نحوه عملکرد مه پاش
مه پاش

نحوه عملکرد مه پاش

 مه پاش میلیون‌ها قطره کوچک آب تولید می‌کند که به‌سرعت تبخیر می‌شوند. این فرایند تبخیر نیاز به انرژی گرفته‌شده از گرما از طریق هوا دارد و درنتیجه دمای هوا به 15 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد (بستگی به درجه حرارت و رطوبت محیط دارد). این سیستم متداول‌ترین روش برای مه پاش کردن دستگاه‌ها است.(خرید مه پاش)

مه پاش

وقتی این سیستم در فضاهای بسته (مانند کارخانه‌ها و گلخانه‌ها) قرار دارد، جایی که تبادل هوا محدود است، سطح رطوبت در محیط را افزایش می‌دهد. سطح رطوبت به 90٪ می‌رسد. این باعث می‌شود دستگاه‌های مه پاش راهی ایدئال برای صرفه‌جویی در رطوبت باشد.

ما از قوانین فیزیک به یاد می‌آوریم که تبخیر یک عمل گرمازا است. سموم دفع آفات از این پایه برای خنک‌سازی محیط‌های داخلی استفاده می‌کند. این رطوبت ساز از پمپ قدرتمند متصل به موتور الکتریکی استفاده می‌کند، پس از مکش آب از منبع و فشرده‌سازی آن، آن را به نازل پمپ می‌کند. همین فشار زیاد باعث می‌شود که آب به آنچه پودر گفته می‌شود تبدیل شود و در قطرات بسیار کوچک (3 تا 20 میکرون) در محیط پخش شود.

 با توجه به اینکه هرچه جسم کوچک‌تر باشد، بیشتر به عوامل محیطی واکنش نشان می‌دهد، قطرات آب میکروسکوپی تبخیر می‌شوند، در مدت‌زمان کوتاهی گرما را در محیط گرفته و باعث خنک شدن آن می‌شوند. لازم به ذکر است که این قطره‌ها اثری از رطوبت بر روی زمین باقی نمی‌گذارد.

فواید مه پاش

به زبان ساده، مه قطره‌ای فشرده آب است که باعث خنک شدن، طراوت و شادابی کاربران در یک فضا می‌شود.

از مزایای آن می‌توان به کاهش قابل‌توجه مصرف آب و تأمین بهره‌وری مطلوب آب برای مصارف خانگی و صنعتی مانند آبیاری قطره‌ای گیاهان در گلخانه‌ها اشاره کرد

مه پاش

این ابزار مؤثر در تغییر دمای محیط دارای فواید و اثربخشی زیادی است. علاوه بر خنک‌کننده شگفت‌انگیز تابستان فضا، از مه پاش در هوای سرد زمستان برای کاهش خشکی و افزایش رطوبت نیز استفاده می‌شود و نباید فراموش کرد که بدون دستگاه رطوبت‌گیر، هوای خشک زمستان می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

یکی از مزایای استفاده از سیستم رطوبت‌زدایی در پرورش دام ها این است که این کشور شرایط راحتی را برای دام فراهم می‌کند و درنتیجه تولید شیر روزانه و وزن دام و همچنین باروری بهبود می‌یابد.

این کولرهای آبی از رشد آفات و گردوغبار آزاردهنده جلوگیری می‌کنند و همچنین بیماری‌های مربوط به گرما را از بین می‌برند.

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، استفاده از سیستم مرطوب‌سازی در مرغداری‌ها نیز این مزایا را به همراه دارد، باعث ضدعفونی فضاهای مرغداری می‌شود، به‌طورکلی امکان واکسیناسیون قطره‌ای باعث کاهش تلفات و افزایش کارایی آن‌ها می‌شود.

یکی از فواید سلامتی، حفظ سطح رطوبت نسبی در حدود 50٪ سطح منطقه است که ویروس‌های آنفلوانزا و حتی ویروس‌های سرطانی و مضر را بسیار کاهش می‌دهد، بنابراین از گسترش بالقوه بیماری در محیط می‌کاهد.

از سیستم مه پاش می‌توان در شرایط دیگری مانند سم‌پاشی در گلخانه‌ها، پخش بو در فضا و از بین بردن بوهای نامطبوع و درنهایت صرفه‌جویی در فضا در شرایط مناسب دمایی استفاده کرد.

قابلیت تنظیم میزان فشار و مدت‌زمان کارکرد دستگاه نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این سیستم است.

