منبع تحت فشار

تیوپ منبع تحت فشار

منبع تحت فشار لاستیک منبع تحت فشار از جنس تیوپ است که آب درون آن قرار میگیرد و از اطراف تیوپ منبع تحت فشار با فشار باد جمع میشود و آب وسط تیوپ تحت فشار قرار میگیرد که با باز شدن آب این منبع تخلیه شده و آب با فشار بالا خارج میشود . و برای پر کردن این منبع از پمپ آب استفاده میشود.

تشخیص پارگی تیوپ منبع تحت فشار

 • سر والف را فشار دهید اگر آب از پین شیر سوزنی خارج شد تیوپ پاره شده
 • خروج هوا همراه آب از شیرآلات ساختمان که البته مطمعن نیست.
 • عدم خروج آب از منبع تحت فشار با باز کردن فلنچ  و وجود پر یا نیمه پر بودن منبع تحت فشار از آب

ایتال سرویس

 

توجه ! هیچ وقت در حالت عادی و هنگامی که سیستم آبرسانی با پمپ آب در حال فعالیت است، پین را پایین نگه ندارید یا شارژ هوای آن را خالی نکنید، اما در صورتی که احساس کردید مشکلی در کارکرد سیستم پیش آمده می توانید با تست منبع انبساط بسته از سالم بودن آن مطمئن شوید.

در صورتی که خواستید این کار را انجام دهید شیر ورودی آب ساختمان را ببندید پمپ آب را خاموش کنید یک شیر بعد از منبع تحت فشار را باز کنید سپس تست کنید یا منبع را باباد شارژ کنید.

تعویض تیوپ منبع تحت فشار:

 • منبع تحت فشار را از سیستم لوله کشی و پمپ آب جدا نمایید جدا کنید.
 • سر والف شیر هوای سوزنی را بردارید و با وسیله ای آن را فشار دهید تا هوا تخلیه گردد.
 •  آب داخل آن به ظور کامل تخلیه شود.
 • پس ار آن پیچ های زیر منبع یا فلنج را از انتهای منبع تحت فشار باز کنید.
 • تیوپ را با دست پیچانده(برای جلو گیری از پارگی و آسانتر شدن خروج) و به سمت بیرون بکشید.
 • داخل منبع  را به کمک سمباده از هر گونه ناصافی و زنگ زدگی و  رسوبات احتمالی پاک کنید.
 • تیوپ جدید را  و لوله کنید ( مانند چلاندن لباس )و به سمت داخل محفظه فلزی هل بدهید.
 • بعد از قرار گیری درست لبه خارجی لاستیک منبع تحت فشار روی دهانه محفظه فلزی و کنترل آن ،قرار دهید
 • فلنج را طوری قرار می دهیم که مهره ها به خوبی بسته شود
 • پیچ ها یفلنچ را به صورت ضربدری ب محکم کنید.
 • لاستیک منبع تحت فشار به وسیله تلمبه یا کمپرسور ، باد نمایید.
 • فشار باد اوابه باید بین 6 تا 8 بار باشد
 • قبل از اتصال با کف تمام قصمت ها را چک کنید که نشتی نداشته باشد.

هنگام مصرف آب ، هوای فشرده در منبع تحت فشار مثل یک فنر عمل می کند به عبارت دیگر آب را از منبع انبساط بسته یا منبع تحت فشار خارج کرده و به لوله های تامین آب ساختمان می فرستد و به همین ترتیب آب به شیرآلات لوله کشی ساختمان ارسال می شود. اگر تعداد زیادی از شیرآلات در یک زمان باز باشند، یا اگر جریان آب تولید شده توسط پمپ و لوله و کنترل آن مقدار نسبتا کمی باشد، پمپ ممکن است به طور مداوم کار کند. اما اگر فقط یک شیر آب باز باشد، تا زمانی که بسته نشود، پمپ در فواصل زمانی معینی روشن و خاموش می گردد. همان طور که آب از منبع انبساط بسته خارج می گردد، فشار آب در منبع تحت فشار کاهش می یابد. از آنجا که منبع تحت فشار حاوی هوا است، فشار هوا نیز کاهش می یابد. در منبع انبساط بسته، فشار آب و فشار هوا در هر زمان برابر هستند.

