آموزش نصب مه پاش

آموزش نصب مه پاش

آموزش نصب مه پاش

مرحله 1

اندازه گیری کنید

اندازه گیری ها را از محل اتصال لوله غبار شروع کنید. از پمپ فشار و خط مه پاش ، به نقطه پایان مورد نظر بروید. اِد در کف پاسیو اندازه گیری می کند. فاصله به موازات جایی که او خطوط مه پاش را روی تیرچه های بالای کف سوار می کند. براساس هر موقعیت فردی ، ممکن است مجبور شوید اندازه گیری ها را به چندین بخش تقسیم کنید. پس از اندازه گیری ، تعداد طول های مورد نیاز را محاسبه کنید و اندازه گیری ها را روی یک صفحه بنویسید. مطابق اندازه گیری های ثبت شده ، خطوط مه پاش را در کف پاسیو قرار دهید.

گام 2

حلق آویز کردن خطوط را شروع کنید

هنگام آویزان کردن خطوط ، به خاطر داشته باشید که آنها برای کارکرد صحیح باید تقریباً 8 ‘از سطح زمین آویزان شوند. این خطوط دارای گیره های مخصوصی است که با لاستیک پوشانده شده اند و در جای خود قرار می گیرند. وقتی یک پیچ به هر دو سوراخ وارد می شود ، گیره ها برای محکم شدن قفل می شوند.

مرحله 3

به لوله ها بپیوندید

در پایان ، لوله ها را با اتصالات استاندارد فشرده سازی متصل کنید. اتصالات دارای یک مهره در خارج و داخل فرول است. بعد از اینکه مهره را محکم کردید ، دور آن ریز می شود و یک مهر و موم محکم ایجاد می کند. اتصالات را در کنار آن روی زمین قرار دهید. به این ترتیب ، در انتها ، فقط یک اتصال خواهید داشت تا وقتی به طول اضافی می روید: فقط آنها را به داخل اتصالات موجود بکشید ، آنها را محکم کرده و در پایین لوله کار کنید.

یک اتصال فشرده سازی را روی دو انتهای قسمت اول خط مه پاش قرار دهید و با استفاده از یک جفت آچار ، آن را محکم محکم کنید.

مرحله 4

خط سوم را آویزان کنید

ایستاده روی نردبان ، فاصله معقولی از دیوار بتونی را اندازه بگیرید و نقطه را علامت گذاری کنید. گیره کوسن را روی خط مه پاش قرار داده و با پیچ چوبی آن را به تیرچه متصل کنید. گیره دیگری را در قسمت بالا و پایین خط وصل کنید و آنها را به تیرچه ها ببندید. بخش دوم خط مه پاش را به داخل اتصال فشرده سازی که به بخش اول متصل شده است ، بلغزانید. گیره ای اضافه کرده و دوباره آن را به تیرچه بالایی متصل کنید. خط سوم را آویزان کنید و قسمت اول کار کامل است.

مرحله 5

یک لوله 8 بخشی دیگر وجود دارد که نمی تواند مستقیم نصب شود. باید با اتصالات فشرده سازی 90 درجه نصب شود (تصویر 1). این همان اصل کوپلینگ هاست: وقتی در جای خود قرار گرفت ، قسمت 8 اینچی را می توان با یک درپوش کور نصب و تمام کرد. آرنج 90 درجه را در انتهای خط سوم مه پاش بکشید و از یک جفت آچار برای محکم شدن اتصال استفاده کنید. وقتی آرنج در جای خود قرار دارد ، قسمت چهارم خط را با اتصال متصل شده و درپوش کور ، با آچار محکم کنید (تصویر 2). خط مه را به آرنج بلغزانید و آن را در جهت خانه اجرا کنید. دوباره ، خط را با گیره به تیرچه محکم کنید. آخرین مرحله سفت کردن کلیه اتصالات فشرده سازی است که به خطوط اشتباه متصل می شوند. اکنون وقت آن است که آب و برق را متصل کنیم.

مرحله 6

لوله فشار را نصب کنید

Ed لوله فشار را از پشت پمپ فشار به خطوط مه پاش شکن نصب می کند (همراه با کیت است). این لوله از اشعه ماورا بنفش محافظت شده است ، به این معنی که می تواند در زیر نور مستقیم آفتاب یا در زیر زمین اجرا شود ، به شرطی که در یک لوله بزرگتر قرار گیرد. برای نصب لوله از گیره های همراه کیت استفاده کنید ، مطمئن شوید که محکم در محل نصب محکم شده است تا از حرکت ناشی از لرزش پمپ جلوگیری کند.