مه پاش

موارد مصرف

موارد استفاده از کولرهای آبی بسیار متنوع است و می‌توان از آن برای مواردی مانند فضاهای مسکونی مانند ویلا، حیاط خانه، باغ بام، باغ و فضای تفریحی در فضای بازمانند رستوران، کافه، کافه‌تریا و … مراکز تجاری و گلخانه‌ها و … به قارچ، سالن‌های پرورش، مزارع مرغداری، مزارع دام و بسیاری از مکان‌هایی که نیاز وجود دارد اشاره کرد. برای کاهش دمای محیط و افزایش رطوبت است.

روش نصب مه پاش

روش نصب سیستم مه پاش با توجه به منطقه و کاربرد متفاوت است. این تفاوت می‌تواند در تعداد و نوع دستگاه‌های موجود در این سیستم باشد که روش نصب را متفاوت می‌کند.

بنابراین، اگرچه عملکرد نهایی و هدف از بهره‌وری در موارد مختلف یکسان است، اما این تفاوت در متخصصان نصب و کار وجود دارد، با در نظر گرفتن چند مزیت، زیبایی فضای و دستگاه‌های اسپری را نیز باید در نظر گرفت در بهترین شرایط ممکن در محیط در نظر گرفته شود: نصب و صرفه‌جویی به روشی که حداکثر بازده را به دست آورد.

نکات اساسی برای استفاده از مه ‌پاش

  • استفاده از سخت‌افزار فولاد ضدزنگ باکیفیت بالا از نکات مهم در هنگام تهیه این محصول است.
  • نحوه نصب و کنترل سایت صحیح و زیبایی‌شناختی علاوه بر رعایت دقیق اصول اساسی طراحی محیط در نصب سیستم مه پاش
  • فاصله دقیق بین نازل اسپری و قطر مناسب نازل استفاده‌شده را تعیین کنید
  • محاسبه عددی و طراحی دقیق و متفاوت چیدمان و تعداد کولرهای آبی در رابطه با تغییر کاربری محیط
  • لزوم توجه به تأمین برق و آب موردنیاز برای کارکرد سیستم رطوبت‌زدایی
  • درباره نحوه کار اجزای تشکیل‌دهنده سیستم مه پاش اطلاعات دقیق کسب کنید
  • با در نظر گرفتن میزان فشار پمپ از مقدار آب مصرفی مراقبت کنید. در حقیقت، هرچه فشار پمپ بیشتر باشد، مصرف آب بیشتر خواهد بود و هرچه دهانه خروجی نازل بزرگ‌تر باشد، مصرف آب بیشتر خواهد بود.
بهترین مدل مه پاش

یک مشکل متداول سیستم مه‌ پاش

مشکلات رایج در استفاده از این دستگاه مسدود شدن نازل و مسدود شدن مسیر تأمین آب، به دلیل استفاده از آب بی‌کیفیت و آلودگی است.

برای حل این مشکل، از پالایه‌های واقع در مسیر خروجی آب استفاده می‌شود و به‌عنوان یک پالایه در برابر آلودگی عمل می‌کند. درنتیجه از مشکل گرفتگی و رسوب جلوگیری می‌کند.

مصرف آب در مه پاش

از روی کنجکاوی نیست که بدانید نصب این دستگاه بر روی شیرآلات خانگی مصرف آب را تا 98٪ کاهش می‌دهد!!

استفاده از سیستم مه پاش در شیرهای ظرف‌شویی آشپزخانه یک مزیت طلایی در کاهش مصرف آب است. زیرا پاشیدن آب و قطره‌قطره شدن در شستن دست‌ها یا شستن غذا و سبزی‌ها اختلال ایجاد نمی‌کند.

با توجه به وضعیت کمبود فعلی، این رقم ازنظر کاهش مصرف آب چشمگیر است و استفاده از آب‌پاش، حتی برای مصارف خانگی، در آینده‌ای نه‌چندان دور به یک اپیدمی تبدیل می‌شود.

با خرید یک  و نصب آن در استخرهای شنا، باغ‌ها، پارک‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های فضای باز می‌تواند جلوه‌ای مه‌آلود و کم‌نور به محیط ببخشد. نصب این دستگاه علاوه بر ایجاد هوای دلپذیر بهاری، فضایی را فراهم می‌کند تا بیننده از دیدن آن لذت ببرد و از دیگر مزایای آن پخش عطرهای خاص و مطلوبی مانند گل رز در محیط است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.