نحوه خرید و انتخاب کفکش
کفکش دو اینچ توان تک

نحوه خرید و انتخاب کفکش

راهنمای جامع انتخاب و خرید انواع کفکش

نحوه خرید و انتخاب کفکش بسیار مهم است زیرا امروزه باتوجه به وجود وسایل برقی نامرغوب و تقلبی، خرید این نوع وسایل با مشکلات چشم گیری همراه شده است. به طور کلی وسایلی که با برق سر و کار دارند، جدا از بحث وجود وسایل نامرغوب و تقلبی دارای حساسیت بالایی می باشند.

نکات مهم هنگام خریداری

از همین رو در این مقاله سعی شده است که نکات مهم خریداری کفکش های برقی که یک وسیله برقی و حساس می باشند ارائه شود.
اصلی ترین کاربرد کفکش های برقی جمع آوری آب های اضافی در حوضچه ها ، استخر ها و دیگر مکان ها می باشد. اولین قدم برای خرید کفکش آن است که مقیاس کاری خود را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه خرید و انتخاب کفکش

از آنجایی که کفکش های برقی دارای انواع مختلفی از نظر قدرت موتور می باشند، لازم است که مقیاس کاری خود را تعیین کنید تا بتوانید از نظر قدرت موتور کفکش مناسبی را انتخاب کنید.

مقیاس کاری کفکش

در نحوه خرید و انتخاب کفکش منظور از مقیاس کاری، میزان حجم آب اضافی و مساحتی می باشد که می خواهید با استفاده از کف کش های برقی آب های اضافی را جمع آوری کنید. به بیان ساده تر حجم کاری را که می خواهید از این وسیله برقی بکشید را تعیین کنید تا مطابق با آن نوع مناسب کفکش برقی را خریداری کنید.
اغلب افراد بدون توجه به انواع مختلف وسایل برقی از نظر جنس، نوع کاربری و قدرت، وسیله مورد نظر خود را خریداری می کنند. بعد از خریداری وسیله استفاده از آن متوجه می شوند که وسیله خریداری شده با نیاز های آن ها مطابقت نداشته است.

آسیب و خرابی کفکش ها

حتی ممکن است وسیله برقی دچار آسیب و خرابی شود، چرا که بیش از حد توان وسیله از آن استفاده کرده اند. کفکش های برقی هم از این موضوع مستثنی نخواهند بود. کفکش های برقی دارای دو نوع تک فاز و سه فاز می باشند که در نوع تک فاز دهانه خروجی کوچک تری نسبت به سه فاز دارا هستند.

معمولا کفکش های برقی سه فاز برای جمع آوری آب های بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این موضوع لازم است برای خریداری کفکش های برقی مقیاس کاری خود را برای خرید نوع مناسب آن از نظر تک فاز و یا سه فاز بودن آن مشخص کنید.

مورد بعدی درمورد نحوه خرید و انتخاب کفکش این است که اگر در خرید کفکش های برقی توجه کافی از نظر نوع قدرت و حجم جمع آوری آب های اضافی نداشته باشید، اشتباها کفکش برقی را خریداری می کنید که قدرت آن بیش از آن چیزی می باشد که شما نیاز خواهید داشت و یا بلعکس قدرت آن مطابق با مقیاس کار شما نخواهد بود که در این صورت باعث سوختن و یا از کار افتادن دستگاه خواهید شد.

البته تنها مقایس کاری و یا حجم کاری برای انتخاب یک کفکش مناسب کافی نخواهد بود بلکه باید جنس بدنه این کفکش های برقی را مطابق با شرایط محیطی که قصد برداشت آب های اضافی را دارید، تعیین کنید.

جنس کفکش

در نحوه خرید و انتخاب کفکش مورد بعدی این است که کفکش های برقی دارای انواع مختلفی از نظر جنس بدنه هستند که هریک از آن ها دارای مقاومت های متفاوتی می باشد. به طور مثال اگر محیط کاری شما دارای خاصیت اسیدی می باشد باید یک نوع از کفکش های برقی را انتخاب کنید که دارای بدنه مقاومی در برابر خوردگی اسید داشته باشد. از آنجایی که اغلب کفکش های برقی در آب های اضافی غوطه ور می شوند لازم است که موضوع انتخاب جنس بدنه را حتما مورد بررسی قرار دهید.


به طور کلی کفکش های برقی از نظر جنس بدنه به ۴ دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  • کفکش های برقی با جنس بدنه آلومینیومی
  • استنلس استیل
  • چدنی و مواد پلیمری

هریک از این نوع از کفکش های برقی دارای خاصیت متفاوتی از نظر مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند شوری ، اسیدی و یا قلیایی بودن آب و لجن می باشند. از همین رو لازم است با توجه به نوع محیط کاری از نوع مناسب این وسایل برقی استفاده کنید.

جمع آوری آب استخر


به طور کلی کار جمع آوری آب های اضافی از درون استخر ، دریاچه و مکان های دیگر به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول مربوط به جمع آوری آب هایی می باشند که حجم و ارتفاع آن ها به گونه ایی می باشد که از ارتفاع کفکش های برقی بلند تر است.

در این موارد شما باید از یک کفکش مستغرق استفاده کنید تا بتوانید بدون مشکل و آسیب به دستگاه کار جمع آوری آب های اضافی را انجام دهید. کفکش های برقی که از نوع مستغرق هستند دارای آب بندی و یا عایق بسیار نفوذ ناپذیری می باشند که در زمانی در سیال غوطه ور می شوند و ارتفاع سیال از آن عبور می نماید، دچار سوختگی نشوند.

این نوع از کفکش های برقی حتما باید در آب غوطه ور شوند تا بتوانند با استفاده از سیالی که اطراف آن را فراگرفته است، دمای موتور خود را کاهش دهد. قرار ندادن کفکش های برقی مستغرق در سیال باعث خواهد شد که دمای موتور کفکش برقی افزایش یافته و دچار سوختگی شود.

نوع دوم کفکش های برقی

نوع دیگر کفکش های برقی مربوط برعکس کفکش های برقی مستغرق هستند از همین رو نباید در آب و یا سیال مورد نظر غرق شوند بلکه باید با کمی فاصله از آن قرار گیرند. این نوع از کفکش های برقی دارای خنک کننده مخصوصی هستند که برعکس کفکش های مستغرق برای خنک کردن موتور خود نیاز به سیال نخواهند داشت.

با توجه به این موضوع اهمیت انتخاب نوع مناسب کفکش های برقی برای خریداری آن ها بسیار با اهمیت می باشد. همانطور که در قبل گفته شد برای خرید کفکش های برق لازم است در وهله اول شرایط کاری خود را مشخص کنید بعد از مشخص کردن آن را مشاوره های فروش کفکش های برقی نیز مشاوره ایی برای خرید بهترین نوع آن داشته باشید.

نحوه خرید و انتخاب کفکش در آخر : بهترین نوع خریداری کفکش های برقی را می توان به صورت اینترنتی از شرکت های اینترنتی معتبر دانست. شما می توانید با سفارش به راحتی بعد از یک الی ۲ روز کاری کفکش برقی را در اختیار داشته باشید. برای مشاوره با نمایندگان فروش کافی است به سایت شرکت های معتبر خرید فروش کفکش های برقی مراجعه کنید تا به صورت تلفنی و یا آنلاین با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید.

ایتال سرویس فروشنده انواع کفکش ها با قیمت مناسب و کیفیت بالا و همچنین ضمانت و قطعات می باشد:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.