معرفی کارواش خانگی و صنعتی+ برترین کارواش های سال 2021
کارواش خانگی

معرفی کارواش خانگی و صنعتی+ برترین کارواش های سال 2021

کارواش خانگی و صنعتی

کارواش‌ها دستگاه‌هایی هستند که برای شستشوی محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها در انواع مختلف به بازار عرضه می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کارواش‌های صنعتی و ماشین‌های کارواش خانگی اشاره کرد. یک ماشین کارواش صنعتی همان‌طور که از نامش پیداست دستگاهی برای شستشوی محیط‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها و کارواش در خانه دستگاهی برای شستن محیط‌های کوچک مانند خانه‌ها است.

کارواش خانگی

کارواش خانگی

کارواش در خانه را می‌توان نوعی کارواش سبک‌دستی دانست که برای کاره‌ای سبک‌تر و برای مدت‌زمان طولانی‌تری استفاده می‌شود. هر دو نوع دستگاه را می‌توان درزمینهٔ دستگاه‌های تمیز کردن خودکار طبقه‌بندی کرد؛ بنابراین، قبل از خرید این دستگاه، ضروری است که از ویژگی‌ها و عملکرد هر نوع مطلع باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

کارواش خانگی - خرید جدیدترین مدل دستگاه کارواش سیار و خانگی

 شستشوی ماشین در خانه کارواش‌های خانگی گروهی از واترجت هایی هستند که می‌توانند در محیط‌های منزل مورداستفاده قرار گیرند. به‌طورکلی، جت‌های آب می‌توانند با پاشیدن آب فشار بالا، انواع سطوح را بشویند. از جت‌های آب با فشار بالا در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود درحالی‌که جت‌های با فشار کم‌فشار یا کارواش‌های خانگی برای استفاده در محیط‌های مسکونی طراحی و تولید می‌شوند.

کارواش خانگی

اهمیت نقش کارواش در خانه

 اهمیت حفظ نظافت در محیط خانه مخفی نیست؛ بنابراین استفاده از ابزار مناسب برای نظافت و شستشو در خانه‌ها عاملم موثری در ایجاد محیطی تمیز و زیبا است. واترجت یا کارهای منزل یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای تمیزکاری خودکار است که کاربرد آن در نظافت و شستشو سرعت و کیفیت کار را بسیار بالا می‌برد. همچنین، بیشتر پاک‌کننده‌های اتومبیل خانگی توانایی پاشش مواد شوینده رادارند، بنابراین، با استفاده از مواد شوینده، می‌توان در حذف آلاینده‌های سمج، به‌ویژه آلاینده‌های چرب و روغنی، نتیجه بهتری گرفت.

واترجت یا کارهای منزل یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای تمیزکاری خودکار است که کاربرد آن در نظافت و شستشو سرعت و کیفیت کار را بسیار بالا می‌برد. همچنین، اکثر ماشین‌های واشر خانگی توانایی پاشش مواد شوینده رادارند، بنابراین، با استفاده از مواد شوینده، می‌توان در حذف آلاینده‌های سمج، به‌ویژه آلاینده‌های چرب و روغنی، نتیجه بهتری گرفت.

کارواش خانگی

ویژگی های شستشوی خانگی

 ویژگی‌های شستشوی اتومبیل خانگی دوم واترجت دستگاهی است که برای استفاده توسط یک کاربر غیرحرفه‌ای و استفاده در عملیات نظافت و شستشوی نور طراحی و ساخته‌شده است؛ بنابراین، کارواش خانگی سبک، کم‌حجم، جابجایی آسان و استفاده از آن بسیار آسان است.

 از موتورهای الکتریکی در تولید ماشین‌های شستشوی ماشین خانگی استفاده می‌شود. سطح صدای موتورهای الکتریکی کمتر از موتورهای بنزینی یا دیزلی است. به‌طورکلی، تجهیزات مورداستفاده در واترجت با موتور الکتریکی در مقایسه با دستگاه‌هایی که با موتورهای بنزینی یا دیزلی کار می‌کنند کمتر است و درنتیجه، کارواش‌های خانگی در مقایسه باجت آب صنعتی و فشار بالا و قیمت پایین‌تری دارند هزینه‌های خدمات و نگهداری. آن‌ها کمتر هستند.

 همچنین موتور الکتریکی هیچ‌گونه آلودگی محیطی ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل، استفاده از این نوع موتورها در ماشین کارواش خانگی، دستگاه را به مدل مناسب‌تری برای استفاده در محیط‌های مسکونی تبدیل می‌کند. دستگاه‌های شستشوی اتومبیل خانگی می‌توانند به طیف وسیعی از لوازم جانبی مجهز شوند که هر یک از آن‌ها برای استفاده در یک کاربرد خاص ارائه‌شده است.

