تعمیرات اسکرابر

تعمیرات اسکرابر و زمین شوی

تعمیرات اسکرابر و زمین شوی زمانی رخ می‌ دهد که این دستگاه های کاربردی دچار مشکل در عملکرد خود شوند و نتوانند عملکردی صحیح از خود ارائه دهند.

اسکرابر برقی یا کف شوی دستگاهی می باشد که از گذشته ها مورد استفاده قرار می گرفته است. اما امروزه و با وجود پیشرفتی در علم و تکنولوژی رخ داده است این دستگاه‌ ها کاربرد بیشتری دارند و با پیشرفت های چشمگیری مواجه شده‌ اند، که باعث شده است عملکرد آن ها هوشمند تر و بهتر باشد.

تعمیرات اسکرابر پمپاک

 بدین ترتیب انسان‌ ها برای نظافت محیط های مختلف می توانند به راحتی از این دستگاه ها استفاده داشته باشند. این دستگاه ها هر چقدر هم که پیشرفته و به روز باشند ممکن است که دچار آسیب شوند و در چنین شرایطی شما نیازمند خدمات مربوط به تعمیرات اسکرابر و زمین شوی خواهید بود. باید بدانید که تعمیر چنین دستگاه های صنعتی کار هرکسی نیست و نیازمند تخصص و مهارت بسیار بالایی می باشد.

اگر از این دستگاه به صورت صحیح استفاده کنید و به درستی از آن نگهداری کنید، به سختی دچار خرابی و مشکل می‌شود و قطعات مصرفی آن هم باید به موقع تعویض شوند تا کارایی دستگاه با کیفیت بالا ادامه پیدا کند و مشکلی برای اسکرابر به وجود نیاید و این اقدام از خسارت‌ های جدی و هزینه های هنگفت جلوگیری خواهد کرد.

اسکرابر سرنشین دار xs75

چه زمانی اسکرابر به تعمیز نیاز دارد؟

دلایل مختلفی وجود دارند که با بروز هر یک از آن ها ممکن است که به تعمیرات اسکرابر و زمین شوی نیازمند شوید در ادامه این دلایل را به شما یادآور می شویم تا در صورت بروز هر یک از آن ها تعمیرات لازم را انجام دهید و دستگاه اسکرابر صنعتی را در زمان مشخص تعمیر کنید.

اسکرابر پمپاک EVO50

عدم پاشش صحیح آب:

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های اسکرابر های صنعتی پاشش آب با قدرت بسیار بالا می باشد وقتی که اسکرابر نتواند آب را به خوبی پاشش کند و آب مناسب برای شستشو را فراهم نکند، یعنی دچار مشکل شده است.

 دستگاه کف شوی یا زمین شوی دارای یک مخزن آب تمیز می باشد که در هنگام شستشوی سطوح بر روی برس شستشو آب یا مایع شوینده می پاشد که این آب با فشار بالا خارج می شود و در نتیجه شستشوی بهتری را رقم می‌ زند و باعث می شود که گرد و خاک و آلودگی ها و لک ها به سرعت از روی سطوح زدوده شوند.

 وقتی که آب به درستی از مخزن پاشیده نشود نمی توان به خوبی سطوح را شستشو داد و باید در چنین شرایطی مواردی مانند: پر بودن مخزن آب تمیز، عدم گرفتگی شلنگ آب تمیز و عدم گرفتگی دریچه مربوط به خروج آب تمیز و نظارت بر عملکرد صحیح پمپ را باید مورد بررسی گرد. تا بتوان مشکل عدم پاشش آب را حل کرد. اگر بعد از بررسی تمام این موارد، باز هم مشکل برقرار بود، باید دستگاه اسکرابر را برای تعمیرات به نمایندگی معتبر ارجاع دهید. تا تعمیرات اسکرابر و زمین شوی را با اصولی مشخص به انجام برسانند.

عدم مکش اصولی آب آلوده از سطح زمین:

علاوه بر مخزن آب تمیز، دستگاه زمین شوی دارای یک مخزن آب کثیف می باشد که بعد از شستشوی سطوح آب های کثیف روانه ی این مخزن می شوند.

وقتی که مکش آب آلوده دچار مشکل شود و نتوان پس از شستشو به خوبی سطح آلوده مورد نظر را تمیز کرد باید بدانید که دستگاه شما دچار مشکل شده است و باقی ماندن آب کثیف روی سطوح باعث می شود که عملکرد و شستشوی شما با استفاده از اسکرابر ناتمام باقی بماند.

 قبل از اینکه به نمایندگی ها برای تعمیرات اسکرابر و زمین شوی مراجعه کنید بهتر است که مواردی مانند اتصال صحیح شلنگ مکش به اسکرابر، تراز بودن قطعات و لاستیک تی و تمیز بودن فیلتر وکیوم را مورد بررسی قرار دهید.

 توجه داشته باشید که تمیز بودن فیلتر وکیوم یک ملاک بسیار مهم می باشد تا بدین ترتیب بتواند به خوبی آب کثیف را مکش کند و اگر تمیز نباشد دچار گرفتگی خواهد شد. در اثر این گرفتگی هم عدَم مکِش صحيح آب از سطح زمین اتفاق می افتد وقتی که دستگاه اسکرابر شما با عدم مکِش صحيح آب روبرو شود، نمی‌ تواند آب کثیف را از سطوح بزداید و عملکرد خشک کن آن عملاً از کار می افتد.

اسکرابر پمپاک

کاهش کیفیت شستشوی سطوح:

یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای دستگاه های اسکرابر و زمین شوی رخ می دهد کاهش کیفیت شستشوی سطوح می باشد. در واقع بالا بودن کیفیت شستشوی سطوح نکته ی مهمی است که یک اسکرابر خوب باید از آن برخوردار باشد.

