شستوشوس نما با کارواش صنعتی
  • شستوشوس نما با کارواش صنعتی طبقه بندی مقاله شستوشوی نما خانه و کارخانه:

من نگران کثیفی دیوار بیرونی هستم و می خواهم کاری در مورد آن انجام دهم، اما نمی دانم که آیا هنوز مجبور نیستم آن را تمیز کنم؟
در وهله اول چه نوع روش نظافتی موجود است و هزینه آن چقدر است؟ فکر می کنی؟

در این مقاله اطلاعات اولیه در مورد نحوه تمیز کردن دیوار بیرونی، انواع مواد شوینده و نکات مهم در مورد نظافت با استفاده از نظافت پرفشار را به شما می دهیم.

اگر هنگام تمیز کردن دیوار بیرونی مراقب نباشید، ممکن است به مواد دیوار بیرونی آسیب برساند.

لطفا برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی به این مقاله مراجعه کنید.

فهرست مطالب

1. 1. شستوشوی نما خانه و کارخانه و اثر تمیز کردن

چرا شستوشوی نما خانه و کارخانه در وهله اول باید تمیز شود؟ دلیل و اثر را به شما می گویم.

1-1. نیاز به تمیز کردن دیوار بیرونی

در سال‌های اخیر، تعداد مصالح دیوار خارجی با دوام بالا افزایش یافته است و رنگ‌هایی برای دیوارهای خارجی با عملکرد خود تمیز شوندگی مانند فوتوکاتالیست‌ها نیز ظاهر شده‌اند. با این حال، دیوارهای بیرونی که هر روز در معرض باران و باد قرار می گیرند، ناگزیر می توانند با گرد و غبار، گازهای خروجی اگزوز، زنگ زدگی، کپک، خزه، جلبک ها و قطرات باران کثیف شوند.

باقی ماندن کثیفی روی دیوار بیرونی نه تنها بد به نظر می رسد، بلکه می تواند منجر به خراب شدن داخل دیوار بیرونی نیز شود. با خراب شدن دیوار بیرونی از دوام آن کاسته می شود و به تدریج به سمت فرسودگی داخل ساختمان مانند تغییر رنگ، ترک خوردگی، نفوذ آب باران و فرسودگی داخل ساختمان پیش می رود.

برای جلوگیری از این اتفاق، لازم است که دیوار بیرونی را به طور منظم تمیز کنید.

1-2. تاثیر تمیز کردن دیواره بیرونی

اولین مزیت تمیز کردن دیوارهای بیرونی این است که ساختمان زیبا به نظر می رسد. داشتن یک خانه زیبا حس خوبی دارد، اینطور نیست؟ همین امر در مورد آپارتمان ها و کانکس ها نیز صادق است و تمیز نگه داشتن آنها بر رضایت ساکنین و میزان اشغال آنها تأثیر می گذارد.

مهمتر از آن، ساختمان می تواند با از بین بردن کثیفی که باعث خراب شدن دیوارهای خارجی می شود، دوام بیشتری داشته باشد.

2. 2. نحوه تمیز کردن دیوار بیرونی

در اینجا به معرفی سه روش برای تمیز کردن دیوار بیرونی می پردازیم. بسته به میزان کثیفی و میزان کثیفی، روش های مختلفی برای تمیز کردن وجود دارد. لطفا حتما بدانید.

2-1. تمیز کردن با برس یا اسفنج

اگر سطح کثیفی نسبتاً کوچک است، می توانید از برس یا اسفنج برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید. این ساده ترین و ارزان ترین راه برای انجام آن است، زیرا از برس ها، شیلنگ ها، سطل ها و سایر مواردی که معمولاً در خانه تهیه می شوند استفاده می کند. در این مقاله انواع پاک کننده ها و اقدامات احتیاطی را نیز به شما خواهیم گفت.

2-2. تمیز کردن دیواره بیرونی با استفاده از کارواش خانگی قوی

این روشی برای تمیز کردن دیواره بیرونی با استفاده از کارواش صنعتی قوی مانند ابی مکس است. اگر می خواهید کثیفی هایی را که به صورت دستی با برس یا اسفنج پاک نمی شوند پاک کنید، از یک کارواش صنعتی قوی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. این روش توصیه شده برای از بین بردن طیف گسترده ای از لکه های پایدار است. در این مقاله همچنین نحوه انتخاب کارواش صنعتی قوی و اقدامات احتیاطی برای استفاده را به شما خواهیم گفت.