کارواش خانگی

تجهیزات کارواش خانگی

ساده‌ترین تجهیزاتی که با ماشین‌های کارواش خانگی در دسترس است، نازل‌های مختلف هستند. این نوع کارواش توانایی تماس با سوزن، تیغه و نازل‌های چرخان را دارد و با توجه به مواد سطح و میزان آلودگی موجود می‌توان نازل مناسب را انتخاب کرد تا حداکثر بازده دستگاه و عملکرد مطلوب آن درروند موردنیاز نازل‌های سوزنی آب پرفشار را در سطح کوچکی پاشیده و آن را برای از بین بردن آلاینده‌های سرسخت مناسب می‌کند.

 در مقابل، نازل‌های تیغه یا قاشق آب را در منطقه وسیع‌تری پاشیده و سرعت کار را افزایش می‌دهند. نازل‌های چرخان ترکیبی از قدرت و سرعت دو نازل اصلی هستند. سایر تجهیزات شستشوی اتومبیل خانگی شامل نازل‌های لجن، برس چرخان و نازل خمیده است.

مزایای استفاده از کارواش خانگی

مزایای استفاده از کارواش خانگی شستشو و نظافت به روش قدیمی علاوه بر ایجاد خستگی، باعث اتلاف وقت و انرژی نیز می‌شود؛ بنابراین، جایگزینی روش‌های سنتی با دستگاه‌ها و مکانیک‌های مدرن مزایای بسیاری دارد. در میان انواع دستگاه‌های تمیزکننده مدرن، کارواش‌های خانگی برای حذف ناخالصی‌های سطح فقط با استفاده از فشار آب طراحی و تولید می‌شوند.

 درواقع، هنگام استفاده از ماشین شستشوی ماشین در خانه، انرژی جنبشی زیاد آب فشارقوی جایگزین انرژی مکانیکی می‌شود که کاربر برای پوشیدن سطح و جدا کردن لایه ناخواسته از آن مصرف می‌کند. هنگام استفاده از کارواش در خانه، کاربر می‌تواند بدون صرف انرژی، فرآیند شستشو را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان انجام دهد.

کارواش  صنعتی

کارواش صنعتی

واترجت صنعتی وسیله‌ای است که با فشار زیاد از نازل آب پاشیده و توانایی تمیز و شستشوی سطوح صنعتی در سطوح مختلف را دارد. ماشین کارواش صنعتی محدود به کاربرد خاصی نیست، بلکه تقریباً برای تمیز کردن کلیه تجهیزات استفاده می‌شود.

 این دستگاه صنعتی بااتصال آن به منبع آب، خروجی فشار فوق‌العاده بالایی ایجاد می‌کند که برای پاک‌سازی نمای ساختمان، تمیز کردن انواع سطوح داخلی و خارجی، شستشوی ماشین و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. از جت‌های آب صنعتی برای افزایش سرعت شستشو و افزایش راندمان کار نیز استفاده می‌شود.

تمیز کردن به این روش بدون استفاده از مواد شوینده به‌خوبی انجام‌شده است؛ اما استفاده از شوینده‌ها در چشمه‌های آب برای شستشو و نظافت بهتر امکان‌پذیر است. مواد شوینده را می‌توان به دو روش با آب ترکیب کرد.

مواد شوینده یا قبل از پمپ اضافه می‌شوند و با فشار بالا با آب مخلوط می‌شوند، یا بعد از مخلوط شدن پمپ با آب و پاشیدن بر روی سطوح. اگر ماده شوینده قبل از پمپ با آب مخلوط شود، قطعاً عمر پمپ از آب کمتر است. علاوه بر این، همه شوینده‌ها قابل‌استفاده نیستند زیرابه پمپ آسیب می‌رسانند.

پمپ فشار قوی : انواع پمپ فشار قوی (قیمت+مشخصات+مقایسه) ابزار سپه

دستگاه‌های کارواش صنعتی را معمولاً می‌توان به دودسته تقسیم کرد. دسته اول ماشین لباسشویی صنعتی آب سرد است که متداول‌ترین نوع استفاده است و دسته دوم ماشین کارواش صنعتی آب گرم است که توانایی پاک‌سازی و شستشوی هرگونه چربی و مواد روغنی با پاشش آب گرم را دارد؛ و فشار زیاد اتومبیل‌های بخار صنعتی که از همان سیستم کارواش آب گرم استفاده می‌کنند، با این تفاوت که با کاهش فشار آب خروجی، میزان گرمایش آب به حدی زیاد است که آب خروجی روی سطوح قرار می‌گیرد.

اساس کارواش صنعتی چیست؟

در مورد اساس شستشوی اتومبیل صنعتی باید گفت که بیشتر مدل‌های آن برای انجام فعالیت‌های خود باید به شیر متصل شوند. ازآنجاکه پمپ فشارقوی قسمت اصلی و مهم این دستگاه است و مسئول افزایش فشار آب است، بنابراین برای تمیز کردن و شستشوی سطوح مختلف، ابتدا باید آن را به منبع آب و سپس هنگام خروج متصل کرد. فشار موردنیاز را وصل کنید. درواقع، میزان فشار آبی که پمپ در دستگاه نصب می‌کند افزایش می‌یابد و از طریق تجهیزات دیگر مانند نیزه‌ها و نازل‌ها پاشیده می‌شود.