یک سوئیچ یا کلید کنترل فشار، معمولا بر روی منبع تحت فشار یا در نزدیکی آن نصب شده است. این سوئیچ هنگامی که افت فشار را حس کرد به پمپ آب فرمان می دهد تا روشن شود و دوباره منبع تحت فشار را از آب پر کند. پمپ آب که در کنار منبع انبساط بسته قرار گرفته، آب را از مخزن آب یا لوله آب شهر گرفته و به درون منبع تحت فشار و همین طور به لوله کشی ساختمان به صورت همزمان هدایت می نماید. سوئیچ کنترل فشار، زمانی که فشار آب در منبع انبساط بسته به مقدار معینی برسد پمپ آب را خاموش می کند.

 

فرق منبع تحت فشار آب دارای تیوپ و بدون تیوپ

منبع تحت فشار که دارای تیوپ است شارژ هوای منبع را در داخل  منبع انبساط فولادی ذخیره می کند در اطراف تیوپ. آب در منبع تحت فشار در خارج از یک تیوپ لاستیکی در پایین مخزن ذخیره می شود.

مشکلات  منبع تحت فشار بدون تیوپ

درون منبع تحت فشار بدون تیوپ فولادی از یک مخزن فولادی برای نگه داشتن هوا و تامین آب استفاده می کنند. داخل منبع تحت فشار فولادی بدون تیوپ ممکن است با لایه ای پوشش داده شود تا مقاومت آن در برابر خوردگی و عمر مخزن آب افزایش یابد. در منبع تحت فشار آب بدون تیوپ، به دلیل اینکه آب و هوا در یک ظرف قرار می گیرند و با هم تماس مستقیم دارند، در طول زمان فشار هوای داخل منبع انبساط بسته از دست می رود زیرا هوا به داخل آب جذب می شود و نیاز است که هوای داخل منبع تحت فشار را دوباره شارژ نماییم.

اما مشکلی که در منبع انبساط بسته ایجاد می گردد ترکیدگی یا سوراخ شدن تیوپ منبع تحت فشار است که موجب کاهش شدید فشار آب یا قطعی آن و همچنین کوتاه شدن سیکل کارکرد پمپ آب می شود. برای بعضی از منابع تحت فشار امکان تعویض تیوپ آن وجود دارد و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. نکاتی که در ادامه برای شما بیان می کنیم می تواند برای تعویض تیوپ منبع انبساط بسته برای شما مفید باشد.

برای خرید تیوپ منبع تحت فشار با ما تماس بگیرید.

تعمیر تیوپ مخزن تحت فشار

به هیچ عنوان نمیشود لاستیک منبع تحت فشار را آپالرات کرد یا پنچری آن را گرفت.

توضیحات تعویض تیوپ منبع انبساط بسته:

در برخی از منابع تحت فشار آب، قطعات منبع انبساط بسته می تواند از هم جدا شود و تیوپ جایگزین گردد. ممکن است از لوله کش خود بخواهید که این تعمیر را قبل از این که به فکر جایگزینی کل منبع تحت فشار بیفتد انجام دهد. تعویض تیوپ منبع انبساط بسته شامل تخلیه آب از سیستم و منبع تحت فشار است مانند زمانی که بخواهید کل منبع تحت فشار را تعویض کنید.

بعضی از تامین کنندگان پیشنهاد می دهند که برای بعضی از منابع انبساط بسته و مخازن هیدروپنوماتیک می توانید تیوپ جدید را جایگزین تیوپ خراب شده نمایید و دیگر نیازی به تعویض منبع تحت فشار نیست. جایگزینی تیوپ منبع انبساط بسته بسیار آسان است فقط باید به صورت گام به گام پیش بروید.

با جدا کردن منبع انبساط بسته از سیستم شروع کنید. کلاهک شیر سوزنی را بردارید و پین آن را فشار دهید تا هوای داخل مخزن به طور کامل خالی شود. سپس منبع تحت فشار را روی زمین بخوابانید تا آب داخل آن نیز تخلیه گردد.

پس از آن مهره های فلنج را از انتهای منبع باز کنید. اتصال فلنج را باز کرده و آن را از منبع انبساط بسته جدا نمایید. تیوپ را در حال پیچاندن از بدنه فلزی منبع تحت فشار خارج نمایید. اطمینان حاصل نمایید که مهره و اتصالات سیستم را در جای امنی نگه می دارید تا گم نشوند.