2-3. نظافت دیوارهای خارجی توسط متخصص حرفه ای

روشی برای استفاده از خدمات نظافت دیوار بیرونی توسط متخصص حرفه ای است. اگر اعتماد به نفس تمیز کردن دیوار بیرونی را ندارید، وقت ندارید، یا خودتان این کار را انجام داده اید، اما کثیفی وجود دارد که پاک نمی شود، بهتر است از یک متخصص بپرسید. در این مقاله همچنین قیمت بازار هزینه ای که به آن اهمیت می دهید و نکاتی برای انتخاب یک تامین کننده خوب به شما خواهیم گفت.

3. 3. نظافت دیوارهای خارجی با برس و انواع شوینده های دیوار بیرونی

3-1. پاک کننده دیوار بیرونی توصیه می شود

در اینجا برخی از پاک کننده های دیوار بیرونی، از نمونه های نسبتاً مقرون به صرفه موجود در فروشگاه های لوازم خانگی و سفارش پستی گرفته تا نمونه های حرفه ای قدرتمند وجود دارد.

■ [برای مبتدیان] پاک کننده اسپری یک مرحله ای نانو

شرکت سی ثانیه ایران یک پاک کننده عالی است که برای از بین بردن کپک، خزه، گلسنگ (همزیستی از قارچ ها و جلبک ها)، تیرگی و غیره ساخته شده است که زیبایی فضای باز را خراب کرده و از عود آن جلوگیری می کند. امتیاز کاربران ایتال سرویس

نیز بالاست و 4.5 یا بالاتر است

■ عامل تمیز کننده دیوار کاشی

استفاده: کثیفی را از روی دیوارهای بیرونی مانند نما و کاشی ها پاک می کند.
مواد تشکیل دهنده: نمک اسید چرب ماده
شوینده ای که کثیفی مانند گرد و غبار، رسوب و گاز خروجی را از دیواره بیرونی پاک می کند.

موارد استفاده: حذف خزه از دیوارهای بیرونی، دیوارهای بلوک، دیوارهای بتنی، و غیره.
مواد تشکیل دهنده: کلرید آلکیل دی متیل بنزیل آمونیوم، ترکیبات مس، مواد نگهدارنده
یک پاک کننده قالب و خزه که نیازی به شستشو با آب ندارد، فقط با اسپری کردن.

استفاده: تمیز کردن جلبک و خزه روی دیواره بیرونی

یک ماده پاک کننده قوی که می تواند همانطور که هست بدون رقیق کردن آن با آب استفاده شود. آن را روی جلبک ها و خزه های دیواره بیرونی بمالید، بگذارید مدتی بماند و سپس آن را با آب بشویید.

استفاده: تمیز کردن سنگ، کاشی، دیوارهای پرده آلومینیومی و غیره.

ترکیبات: اسید آمونیوم فلوراید (ماده مضر غیر دارویی)

پاک کننده دیوار بیرونی که توسط حرفه ای ها استفاده می شود. این یک عامل تمیز کننده قوی است که در کاندومینیوم های بزرگ از جمله ادارات نظافتی نیز استفاده می شود.

از آنجایی که از محلول رقیق نشده استفاده می کند، در رقیق شدن شکست نخواهد خورد. این یک ماده مضر غیر دارویی است، پس لطفا با احتیاط از آن استفاده کنید.

3-2. نحوه پاک کردن خزه و کپک روی دیواره بیرونی با استفاده از برس و اسفنج

اول از همه در شستن با برس یا اسفنج دقت کنید. اگر جنس دیوار بیرونی از مصالح سایدینگ ملات باشد، مالش شدید آن با قلم مو ممکن است به مواد آسیب برساند. هنگام تمیز کردن، حتما از یک برس مواد نرم (مثلاً برای شستشوی ماشین) یا اسفنج استفاده کنید.

روغن کارواش

■ چه چیزی تهیه کنیم

■ گرد و غبار را تا حدودی با آب شلنگ بشویید

ابتدا با استفاده از شیلنگ آب را روی دیوار بریزید تا گرد و غبار و سایر کثیفی ها را تا حدودی بشویید. خاک به پایین سرازیر می شود، بنابراین آن را به آرامی از طبقات بالا به پایین بشویید. در مکان های مرتفع که دور از دسترس هستند، فشار آب را افزایش دهید تا کثیفی ها پاک شوند.

