معرفی پمپ کفکش – راهنمای خرید کفکش با کیفیت و مناسب

معرفی پمپ کفکش – راهنمای خرید کفکش با کیفیت و مناسب

پمپ کفکش که به آن پمپ گمانه نیز گفته می‌شود، به‌عنوان پمپ گریز از مرکز غوطه‌ور طبقه‌بندی می‌شود؛ زیرا با کمک پروانه‌ها، مایع در این پمپ گردش می‌کند و همچنین به دلیل اینکه باید در آب باشند، غوطه‌ور نامیده می‌شود.

کفکش

 یک مثال ساده برای درک بهتر عملکرد این پمپ مکیدن آب توسط کاه در یک فنجان آب است، مانند تخلیه آب در حوضچه‌ای که زباله‌های مایع را به سمت بالا منتقل می‌کند، بنابراین معمولاً به این پمپ‌ها، پمپ آب زیرزمینی همان‌طور که می‌گویند خوب است.

شکل ظاهری پمپ کفکش

 شکل ظاهری پمپ کفکش عمودی است، یعنی دارای شکل استوانه‌ای است و نکته مهم در پمپ‌های کفکش این است که از این پمپ‌ها فقط برای پمپاژ آب و مایعات تمیز استفاده می‌شود و نه مایعاتی که گل و لجن در آن‌ها وجود دارد پمپ‌های لجن برای پمپاژ مایعات حاوی دوغاب و لجن استفاده می‌شود.

 اجزای تشکیل دهنده پمپ کفکش

سوپاپ‌ها یا شیرهای کشویی برای کنترل سرعت جریان استفاده می‌شوند و اغلب از چدن ساخته می‌شوند. دریچه‌های استوانه‌ای که به‌صورت کشویی باز و بسته می‌شوند و برای تنظیم شدت‌جریان استفاده می‌شوند. شیلنگ پلاستیکی مناسب برای غلاف و محافظ کابل. شیلنگ پلاستیکی قابل‌انعطاف برای تهویه. دستگاه آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس (RO) که برای آبیاری استفاده می‌شود. شیر مکش جز پمپ‌های زیرآب است.

یک شیر کوچک با درپوش سوراخ‌دار برای انتقال آب جمع شده در کف (آشپزخانه، حمام، اتاق و …) به فاضلاب. لوله‌های مخصوص ایجاد حصار محافظ، سیم و مش سیم به‌عنوان تکیه‌گاه درخت. شیرهای اسلاید از چدن، فولاد، مس و پلیمر ساخته می‌شوند و کاربردهای کشاورزی و صنعتی دارند.

 لوله‌ها، وسایل و تجهیزات مورداستفاده در (کشاورزی بدون خاک). لوله‌های تخت با شیر هیدروفلو با بهترین کیفیت برای انتقال آب. سوپاپ‌ها چدنی هستند و دارای زبانه‌های پلاستیکی، کرومی یا استیل هستند. دریچه‌های چدنی دارای دیسک داخلی پلاستیکی هستند.

بسته‌های شامل پالایه‌های دیسک، مش و گرداب آب هستند. تجهیزات آبیاری و تولید لوله‌های کشاورزی. این‌یکی از عناصر نصب ساختمان است که اغلب برای پوشاندن کف سنگ توالت استفاده می‌شود. ورق پلاستیکی جهت عایق‌بندی سرویس بهداشتی ساختمان. برای جداسازی، جداسازی و جلوگیری از چکه و رطوبت حمام‌های ایرانی. لوله‌های تخت سه لایه که لایه میانی آن الیاف بافته‌شده است. کف طلای توالت و سرویس بهداشتی نیز از این دسته هستند.

کفه‌ای خطی سرامیکی با بدنه گریز و استیل برای کف حمام و آشپزخانه. دریچه‌ای که در انتهای پمپ شناور برای مکش آب از چاه استفاده می‌شود. دریچه‌هایی که از ورود آلاینده‌های خارجی به جریان آب پمپ شده جلوگیری می‌کنند. بیشتر شیرها چدنی هستند و دیسک داخلی آن از پلاستیک ساخته‌شده است. پمپ‌های مخصوص تخلیه لجن و فاضلاب از استخرها یا چاه‌ها. پمپ‌های فشار بالا سه مرحله‌ای برای پمپاژ آبیاری. دریچه‌های چدنی با زبان کشویی یا دیسک‌های فلزی نیز هستند.