در برخی از موارد ممکن است که آب به خوبی پاشش شود و از نازل ها خارج شود. اما بعد از خشک شدن سطح، مشاهده خواهید کرد که عملکرد شستشو به صورت صد در صدی انجام نشده است و هنوز لکه ها و آلودگی های مختلف روی سطوح وجود دارند و این مسئله نشان دهنده ی خراب بودن اسکرابر شما می باشد.

 در چنین شرایطی باید اقدامات لازم را برای تعمیرات اسکرابر و زمین شوی خود انجام دهید تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری شود. قبل از اینکه به تعمیرات مراجعه کنید می توانید موارد مختلفی را بررسی کنید تا در صورت امکان در منزل مشکلات اسکرابر را حل کنید. اما اگر بعد از بررسی این موارد بازهم کیفیت شستشو پایین بود باید سریعاً دستگاه اسکرابر خود را به یک نمایندگی معتبر برسانید تا تعمیرات لازم انجام شود.

موارد قابل بررسی:

 مواردی که می توانید در این زمینه بررسی کنید این است که پد ها و برس های اسکرابر را مورد بررسی قرار دهید تا اگر فرسوده هستند آن ها را تعویض کنید.زیرا فرسوده بودن پد ها و برس ها باعث کاهش کیفیت شستشو خواهد شد.

 مسئله ی بعدی تناسب جنس برس و پد با سطحی که آن را شستشو می دهید می باشد. در واقع برس و پدی که برای شستشوی سطوح انتخاب می کنید باید با جنس سطوح مورد نظر تناسب داشته باشند. وقتی که برس و پد با فشار روی سطوح کشیده می شوند آلودگی ها و لکه ها از بین خواهند رفت. در برخی از موارد ممکن است این فشار کاهش پیدا کند و عملکرد شستشو با کیفیت پایین روبرو می‌ شود پس باید تنظیمات درست برس و پد را مورد بررسی قرار دهید.

در انتها نوع ماده شوینده نیز می‌ تواند روی کیفیت شستشو تاثیرگذار باشد. پس سعی کنید که حتما از ماده شوینده ی ‌با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.

حرکت نادرست اسکرابر روی سطوح:

بسیاری از افرادی که برای تعمیرات اسکرابر و زمین شوی به نمایندگی ها و شرکت های خدماتی تعمیر مراجعه می‌ کنند گله دارند که اسکرابر آن ها روی سطوح مختلف به درستی حرکت نمی کند. وقتی که زمین شوی صنعتی شما به درستی حرکت نکند و یا به صورت ناگهانی و اتفاقی در هنگام کار خاموش شود، باید بدانید که ممکن است مشکلات مختلفی برای اسکرابر شما وجود داشته باشد. مشکلاتی که یا به دست خودتان قابل حل هستند و یا باید به دست یک تعمیرکار متخصص بررسی شوند.

 برخی از مشکلات عبارتند از: اتمام باتری اسکرابر و یا خراب بودن باتری، که باید از شارژ کامل باتری مطمئن شوید. یا اگر از دستگاه اسکرابر کابلی استفاده می کنید باید از سلامت کابل برق و سیم رابط آگاه شوید.

زمین شو صنعتی سرنشین دار

 اگر بعد از بررسی تمام این موارد مشکل شما پابرجا بود میتوانید اسکرابر خود را به تعمیرکاری مجرب و ماهر نشان دهید تا مشکلات مربوطه را حل کند.

زیرا خاموش شدن ناگهانی اسکرابر، مسئله ی بسیار مهمی است که اگر با بررسی های اولیه حل نشود، ممکن است که به موتور اصلی دستگاه مربوط باشد و هزینه های مربوط به تعمیر موتور هم بسیار بالا است پس برای جلوگیری از آسیب های بیشتر سریعا به فردی متخصص مراجعه کنید.

سخن پایانی:

برای این که تعمیرات اسکرابر و زمین شوی خود را به صورت کامل و موفقیت آمیز پشت سر بگذارید باید در وهله ی اول یک نمایندگی معتبر برای انجام این تعمیرات انتخاب کنید. زیرا افرادی که دارای تخصص کافی نیستند ممکن است که باعث آسیب بیشتر به اسکرابر شما شوند پس حتماً به شرکتی مراجعه کنید که اعتبار بالایی داشته باشد و از تعمیرکارانی بهره ببرد که دارای تجربه و تخصص در حوزه ی تعمیر زمین شوی هستند.

نکته‌ ی بعدی این است که باید به موجودی قطعات شرکتی که برای تعمیر به آن مراجعه می کنید دقت داشته باشید. برخی از شرکت‌ ها قطعات محدودی دارند و در صورت نیاز به تعویض قطعات شاید قطعه مورد نظر شما را نداشته باشند.

 مسئله ی بعدی هزینه‌ های مربوط به تعمیر می باشد. سعی کنید شرکتی را پیدا کنید که با ارائه ی خدمات باکیفیت همواره از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد و خدمات خود را با قیمت مقرون به صرفه ارائه کند.

با در نظر گرفتن تمام این نکات می توانید به صورت موفقیت آمیز تعمیرات مربوط به زمین شوی خود را انجام دهید. اما اگر به این نکات توجه نکنید عواقب بدی را مشاهده خواهید کرد. زیرا زمین شوی یا اسکرابر دستگاهی بسیار مهم می باشد که باید به صورت کاملا اصولی تعمیر شود در غیر این صورت با آسیب‌ های جدی رو به رو خواهد شد.