■ کثیفی هایی که با شستن با برس پاک نمی شوند را بشویید

از یک برس نرم یا اسفنج برای پاک کردن کثیفی هایی که با شستن با آب پاک نمی شوند استفاده کنید. به آرامی کثیفی را پاک کنید، مراقب باشید که آن را خیلی محکم مالش ندهید. برای لکه های خزه و جلبک، یک ماده شوینده خنثی را با آب ولرم رقیق کنید و سپس آن را با برس بمالید. بسته به نوع خزه و جلبک، ممکن است حذف آن حتی با یک شوینده خنثی دشوار باشد. یک ماده تمیز کننده مخصوص اسپری کنید، مدتی صبر کنید و سپس دوباره آبکشی کنید.

برای از بین بردن کثیفی های نزدیک فن تهویه آشپزخانه که به راحتی با روغن آلوده می شود، از یک ماده تمیزکننده استفاده کنید. اگر ماده شوینده باقی بماند، ممکن است باعث تغییر رنگ یا زنگ زدگی شود، بنابراین پس از شستشو، مواد شوینده را کاملا با آب بشویید.

داشتن برس برای مکان های مرتفع هنگام کار در طبقه دوم راحت است.

این برس دارای سختی متوسطی است که به پارچه روی دیوار و سقف آسیب نمی رساند.

3-3. اقدامات احتیاطی هنگام تمیز کردن دیوار بیرونی

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام تمیز کردن دیوارهای بیرونی خودتان به خاطر داشته باشید.

■ از مواد ساینده استفاده نکنید و دیواره بیرونی را به شدت مالش ندهید

اگر دیواره بیرونی در حین تمیز کردن به سختی ساییده شود، ممکن است موادی مانند سایدینگ و ملات جدا شوند. حتما آن را به آرامی با یک برس نرم بشویید. از استفاده از ساینده ها و پاک کننده ها خودداری کنید زیرا می توانند باعث ایجاد خراش شوند.

■ به مفاصل آسیب نرسانید

مفاصل به راحتی آسیب می بینند، بنابراین به آرامی آنها را با پارچه پاک کنید تا کثیفی ها پاک شوند.

■ در روزی اجرا کنید که هوا مساعد باشد و باد نباشد

در یک روز بادخیز، حتی اگر آن را بشویید، کثیفی بلافاصله به آن می چسبد، بنابراین تا حد امکان این کار را در روزهای بدون باد انجام دهید.

■ هنگام کار در مکان های مرتفع مراقب باشید

اگر از نردبان یا نردبان برای تمیز کردن مکان‌های مرتفع استفاده می‌کنید، مراقب باشید که سقوط نکنید.

4. روش نظافت با کارواش صنعتی قوی

اگر کثیفی وجود دارد که با مالش با برس پاک نمی شود، برای پاک کردن آن از کارواش صنعتی استفاده کنید. کارواش صنعتی قوی دستگاهی است که آب را با فشار آب پرفشار پاشش می کند تا کثیفی را از بین ببرد. اگر قسمتی از شیلنگ را که آب به شدت از آن خارج می شود انتخاب کنید، فشار آب بالا رفته و آب به شدت خارج می شود. این یک واشر فشار قوی است که با نیروی آن آب کثیفی را از بین می برد.

مقایسه کارواش صنعتی

4-1. انواع کارواش صنعتی قوی

کارواش صنعتی قوی بسته به قدرت و شرکت سازنده انواع مختلفی دارند و مشخصات آنها متفاوت است.

■ مزایا و معایب ناشی از اختلاف قدرت

قدرت کارواش خانگی قوی به سه نوع «موتور بنزینی»، «موتور القایی» و «موتور یونیورسال» طبقه بندی می شود. مزایا و معایب هر کدام به شرح زیر است.

① اگر به هر حال می خواهید کثیفی را پاک کنید

هرچه فشار آب بیشتر باشد، آلودگی بهتر پاک می شود. بنابراین، اگر مدلی را ترجیح می دهید که به خوبی تمیز شود، باید یک مدل بنزینی با فشار آب بالا را انتخاب کنید.

② اگر چیزی آرام می خواهید

کسانی که نگران صدا هستند باید مدل موتور القایی را انتخاب کنند که بسیار کم صدا باشد.

③ اگر می خواهید بودجه خود را پایین نگه دارید

ایده خوبی است که یک نوع موتور جهانی را انتخاب کنید که در مقایسه با سایر سیستم های محرکه نسبتاً ارزان باشد.

* قیمت ها و عملکرد بسته به سازنده و مدل متفاوت است، بنابراین لطفاً به عنوان راهنما به آن مراجعه کنید.

