ست کنترول

ست کنترول

ست کنترول اتوماتیک پمپ آب

شرکت های ست کنترول در بسیاری از شهرها در ساعات اولیه صبح آب رسانی می کنند. بنابراین ، فقط برای روشن کردن پمپ آب خود باید زود بیدار شوید و منتظر بمانید تا مخزن آب شما پر شود. بعلاوه ، كنترلی برای سرریز مخزن وجود ندارد. در بسیاری از مواقع تنها در مواقعی که همسایه به شما خبر می دهد از مخزن سرریز خود آگاهی پیدا می کنید. این کنترل کننده موتور پمپ آب می تواند در این موارد مفید باشد.

در اینجا یک مدار کنترل ست کنترول پمپ آب اتوماتیک کم هزینه و ساده وجود دارد  برای جلوگیری از مشکل فوق. شما فقط باید ساعت زنگ دار کوارتز خود را (متصل به این سیستم) در زمان مناسب تأمین آب تنظیم کنید. ساعت را نزدیک تخت خواب خود نگه دارید و قبل از خواب مدار را روشن کنید. صبح هنگام زنگ هشدار می توانید زنگ ساعت را خاموش کرده و در صورت تمایل دوباره بخوابید. سیستم کنترل کننده بلافاصله در زمان از پیش تعیین شده موتور پمپ را روشن می کند. با پر شدن مخزن بالای سر ، موتور پمپ به طور خودکار خاموش می شود و از سرریز شدن مخزن جلوگیری می کند. ست کنترول با مجموعه سنسور سطح آب کار می کند. مونتاژ سنسور باید به درستی در داخل مخزن آب بالای سر شما ثابت شود.

مونتاژ مدار ست کنترول موتور پمپ آب

 ست کنترول کننده موتور پمپ آب

شما می توانید یک سنسور سطح آب ساده را در خانه جمع کنید. یک ویال پلاستیکی استوانه ای خالی با قطر بیرونی کوچکتر از 1.3 سانتی متر (0.5 اینچ) مصرف کنید که معمولاً برای توزیع داروها استفاده می شود. با چسباندن یک تکه کاغذ سیاه یا نوار پی وی سی در قسمت داخلی آن ، آن را مات کنید. درپوش ویال را با ماده ای محکم محکم کنید تا ضد آب شود.

اکنون یک قطعه 15.2 سانتی متری (6 اینچی) لوله مات PVC مات با قطر داخلی 1.3 سانتی متر (0.5 اینچ) بردارید. اطمینان حاصل کنید که ویال می تواند آزادانه در امتداد محور داخل لوله مجرا بلغزد. در غیر این صورت از یک لوله PVC با قطر داخلی بزرگتر استفاده کنید. دو سوراخ عبور (به قطر 3.5 میلی متر) در امتداد قطر لوله PVC ، حداقل 15 میلی متر از هر انتها ، سوراخ کنید. همچنین دو دیافراگم 5 میلی متری را سوراخ کنید. سوراخ هایی در امتداد قطر لوله PVC ، 25-30 میلی متر از یک انتها فاصله دارد.

داخل ویال پلاستیکی هوا را داخل لوله PVC قرار دهید و دو پیچ (M3x25 mm) را از طریق دیافراگم 3.5 میلی متری ثابت کنید. سوراخهایی با مهره های مناسب M3 نزدیک انتهای آن. این پیچ ها کشویی ویال را در داخل لوله PVC محدود می کنند.

سپس یک LED قرمز 5 میلی متر عمود بر قطر 5 میلی متر برطرف کنید. سوراخ ، روی سطح خارجی لوله پی وی سی ، با استفاده از چسب مناسب مانند مهر و موم M. همچنین ، در مقابل این ، یک مقاومت وابسته به نور (LDR) را به همان روشی که در شکل 1 نشان داده شده ثابت کنید.

نکاتی که باید در مورد  ست کنترول نظر بگیرید

اطمینان حاصل کنید که هر دو LDR و LED به طور محکم در خارج از لوله PVC قرار گرفته اند و حرکت ویال را در داخل لوله PVC قطع نمی کنند.

همچنین اطمینان حاصل کنید که حداکثر نور تولید شده توسط LED از طریق سوراخ های قطر 5 میلی متر در امتداد قطر لوله PVC بر روی سطح LDR می افتد. سپس انتهای باز لوله پی وی سی را با قطعات اسفنجی رنگ تیره (ترجیحاً سیاه) وصل کنید تا از ورود نور محیط به داخل لوله جلوگیری شود.

 اجرای مدار ست کنترول موتور پمپ آب

سرب های LDR و LED را با توجه به محل قرارگ