اتصال پایین سیستم را تمیز کنید. سپس محل نصب تیوپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ لبه تیزی وجود ندارد که باعث بریدگی تیوپ و دست شما شود.

داخل منبع تحت فشار را برای وجود لبه های تیز، رسوبات و رطوبت بررسی نمایید. هر لبه تیزی باید هموار شود یا به وسیله کاغذ سمباده از بین برود. این کار باعث جلوگیری از صدمه به تیوپ جدید منبع انبساط بسته خواهد شد.

  تیوپ جدید را از جعبه خارج کرده و قبل از نصب در داخل منبع تحت فشار آن را از نظر داشتن پارگی یا سوراخ بررسی کنید. تیوپ را در حالی که لوله کرده اید ضمن پیچاندن ، داخل بدنه فلزی مخزن وارد کنید.  اتصال پایینی تیوپ را از انتها به بیرون می کشیم و فلنج را طوری قرار می دهیم که به خوبی لبه های تیوپ را پوشش دهد. در ادامه ضمن چفت نمودن اتصال فلنچ  روی دهانه محفظه فلزی انداخته و مخزن را دوباره به پهلو می خوابانیم تا پیچاندن و سفت کردن مهره های فلنج به خوبی انجام شود. سپس مهره ای که فلنج را نگه می دارد به صورت ضربدری با آچار مخصوص محکم می کنیم.

عملیات نصب تیوپ راحت تر انجام گیرد. منبع تحت فشار زا به کمک کمپرسور به اندازه کافی با هوا پر می کنیم. فشار باد باید ۱۰% کمتر از فشار استارت پمپ باشد. مب توانید در آپاراتی ها این کار را انجام دهید.  اتصال خروجی منبع را با نوار تفلون می پیچانیم تا بعد از اتصال به پنج راهی یا شیلنگ اتصال به خوبی درزگیری و آب بندی شوند.۲۴ ساعت پس از نصب منبع تحت فشار، مطمئن شوید که فشار داخل منبع انبساط بسته تغییری نکرده است و هر ۶ ماه یک بار فشار منبع را چک کنید.

اگر قصد خرید و تعویض تیوپ منبع تحت فشار  را دارید می توانید برای دریافت اطلاعات محصولات و آگاهی از قیمت تیوپ منبع انبساط بسته با ما تماس بگیرید. به زودی فروش تیوپ منبع تحت فشار در سایت مخزن آب دات کام آغاز خواهد شد.

 

پرسش های متداول

چطور از ترکیدگی تیوپ منبع تحت فشار خود مطلع شویم؟

۱- اگر آب از پین شیر سوزنی خارج شد تیوپ پاره شده ۲- خروج هوا همراه آب از شیرآلات ساختمان ۳- عدم خروج آب از منبع تحت فشار با وجود پر یا نیمه پر بودن منبع تحت فشار از آب

چگونه تیوپ منبع انبساط بسته را تعویض کنیم؟

منبع تحت فشار را از سیستم لوله کشی جدا کنید _ کلاهک شیر هوای سوزنی را بردارید و پین آن را فشار دهید تا هوا تخلیه گردد _ منبع را روی زمین بخوابانید تا آب داخل آن کامل تخلیه گردد _ پس ار آن کانکتور و فلنج را از انتهای منبع باز کنید _ تیوپ را بیرون بکشید _ داخل منبع فلزی و همچنین لبه ها را به کمک سمباده هر گونه ناصافی را از بین ببرید _ مخزن را دوباره به پهلو می خوابانیم تا عملیات نصب تیوپ راحت تر انجام گیرد… (ادامه در مقاله)

 جنس تیوپ منبع تحت فشار چیست؟

جنس تیوپ EPDM یا لاستیک اتیلن پروپلین داین مونومر نوعی لاستیک است که امروزه برای مصارف بسیار گوناگونی بکار میرود. لاستیک های EPDM بدلیل ساختار خاصشان در برابر حرارت، نور و اوزون مقاومت خیلی خوبی دارند؛حال چرا تیوپ های منبع های تحت فشار را از EPDM میسازند؟ چون این لاستیک‌ها بدلیل ساختار خاصشان در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم بوده و علاوه براین، از آنجایی که رنگ، طعم و مزه آب را تغییر نمیدهد برای آب آشامیدنی ایده‌آل اند. بعنوان مثال، بسته به فرمول این لاستیکها میتوانند تا 150 درجه سانتی گراد بالای صفر و تا 40درجه زیر صفر را تحمل کنند و برای دهه‌های متوالی در فضای بیرون باشند و تغییر نکنند و از خود ماده ای خارج نمیشود که برای سلامتی مزر باشد.
از لاستیک EPDM برای کاربری‌های بسیاری همچون، عایق درب، پنجره‌ها، لاستیک درب ماشین، و حتی عایق‌بندی پشت بام‌ها نیز استفاده میکنند، زیرا بسیار بادوام بوده و هزینه سرویس و نگهداری آن خیلی کم است.