■ تولید کنندگان عمده واشر فشار قوی

کارواش خانگی رونیکس

تولید کننده تجهیزات نظافتی مستقر در چین. محصول زرد چشمگیر و شناخته شده است. ما انواع زیادی از واشر فشار قوی را می فروشیم. ما یک سری محصولات بزرگ از مبتدی تا کاربران پیشرفته ارائه می دهیم، بنابراین برای کسانی که به دنبال مشخصات خود هستند توصیه می شود. هر چه تعداد K2 تا K5 در نام محصول بیشتر باشد، مدل با مشخصات بالاتر است. آنهایی که در نام محصول دارای G هستند، انواع بنزینی هستند.

شستوشوس نما با کارواش خانگی ریوبی

تولید کننده بیشترین سهم کارواش قوی خانگی. محصولات دایکستینگ معروف هستند.
این یک طراحی شیک است که برنده جایزه طراحی خوب شد. همچنین مدلی وجود دارد که می تواند به حالت بی صدا تغییر کند، بنابراین برای کسانی که نگران صدا هستند توصیه می شود.

کارواش خانگی کرون

کرون، یک شرکت گروه کرون. طیف گسترده ای از لوازم جانبی مانند پیوست.
این یک نوع کم مصرف است که 1/4 هزینه مصرف آب در مقایسه با شیلنگ آب هزینه دارد، بنابراین برای کسانی که نگران هزینه های آب هستند توصیه می شود.

کارواش خانگی ابی مکس

شرکت تولید و فروش محصولات خانگی. ما کارواش خانگی قوی ارزان را برای مصارف خانگی می فروشیم.
همچنین یک مدل با قیمت حدود 5000 ین وجود دارد، بنابراین برای کسانی که به دنبال یک واشر فشار قوی ارزان و مقرون به صرفه هستند توصیه می شود.

کارواش صنعتی

4-2. نحوه استفاده از کارواش خانگی قوی

به طور کلی نحوه استفاده از کارواش خانگی قوی را به شما خواهیم گفت. ممکن است بسته به سازنده و مدل کمی متفاوت باشد.

■نگهداری کارواش خانگی

① شلنگ و بدنه اصلی را در حالی که شیر آب بسته است وصل کنید.

② شیر آب را باز کنید.

③ دوشاخه برق را در پریز قرار دهید.

④ برق را روشن کنید.

■ تمیز کردن

① ماشه را بکشید تا آب تخلیه شود.

(2) آب را در فاصله 20 تا 30 سانتی متری از جسمی که قرار است تمیز کنید اسپری کنید. مواظب باشید در جای خاصی زیاد به آن ضربه نزنید.

③ هنگام استفاده از یک ماده تمیز کننده، نازل جت را بردارید یا از یک نازل اختصاصی استفاده کنید.

■ پاکسازی کنید

① برق را خاموش کنید.

② دوشاخه برق را از پریز جدا کنید.

③ شیر آب را ببندید.

④ ماشه را بکشید تا آب باقیمانده تخلیه شود.

⑤ شلنگ آب را از بدنه اصلی خارج کنید

⑥ قطعات را ذخیره کنید.

4-3. اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از کارواش خانگی قوی

کارواش خانگی قوی یک ماشین بسیار راحت برای از بین بردن لکه های سرسخت است، اما نکاتی وجود دارد که هنگام استفاده از آن باید به آن توجه داشت.

■ پراکندگی آب

کارواش صنعتی قوی آب را با فشار بالا تزریق می کند. به عبارت دیگر، این مقدار آب می تواند در اطراف پراکنده شود. پاشیدن آب به خانه بعدی می تواند مشکل ساز باشد. همچنین، اگر کیورینگ شیرین باشد، ممکن است آب از شکاف های پنجره وارد خانه شود. اگر خیس نیست از قبل روی آن را با ورق نشکن بپوشانید و مراقب باشید که شکاف پنجره ها و فن تهویه را بپوشانید. به خودتان هم پراکنده می شود، پس بیایید با لباسی کار کنید که از خیس شدن آن بدتان نمی آید. البته اسپری کردن آن روی افراد بسیار خطرناک است. اگر افرادی در اطراف شما هستند با احتیاط استفاده کنید.

■ مشکل صدای

تعداد کارواش قوی بی صدا افزایش یافته است، اما صدا همچنان تولید می شود. به خصوص در خانه های آپارتمانی ممکن است مزاحمت ایجاد کند، پس بهتر است با صدا زدن همسایه ها از آن استفاده کنید.

■ آسیب به جسم

فشار زیاد آب روی همان ناحیه می تواند به مواد آسیب برساند. رنگ روی مواد دیوار بیرونی مانند سایدینگ ممکن است جدا شود، بنابراین مراقب باشید که در همان محل بیش از حد به آن ضربه نزنید. مخصوصاً مراقب باشید که مستقیماً به قسمت آب بندی ضربه نزنید.