مرحله 7

لوله را به کوپلینگ فشرده سازی وارد کنید

قبل از قرار دادن لوله در اتصال فشرده سازی در نقطه شروع خط مه پاش ، مهره و فرول را بر روی لوله بلغزانید. اتصالات را مانند قبل محکم کنید. لوله را به سمت پمپ فشار هدایت کنید ، و آن را با گیره های بالشتی نصب کنید ، ابتدا به تیرچه ها ، سپس به دیوار. وقتی به طور ایمن وصل شد ، بیش از حد را برش دهید و آن را به قسمت واقع در پشت پمپ فشار دهید. پمپ را با پشت به دیوار قرار دهید.

با تکمیل خطوط مه پاش ، وقت آن است که به یک واحد GFCI متصل شوید ، استفاده از آن در اطراف تجهیزات مبتنی بر آب بی خطر است.

مرحله 8

آب را روشن کنید و پمپ را روشن کنید

هوا و آوار باید از خطوط مه آلود خون گرفته شود. آب را روشن کرده و پمپ را روشن کنید. آب از نازل های جوش داده شده نشت می کند. در امتداد خطوط راه بروید و نازل های جوش داده شده را از نظر خونریزی بررسی کنید. اجازه دهید آب به مدت 15 ثانیه کار کند ، سپس آن را خاموش کرده و نازل های مه پاش را در هر نازلی که خون می خورد نصب کنید. این کار را تکرار کنید تا دو یا سه نازل خالی داشته باشید. در این مرحله ، اجازه دهید آب برای یک دقیقه کامل کار کند ، سپس آن را خاموش کرده و نازل های باقیمانده مه را نصب کنید.

مرحله 9

سیستم را کنترل کنید

وقتی سیستم در جای خود قرار دارد ، به طور مرتب لوله ها را کنترل کنید ، به خصوص اگر روی آجر یا سطح خشن دیگری بسته شده باشد. ارتعاش مداوم در برابر یک سطح خشن در نهایت باعث نازک شدن لوله می شود. لوله های جایگزین را می توان از تولید کننده یا در یک فروشگاه لوازم لوله کشی خریداری کرد.

مورد بعدی در چک لیست ، فیلتر پشت پمپ است. اکثر تولیدکنندگان چندین فیلتر با خرید اولیه در اختیار شما قرار می دهند و معمولاً فیلترهای جداگانه را می فروشند. یک فیلتر رسوبات فیلتر اضافی را که باعث مسدود شدن نازل ها می شود از منبع آب کار می کند. بعضی از فیلترها مجهز به بلورهای فسفات هستند که به رسوبی که از نازل به داخل و خارج می شود متصل می شوند.

فیلتر را هر ماه بررسی کنید: به راحتی نیمه پایینی آن را باز کنید ، فیلتر را برداشته و بازرسی کنید. در صورت نیاز به تمیز کردن فیلتر ، یا به راحتی نگهداری صحیح را انجام دهید و فیلتر را هر ماه عوض کنید.

مرحله 10

پمپ را تماشا کنید

همچنین ، مراقب پمپ باشید. قبل از شروع هوای سرد ، آب و برق را از حالت قلاب جدا کرده و پمپ را به داخل گاراژ یا محل خشک دیگر منتقل کنید. همچنین بهتر است با تخلیه کامل سیستم پمپ را زمستانی کنید. برای انجام این کار ، آب را روشن کرده و سپس خاموش کنید. بگذارید پمپ یک دقیقه کار کند و سپس آن را خاموش کنید.

مرحله 11

نازل ها را به طور منظم بررسی کنید

در آخر ، نازل ها باید به طور منظم بررسی شوند. مراقب هر نازلی باشید که به نظر می رسد اسپری نامنظم دارد. این ممکن است نشان دهد که رسوب مانع جریان آب نازل می شود. اگر این اتفاق افتاد ، پاک کننده نازل را بخرید و آن را با یک گالن آب مخلوط کنید. محلول را داخل سوراخ پمپ بریزید و بگذارید خطوط آن برود. در حین کنترل نازل آسیب دیده ، چندین بار تکرار کنید.

پس از پایان فصل گرما ، نازل ها را برداشته و آنها را در محلول پاک کننده آهک کلسیم خیس کنید. بگذارید تا زمان بازگشت هوای گرم در محلول خیس بخورند و سپس دوباره نصب کنید.

جهت نصب مه پاش -تعمیرات مه پاش و خرید تجهیزلت مه پاش با گروه صنعتی ایتال سرویس تماس حاصل نمایید  تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.