چگونه تیوپ منبع تحت فشار

فروش حضوري و اينترنتي تیوپ منبع تحت فشار را میتوانید از گره صنعتی ایتال سرویس تهیه نمایید.

تیم مجرب و کارآزموده گروه صنعتی ایتال سرویس  آماده همکاری با شما برای تعمیر و خدمات پمپ آب و تیوپ منبع تحت فشار، نصب مخزن تحت فشار آپارتمانی، تعویض تیوب مخازن تحت فشار، عیب یابی و رفع مشکل پمپ است.

چگونه یک مخزن انبساط کار می کند
اشکان آقاسی ایتال
مشخصات شرکت
Taizhou Tianyang Electrical co.، LTD. واقع در منطقه صنعتی شانگما ، شهر Shitang ، WenlingCity ، ژجیانگ rovince ، مساحت 15 ، 000 متر مربع است. شرکت ما بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و بهره برداری از قالب دارد. “DEZHI” و “AQUALEADER” مارک اختصاصی شرکت ما هستند. ما بیش از 20 سال مخزن فشار تولید کرده ایم. حجم های موجود از 0.15 تا 1500 لیتر است. و فشار کاری از 4 بار تا 25bar. محصولات ما به سیستم های پمپ اعمال می شود. محصولات ما به بسیاری از مشتریان خارج از کشور صادر می شود. ما می توانیم محصولات را با توجه به نیاز مشتری تهیه و طراحی کنیم.
ما به فلسفه تجارت “اعتبار ، کیفیت و خدمات” پایبند هستیم ، مدیریت علمی ما بر اساس بازار داخلی است ، اما جهانی است. به گرمی از مشتریان داخلی و خارجی استقبال می کنیم. ما صمیمانه امیدواریم که برای ایجاد آینده بهتر همکاری و توسعه مشترک داشته باشیم.
Taizhou Tianyang Electric Co. ، Ltd. همیشه وفادارترین شریک زندگی شما است.

من می خواهم از این فرصت استفاده کرده و شرکت ما را به شما معرفی کنم. من از طرف Taizhou Tianyang Electrical Co.، LTD با شما تماس می گیرم.

ما کارخانه ساخت چین مخازن تحت فشار برای حفاظت در برابر آتش ، آب و آبیاری مسکونی ، آبیاری چمن ورزشی و منظره ، آبیاری کشاورزی و باغبانی ، فیلتراسیون آب ، تصفیه و بازیافت ، سیستم آب خورشیدی و بورسی ، برداشت آب باران ، سیستم های پمپ هستیم. بر اساس سیستم مدیریت کیفیت ISO ، ما گواهینامه های CE ، KC ، ISO 9001 ، ISO14001 ، OHSAS 18001 ، SGS ، مارک آب و Wras را برای شرکت و مخازن تحت فشار خود به دست آورده ایم. خوش آمدید به بازدید از Taizhou Tianyang Electrical Co. ، LTD وقتی راحت تر است.

مقدمه مقدماتی

مخزن تحت فشار برای تهیه محل ذخیره سازی و مخزن فشار برای آب در دمای حداکثر 99 درجه سانتیگراد طراحی شده است. موارد استفاده معمول در مجموعه های تقویت کننده آب ، تحت فشار قرار دادن حرارت و مجموعه های پر کننده است. این مخزن شامل دیافراگم بوتیل قابل تعویض است که در پوسته ای از فولاد ملایم سوار شده است. این روش ساخت ، هرگونه تماس بین آب ذخیره شده و پوسته فولادی ظرف را از بین می برد ، بنابراین برای استفاده با آب آشامیدنی مناسب است. تمام واحدها تا اندازه 25 لیتر برای فشار کاری 8 بار ، مخازن بزرگتر 10 بار ، (به جز 1000LV)

برای

مخازن فشار غشایی قابل تعویض سری Water-Dezhi مناسب  هستند.