5. هزینه درخواست از یک متخصص برای تمیز کردن دیوارهای خارجی

شاید تا اینجا خوانده باشید و فکر کرده باشید که تمیز کردن دیوار بیرونی خودتان کمی نگران کننده است یا اینکه کار سختی است. برای چنین افرادی راهی وجود دارد که نظافت دیوار بیرونی را به یک متخصص بسپارند. اگر در یک مکان مرتفع کثیفی وجود دارد که دسترسی به آن امکان پذیر نیست، یا اگر خاکی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توان آن را پاک کرد، بهتر است بدون زیاده روی از یک متخصص بپرسید.

5-1. قیمت بازار وقتی از یک متخصص بپرسید

قیمت بازار برای تمیز کردن دیوارهای بیرونی با فشار بالا است. تمیز کردن با استفاده از مواد شیمیایی خاص مانند پاکسازی زیستی باعث افزایش بیشتر قیمت واحد می شود.

■ پاکسازی زیستی چیست؟

این یک روش تمیز کردن با یک شوینده گیاهی است که از بیوتکنولوژی استفاده می کند. می‌تواند خزه‌ها و کپک‌های سرسختی را که حتی با شستشوی پرفشار به سختی از بین می‌روند را از بین ببرد. باکتری هایی که باعث ایجاد لکه می شوند را تجزیه می کند و شیوع بیماری را سرکوب می کند.

هزینه آن بیشتر از تمیز کردن فشار بالا معمولی است. اگر خیلی کثیف نیست، فقط می توانید آن را با فشار زیاد بشویید. انجام یا عدم انجام پاکسازی زیستی توصیه می شود با توجه به سطح کثیفی و با مشورت فروشنده انتخاب شود.

5-2. مراقب چنین شرکت های نظافت دیوار بیرونی باشید

در برخی موارد، برخی از فروشندگان که دیوارهای بیرونی را تمیز می کنند باید مراقب باشند. مراقب موارد زیر باشید.

■ خیلی بالاتر از قیمت بازار

مراقب فروشندگانی باشید که بیش از قیمت بازار فوق قیمت دارند. بهتر است از فروشندگانی که قیمت های بسیار بالا را ارائه می دهند خودداری کنید.
* در صورت استفاده از مواد شیمیایی مانند پاک کننده زیستی، قیمت واحد بالاتر از موارد فوق خواهد بود.

■ کار خیلی زود است

کار تمیز کردن فشار بالا حتی در یک خانه با اندازه عمومی تقریباً یک روز طول می کشد. اگر پیمانکار کار نظافت پرفشار را در مدت حدود 2 تا 3 ساعت به پایان رساند، ممکن است دستان خود را بریده باشید، پس بیایید شاهد باشیم و محل کار را بررسی کنیم.

قطعات کارواش صنعتی

5-3. یک پاک کننده دیوار خارجی قابل اعتماد چیست؟

برای انتخاب تامین کننده قابل اعتماد، نکات زیر را بررسی کنید.

■ یک تخمین فاز انجام دهید

تکنیک‌های تمیز کردن، روش‌های ساخت و هزینه‌ها بسته به فروشنده متفاوت است. هنگام انتخاب، یک پیشنهاد فاز از چندین فروشنده دریافت کنید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، از فروشندگانی که قیمت های بسیار بالاتری نسبت به قیمت بازار به شما می دهند اجتناب کنید.

■ نظرسنجی ها و پیشنهادات مناسب را دریافت کنید

تمیز کردن دیوار بیرونی باید با مواد شوینده منطبق با کثیفی و مواد جدار بیرونی و با روش تمیز کردن مناسب انجام شود. برای تمیز کردن مناسب، بررسی کاملی انجام دهید و از یک فروشنده بخواهید که وضعیت دیوارهای بیرونی ساختمان را به شما پیشنهاد دهد، از چه مواد شوینده ای استفاده کنید و بهترین روش تمیز کردن را کدام است.

خلاصه

من به شما گفتم چگونه دیوار بیرونی را تمیز کنید و چگونه یک تامین کننده را انتخاب کنید، اما چگونه بود؟

اگر قصد تمیز کردن دیوارهای خارجی را دارید، لطفاً این مقاله را برای مرجع بخوانید. شما می توانید دیوارهای بیرونی را خودتان تمیز کنید، اما نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

اگر خودتان این کار را انجام می دهید، لطفاً بسیار مراقب باشید. همچنین اگر احساس می کنید که خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، با مراجعه به محتوای مقاله از یک فروشنده حرفه ای بخواهید.