم می شوند. در اکثر سیستم ها ممکن است سوئیچ ها را تنظیم کنیم تا اگر فشار آب به میزان 24 psi (پوند بر اینچ مربع) کاهش یابد ، پمپ را روشن کند و سپس پمپ کار کند تا فشار به 40 psi برسد. این فشارها بسته به نیازهای فردی و نحوه طراحی سیستم آب متفاوت است.

مخزن فشار

اگر ما یک پمپ آب بزرگ داشته باشیم که می خواهد آب را از یک شیر کوچک پمپاژ کند ، پمپ روشن می شود و شروع به پمپاژ آب می کند ، اما چون آب نمی تواند به سرعت از شیر خارج شود ، ممکن است فشار جمع شود و پمپ خود خاموش شود از نو؛ اما بعد از آن آب از شیر خارج می شود ، فشار آب کاهش می یابد بنابراین پمپ دوباره شروع می شود. این فرآیند به طور مداوم تکرار می شود و پمپ در حال دوچرخه سواری است و خاموش است (من مطمئن هستم که بسیاری از شما با صدای آرام پمپ آب لکنت زبان آشنا خواهید شد). روشن و خاموش شدن سریع پمپ برای پمپ ، سوئیچ ها و یا قبض برق چیزی از “شکنجه آب” امروزی که شب شما را بیدار نگه می دارد ، خوب نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ های آب دوچرخه سواری به مقاله مراجعه کنید

برای حل این مشکل ما یک مخزن فشار به پمپ متصل می کنیم و بیشتر پمپ های آبی که استفاده می کنیم مخازن فشار به آنها متصل است. مخازن تحت فشار مخازن فولادی پر از هوا هستند که درون مثانه لاستیکی قرار دارند. آب قابل فشردن نیست اما هوا فشرده است و بنابراین ، اگر ما آب را به مخزن پمپ کنیم ، این امر به تدریج هوای موجود در مثانه را به حجم کمتری و کوچکتری که فشار را ذخیره می کند ، فشرده می کند. حال اگر شیر آب را فشار دهیم ، فشار آب آزاد شده و هوا به تدریج گسترش می یابد و آب را از شیر خارج می کند.

هنگامی که مخزن فشار تمام آب خود را خارج کرد ، اکنون با فشار کم با هوا پر می شود ، پمپ آب شروع به کار می کند و تا زمان فشرده شدن کامل هوا کار می کند و با فشار دادن مجدد سیستم ، پمپ متوقف می شود. این بدان معناست که پمپ آب هنوز روشن و متوقف می شود اما با سرعت بسیار کمتری نسبت به نبود مخزن فشار در آن وجود دارد.

مخازن تحت فشار ، در حقیقت ، دو عملکرد را انجام می دهند ، در حالی که عملکرد اصلی آنها ذخیره فشار است همانطور که توضیح دادیم آنها یک بالشتک هوا در سیستم آب را نیز فراهم می کنند که هنگام روشن یا خاموش شدن شیرآلات ، شوک های سیستم را جذب می کند.

راهنمای عیب یابی پمپ آب

پمپ های آب بسیار قابل اعتماد هستند ، با این وجود هر از گاهی اوقات همه کارها ممکن است اشتباه انجام شود و انجام شود.

مسئله علت احتمالی عمل
پمپ شروع نمی شود مشکلات منبع تغذیه دوشاخه و پریز و کابل را بررسی کنید. قطع کننده مدار را در صفحه برق بررسی کنید.
خازن کار نمی کند به یک خازن جدید نیاز دارد ، گران نیست.
فشار هوا در مخزن فشار آب بسیار زیاد است. فشار هوا را در مخزن فشار تنظیم کنید.
مشکلات مربوط به سنسور سطح مخزن ذخیره آب. سنسور سطح مخزن آب را بررسی کنید.
موتور پمپ سوخته است. پمپ را عقب یا تعویض کنید.
یاتاقان های موتور فرسوده. بلبرینگ ها را تعویض کنید یا پمپ را تعویض کنید.
پمپ متوقف نخواهد شد. نشتی در لوله ها. نشتی ها را پیدا و تعمیر کنید.
مشکلات سنسور سطح یا شیر توپی در مخزن ذخیره آب. سنسور سطح یا شیر توپی را در مخزن ذخیره بررسی کنید.
هوا در لوله ورودی پمپ. لوله ورودی را از نظر نشت بررسی کنید.
منبع تغذیه خالی است. سوراخ ، چاه یا مخزن آب را بررسی کنید تا ببینید آب وجود دارد.
روشن و خاموش شدن پمپ وقتی همه شیرهای آب خاموش است نشت در سیستم آب. نشتی ها را پیدا و تعمیر کنید.
مشکلات شیر ​​توپی یا سنسور سطح مخزن ذخیره آب. سنسور سطح یا شیر توپی را در مخزن ذخیره بررسی کنید.
پمپ خیلی زود روشن و خاموش می شود. سوئیچ های فشار به اشتباه تنظیم شده اند فشارهای مجدد سوئیچ فشار را تنظیم مجدد کنید.
هوای کافی در مخزن فشار آب. مخزن فشار را پمپ کنید (توجه داشته باشید که فشار مناسب مهم است).
مثانه در مخزن فشار ترکید. مثانه را جایگزین کنید.
قطر لوله های آب خیلی کوچک است. لوله هایی با قطر بزرگتر نصب کنید.
پمپ پر سر و صدا و / یا لرزان است. بلبرینگ های فرسوده بلبرینگ را عوض کرده یا پمپ را تعویض کنید.