کفکش

تجهیزات پمپ کفکش

لوله‌ها، اتصالات، شیرآلات و کلیه تجهیزات برای دستگاه‌های گرمایش از کف. شیر دروازه کشویی از چدن ساخته‌شده است و توسط فلج به لوله متصل می‌شود. شیرهای کشویی برنجی. پمپ‌های برقی یا دستگاه‌های گریز از مرکز. پمپ‌های برقی 220 ولت با حداکثر توان 3 اسب بخار. شیرآلات با بدنه چدن و ​​زبان داخلی فلزی در فولاد یا کروم. کلیه لوله‌ها و اتصالات مورداستفاده در آبیاری کشاورزی.

شیر دروازه‌ای فلج دار با دیسک کروم. شیر دروازه چدنی با دیسک پلاستیکی. شیلنگ‌های کشاورزی که اغلب به پمپ متصل می‌شوند. با حفظ ذرات جامد و درشت، پمپ‌های الکتریکی به تخلیه مخازن یا تخلیه تور نت‌های شهری، مواد خورنده، لجن و گل می‌پردازند. رابط‌های اتصال دو تسمه از نوع مهروموم‌شده با یک حلقه کشویی روی آن. سوپاپ‌ها آب جمع شده در کف ساختمان را به سمت لوله‌های فاضلاب هدایت می‌کنند.

پمپ لجن دارای یک موتور الکتریکی در داخل است. موتور الکتریکی با حرکت پمپ، انرژی موردنیاز برای انتقال آب و لجن آلوده را تولید می‌کند. مهم است که بدانید فشار اصلی لجن حاصل از چرخش فن‌ها است. بسیاری از افراد متخصص در حفر و تخلیه چاه‌ها از پمپ‌های لجن برای از بین بردن رسوبات چاه استفاده می‌کنند.

کاربرد پمپ کفکش

 جالب است بدانید که مواد پمپ کفکش به نوع کاربرد بستگی دارد، به‌عنوان‌مثال، پمپ لجن را می‌توان از چدن، فولاد ضدزنگ و مواد پلیمری ساخت. از آهن شکل‌پذیر برای کلاهک، آلیاژ آلومینیوم برای پروانه و فولاد ضدزنگ 303 برای پایه‌ها و میخ استفاده می‌شود. همه این مواد دست‌به‌دست هم می‌دهند تا لجن یا پمپ فوم در برابر خوردگی مقاوم شود.

به‌طورکلی بهتر است از لجن فولادی استفاده شود زیرا گاهی آب خاصیت خورنده دارد و اگر از پمپ لجن استیل استفاده نکنیم باعث فرسایش سریع لجن می‌شود. پمپ کفکش دارای یک شناور است که از آسیب دیدن جلوگیری می‌کند و با قطع و وصل شدن پروانه باعث کار می‌شود.

 مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب دستگاه باید در نظر گرفت، قدرت موتور، دبی و قطر ورودی و خروجی است. همچنین بهتر است به مواد پمپ توجه شود زیرا پمپ کف چدن ارزان‌تر و گران‌تر از نوع فولادی آن است.

موتور الکتریکی نصب‌شده در پمپ کفکش با حرکت پروانه و ورود آب به داخل پمپ، آب را رانده، انرژی جنبشی آن را افزایش داده و باعث تخلیه آن می‌شود.

کفکش

ساختار پمپ کفکش

پمپ کفکش یا پمپ گمانه که ازنظر ساختار شبیه پمپ‌های توربین عمودی است، ضد آب است تا در مایع باشد و درجه حفاظت در این موتور الکتریکی IP68 است. این پمپ‌ها در دو نوع ساده و شناور (سیستم برش برقی) تولید و به بازار عرضه می‌شوند و ازنظر مصالح، قدرت، نوع مصرف برق، نحوه قرار دادن پروانه در محفظه و نحوه آن از انواع مختلفی برخوردار هستند. انجام‌شده. خنک می‌شود و غیره. تقسیم‌شده است که در ادامه بحث خواهیم کرد.

با توجه به نوع مایعات قابل پمپاژ و شناور پمپ‌های کفکش، مواد بدنه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال، در مایعات با خواص خورنده، از پمپ کفکش با ساختار فولادی استفاده می‌شود، زیرا پمپ‌های کفکش با مواد فولادی دارای خواص ضد خوردگی هستند.

این خاصیت ضد خوردگی ستون‌ها را معمولاً از فولاد ضدزنگ ساخته است. بااین‌وجود، پمپ‌های کف چدنی ارزان‌تر از پمپ‌های کف استیل هستند و کاربردهای بیشتری دارند و همچنین برای مایعاتی که PH بالایی ندارند، از پمپ‌های کف چدنی و آلومینیومی استفاده می‌شود. به‌طورکلی، پمپ‌های کفکش طبق درخواست مشتری 6 نوع تولید می‌کنند، یعنی:

  • استیل
  • چدن
  • آلومینیوم
  • اسکوبایی
  • تکنو پلیمر
  • پلاستیکی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.