دو عامل بسیار مهم که باید هنگام کار با ماشین لباسشویی صنعتی یا جت آب موردتوجه قرار گیرد، میزان جریان آب یا سرعت و فشار است. هرچه پمپ با سرعت بیشتری با آب پاشیده شود، دستگاه در تمیز کردن کارایی بیشتری دارد. هرچه فشار آب بیشتر باشد، قدرت دستگاه برای تمیز کردن و شستشوی آلاینده‌ها و حتی لایه‌های عمیق‌تر و قدیمی‌تر است.

مزایای استفاده از کارواش صنعتی چیست؟

یکی از سوالی که ذهن بیشتر خریداران را به خود مشغول کرده این است که با توجه به مشخصات فنی پمپ کارواش صنعتی، علاوه بر اسپری آب با فشار بالا، چه مزایای دیگری را می‌توان در نظر گرفت؟ از جت‌های آب صنعتی وقتی استفاده می‌شود که قصد مصرف آب کمتری داشته باشیم. به‌عبارت‌دیگر، در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. البته، استفاده از چنین دستگاه مکانیکی در مقایسه با روش‌های سنتی و قدیمی تمیز کردن اسپری فشار بالا، آب بسیار کمی برای از بین بردن آلودگی‌ها مصرف می‌کند.

کارواش صنعتی

علاوه بر این، با استفاده از دستگاه صنعتی کارواش، عملیات نظافت به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و کیفیتی بی‌نظیر و بادوام برجای می‌گذارد. به عبارت ساده‌تر، یکی از مزایای این تجهیزات کاهش تعداد نیروهای خدماتی است که تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها دارد.

از دیگر مزایای استفاده از جت‌های صنعتی می‌توان به این مهم اشاره کرد که فشار زیاد و استفاده از تجهیزات قوی و استاندارد مانند عدسی‌ها باعث تمیز شدن آسان قطعات باریک و غیرقابل دسترسی می‌شود. از طرف دیگر، کاهش مصرف مواد شوینده مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی صنعتی را با محیط سازگار می‌کند.

معرفی انواع کارواش صنعتی

طراحان و تولیدکنندگان کارواش‌های صنعتی انواع مختلفی را برای کاربردهای مختلف تولید و باقیمت مناسب به بازار عرضه می‌کنند. همه آن‌ها از اجزایی مانند موتور، پمپ دستگاه، نازل و شیلنگ متصل به منبع آب با استفاده از تجهیزاتی مانند نازل و عدسی تشکیل‌شده‌اند. در زیر انواع این محصول را معرفی خواهیم کرد:

کارواش صنعتی برقی: این نوع کارواش همان‌طور که از نامش پیداست از موتور الکتریکی برای فرایندهای نظافت خود استفاده می‌کند و برای مصارف نیمه‌صنعتی و خانگی بسیار مناسب و کاربردی است.

کارواش صنعتی بنزینی: این مدل کارواش صنعتی انرژی موردنیاز برای انجام فعالیت‌های بنزین را تأمین می‌کند. اندازه‌های مختلف این دستگاه تولید می‌شود و بیشتر در مواردی مانند کاره‌ای صنعتی و سنگین استفاده می‌شود.

جت آب بنزینی صنعتی: در طی فرآیند تمیز کردن سروصدای زیادی ایجاد می‌کند، بنابراین ترجیح داده می‌شود از آن در محیط داخلی استفاده نشود.

در یک ماشین کارواش صنعتی، فشار و جریان دو ویژگی اصلی دستگاه است و توانایی دستگاه پمپاژ آب صنعتی را برای از بین بردن آلودگی تعیین می‌کند. با افزایش فشار آب خروجی، قدرت جت آب در آلودگی‌زدایی افزایش می‌یابد و همچنین افزایش جریان سرعت فرآیندهای شستشو و تمیز کردن را نیز افزایش می‌دهد.

 دستگاه‌های پمپاژ آب صنعتی، بسته به فشار و میزان دبی، در انواع و مدل‌های مختلف از کلاس‌های خانگی گرفته تا دستگاه‌های تجاری، صنعتی و فشار بالا تولید می‌شوند که استفاده از ماشین لباسشویی صنعتی در محیط را امکان‌پذیر می‌کند. راه‌حل‌های متنوع برای رفع نیازهای مختلف مشتریان. این مشخصات بر قیمت هواپیماهای دریایی صنعتی تأثیر می‌گذارد.

و در آخرهم شما میتوانید تعدادی از برترین و با کیفیت ترین کارواش های صنعتی و خانگی را مشاهده کنید:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.