غشاهای مناسب برای آب آشامیدنی و قابل نصب بر روی هر نوع پمپ.

WRc

پارامتر فنی   97/23 / EC را تأیید و ساخته شده است

مدل حجم مخزن فشار کاری ماکسی قطر قد رابط بسته بندی
(جعبه کاغذی)
صادرات
اندازه بسته بندی
ایکس لیتر بار میلی متر میلی متر اینچ سانتی متر مورد چوبی غیر بخور / یا پالت
TY-04-5L 5 10 160 300 1 17x17x31
TY-04-8L 8 10 200 340 1 20x20x34
TY-04-12L 12 10 270 350 1 27x27x35
TY-04-19L 19 10 270 410 1 27x27x41
TY-04-24L 24 10 270 460 1 27x27x46
TY-06-36L 36 10 350 560 1 35x35x56
TY-06-50L 50 10 350 830 1 35x35x83
TY-06-60L 60 10 450 750 1 45x45x75
TY-06-80L 80 10 450 890 1 45x45x89
TY-06-100L 100 10 450 940 1 45x45x94
TY-06-150L 150 10 450 1100 1 45x45x110
TY-07-180L 180 10 560 1000 1 56x56x100
TY-07-200L 200 10 650 970 1 97x65x65
TY-07-300L 300 10 720 1260 1 72x72x126
TY-07-500L 500 10 750 1500 1 75x75x150
TY-07-750L 750 10 750 1800 1 75x75x180
TY-07-1000L 1000 10 1000 1800 1 100x100x180
TY-07-1500L 1500 10 1100 2000 1 110x110x200
TY-07-2000L لطفاً به مدل سفارشی مراجعه کنید یا با Mr.Tom Lee تماس بگیرید (فقط مدلهای صادراتی)
TY-08-8L 8 10 240 330 1 25x25x34
TY-08-12L 12 10 270 340 1 29.5×29.5×35
TY-08-19L 19 10 410 290 1 29.5×29.5×41
TY-08-24L 24 10 460 290 1 29.5×29.5×46
TY-08-36L 36 10 380 490 1 38x38x50
TY-08-50L 50 10 380 560 1 38x38x57
TY-08-60L 60 10 480 490 1 48x48x50
TY-08-80L 80 10 480 630 1 48x48x64
TY-08-100L 100 10 480 720 1 48x48x73
TY-08-150L لطفاً به مدل سفارشی مراجعه کنید یا با Mr.Tom Lee تماس بگیرید (فقط مدلهای صادراتی)
TY-08-200L
TY-08-250L
TY-08-300L
TY-08-400L
TY-08-500L
TY-08-600L
TY-08-750L
TY-08-1000L
TY-08-1500L

در مورد نصب

کشتی از قبل با هوا شارژ می شود ، اما این فشار ممکن است نیاز به تنظیم متناسب با شرایط سایت داشته باشد. این تنظیم باید با ظرف جدا شده از سیستم و قبل از پر شدن با آب انجام شود. هوا ممکن است از دریچه ثبت شده تخلیه شود ، یا به داخل آن پمپ شود که در زیر یک پوشش پلاستیکی سیاه و سفید روی پوسته (اندازه های حداکثر و شامل 500 لیتر) یا روی فلنج نصب شده جانبی (750 و بزرگتر) پیدا می شود. لازم به ذکر است که شناورهایی با ظرفیت 60 لیتر یا بیشتر با اتصالات در دو انتهای پوسته کشتی ساخته می شوند. کشتی باید به گونه ای سوار شود که اتصال سیستم در کمترین نقطه ممکن انجام شود تا تعمیر و نگهداری در محل را تسهیل کند. اتصال دیگر ممکن است یا با دریچه خونریزی هوا ، یا درعوض دیگر با یک شاخه خالی کننده نصب شود.

تعمیر و نگهداری دوره ای

تنها تعمیر و نگهداری مورد نیاز در این تجهیزات ، بررسی دوره ای فشار بالشتک هوا است. لازم است قبل از انجام این اندازه گیری با فشار سنج استاندارد تایر از شیر ، مخزن از سیستم جدا شده و تمام آب از مخزن تخلیه شود.